Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Patru ani, probleme scaun


Recommended Posts

Si...continuarea.

De vreo trei săptămâni, tot are probleme cu scaunul, in sensul ca ori este foarte subţire, ori apa pur si simplu. Unul, maxim doua scaune pe zi, de regula unul, dar in acest fel. In alte zile, iese absolut normal.

Ii dam, la sfatul medicului, Enterol, Hidrasec si de câteva zile Debridat si bineînțeles, regim alimentar. Astăzi i-am făcut analize, rezultatul in 6 zile. 

Rezumat: scaun moale, pana la mucus in unele zile, in altele, normal.

Va mulțumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Probiotice sunt foarte bune. 

Cand era fata mea mai mica cu asta am tratat-o într-o perioadă în care ma innebunise cu scaunele aiurea. 

Si Debritatul e bun, dar dat cel puțin 2 săpt. 

Ce inseamna regim alimentar ? 

Eu incercam sa o hrănesc cat mai normal în perioada asta, adica nu excese de cioco si dulciuri, mâncare gatita în casă , normală. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Regim alimentar, asa cum ne-a recomandat medicul in situatii asemanatoare: paine prajita, fara dulciuri, fara prajeli, supe, piept fript, ou, banana.

Sincer sa fiu, ma gandesc ca nu va mai dori sa manance acelasi lucru de atat timp.

Miercuri sau joi, ne vin rezultatele analizelor. Nu cred ca-i mai dam altceva pana atunci. Debridat ii dam de 3 zile, de cand a vomitat. Nu ne-am gandit daca sa mai continuam sau nu. Ma gandesc ca nu va face rau daca ii mai dam.

Suntem foarte preocupati, intrucat nu am izolat o cauza anume. Chiar si cu regim, poate avea scaun lichid sau chiar mucus. Apoi, in aceleasi conditii, scaun normal. Doar o data a avut doua scaune pe zi, in rest, doar cate unul.

 

PS: cum sa-i administram Debridat? Ii dam acum 5 ml pe zi. O doza deci. I-am dat de trei ori pe zi pana alaltăieri. Oare trebuie 3 doze? Si daca da, musai la 8 ore (nu am vrea sa-l trezim daca se poate altfel)?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Știam ceva cu 15 minute înainte sau după. Deci, de două ori pe zi. OK.

 

Legat de bombonele, nu i-am mai dat nimic de vreo lună. Mi-e milă de el. Știe să le mănânce. Îi dam Skittles sau TicTac, uneori împreună, două TicTac și un Skittles. Dar asta până când au început problemele. 

Astăzi nu l-am mai putut refuza, pentru că a și mâncat mulțumitor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...