Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Patru ani, probleme scaun


Recommended Posts

Nu exista sa faci des scarlatina. Scarlatina da imunitate.

Poate angina, infectii dese cu  streptococ.

 

Din pacate a facut intr o iarna de trei ori,  a iesit de fiecare data streptococul. Nu a avut nici o eruptie pe piele, doar gatul.

Am dat vina si pe faptul ca avea un defect septal si imunitate scazuta, dar s ar putea sa nu fie adevarata presupunerea noastra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Din pacate a facut intr o iarna de trei ori,  a iesit de fiecare data streptococul. Nu a avut nici o eruptie pe piele, doar gatul.

Am dat vina si pe faptul ca avea un defect septal si imunitate scazuta, dar s ar putea sa nu fie adevarata presupunerea noastra.

Judoka, nu mai discut pe tema.

 

Voi stiti mai bine. Ai dreptate.

Daca fiica ta a facut intr-o iarna de 3 ori scarlatina, inseamna ca asa este si eu m-am inselat.

O dovada in plus ca ma ia gura pe dinainte cand nu stiu nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stiam ca infectie cu streptococ nu e acelasi lucru cu scarlatina (le-am experimentat pe amandoua, din pacate, cand erau copiii mici). Cand a facut fata mea scarlatina a avut toate simptomele : eruptie, febra, gatul si limba aia specifica. Din fericire sunt mult ani de cand nu au mai avut nici o problema serioasa. De ani de zile au avut nevoie maxim de decasept /strepsils si paracetamol 2-3 zile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...