Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Patru ani, probleme scaun


Recommended Posts

A slăbit un Kg de când cu problemele acestea. I-am făcut baie și este așa slăbuț...Are 19 Kg (s-a cântărit singur și am văzut), dar este înăltuț pentru 4 ani și trei luni. Of, m-am dat puțin peste cap. Îi dam Debridat și așteptăm rezultatul analizelor. Problema este că în o situație asemănătoare, nu i-a ieșit nimic la analize.

Vă mulțumesc tuturor pentru implicare!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 80
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua!

Pe firul discutiei anterioare, astazi i-am facut iar analize dupa ce ii iesise deficit de fier.

Aici gasiti o captura de ecran a rezultatului analizelor. Daca are cineva o idee, o paree, il rog frumos sa si-o exprime. Multumesc!

 

analizele fara prezentare de caz sunt irelevante, tratam pacienti si nu niste parametri. niciunul dintre parametrii prezentati in screenshot nu sunt specifici anemiei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca la anemie se da fier, nu vitamine. 
Ti am mai recomandat in trecut, ar fi bine sa fie urmarit de un pediatru. El are istoricul bolilor, urmareste greutatea, inaltimea, aperitul, dieta copilului. Sunt mai multi factori. 

Ca publici buletinul analizelor, iti faci doar o idee, dar nu dai tratamente dupa sfaturile de pe forum , nu? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu! Prima data i-a iesit anemie, i-am dat vitamine si acum, la sfatul medicului, le-am repetat.

 

 Fetita mea are anemie feripriva, ia fier de la ferrum si vit. c. Ea este urmarita printre altii de un gastroenterolog pediatru, poate va este util sa mergeti si voi cui setul de analize.

 Legat de greutate cred ca este imp[ortant sa urmeze curba de crestere, copii mei cei mari sunt slabi, si la limita de jos a curbei, dar sunt pe curba. https://www.who.int/tools/child-growth-standards/standards. 

  Sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...