Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

am citit ce ati scris voi...am mai vb cu unii, altii, inclusiv cu dr.

teoretic nasa are simptome dar nu test pozitiv asa ca de stat acasa nu poate fi vorba, doar daca are test pozitiv si ne da ea drept contacti... 

nasu si fata ei, in aceiasi casa nu au nimic, inca...

 

Otilia, noi pana acum ne-am vazut cu socri in week-end si cam atat. la nasa nu am fost de la Craciun, nu am fost nici la Paste, ca nu se putea, nici la aniversari, nici toata vara cand puteam sta afara ea avand o curte mare... si ne-am dus acum, fix cand nu trebuia. a fost ziua nasului si am trecut sa ii ducem un cadou si niste vin. (ei nu au vie).

ar fi culmea sa ne fi infectat cu prima ocazie cand ne vedem cu oameni...altii decat cei de la munca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Roxana, cazul ei concret: ea lucreaza, nefiind inca pe lista de contacti si cu dispozitie de izolare, cum poate motiva absenta de la locul de munca? Cum poate primi concediu medical? Ca nu prea se poate... Doar daca vorbeste ea cu angajatorul si ii cere permisiunea (si se poate) sa lucreze de acasa. Eu inteleg ca ea merge fizic la serviciu.

 

lucrat de acasa, vorbit cu angajatorul. majoritatea dau zile libere sau lucru de acasa (daca se poate) fara prea multe comentarii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Daniela, sigur ca difera, probabil si in fct. de sistemul imunitar. Am spus ca sunt mici sansele sa fi luat. Dar mi se pare f. importanta autoizolarea, pana afli ce e cu contactul. Noi, ne-am autoizolat cand am aflat, intai de inginer, care nici macar nu s-a testat. Apoi, cand am aflat de prietena, eram deja izolati. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rox, nu merge. colega mea are sotul in izolare si vine la munca. el este contact direct al unor persoane confirmate (colegi de birou). sotul sta acasa si este verificat de politia locala. ea duce copilul la cresa si vine la munca. medicul de familie nu ii poate da concediu. angajatorul zice ca e ok

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult inca o data  [pup]

 

Silvi, sper sa fiti ok.

 

Velvet, imi pare rau de pisic si de situatia de la scoala...sanatate multa si tie..eu zic sa pui piciorul in prag, indiferent de fite.

 

Strumphi, am visat azi noapte ca am venit in vizita la tine, cu tot familionul   [:D]

 

Viv, sper sa putem veni de Craciun. Mama a zis ca mai bine nu, dar sa vedem acum. 

 

Ioana, pe hotel il cheama Château Gütsch.

 

Laura, eu as zice da.

 

Ieri s-au speriat ai mei cu pisica lor, Pinky...tata i-a dat cu solutia pt purici si capuse, iar dupa a inceput sa tremure si nu putea sa mearga...au sunat la veterinar, care a venit si i-a facut cateva injectii...pe seara miorlaia rau, pt ca vroia sa se scoale, dar nu putea...dupa insa si-a revenit, a coborat sa manance..dimineata la 3 sarea pe usa, vroia sa plece la plimbare..a stat in camera pana la 4, cand a coborat tata cu ea..era bine, a mancat normal...nu o lasa inca afara, inca nu merge bine cu picioarele din spate...tata era tare trist ieri, e fata lui  [cupisi] azi e bucuros ca si-a revenit...dimineata a scos-o putin sa ia aer  [:D] au copil mic ai mei, asa nu se plictisesc...medicul le-a spus ca au avut si alte pisici aceeasi problema de la solutia asta, e din plante.

 

La noi e o ceata de o tai cu cutitul  [zirea] azi am avut -1° dimineata....am vrut sa merg la birou, dar am renuntat, poate merg maine...asa vreau, nu stiu insa daca merg  [ph34r]

 

Diseara ar tb sa ne vedem cu un fost coleg de-al lui Marco in Zurich, la un pahar de vin...sincer nu am chef, cred ca zic pas...ei vorbesc mult despre job, eu sunt pe dinafara la capitolul asta...si e si frig...mai bine stau la caldurica si frec pisica  [:D]

 

La noi incep sa scada cazurile, ieri am avut 4500 la 20mii de teste..cu 25% mai putin ca saptamana trecuta...am inteles ca in Austria situatia e aceeasi, dar de ieri au intrat in lockdown...ai nostri nu vor sa se ajunga iar aici, pt economie ar fi catastrofal. 

 

O zi cu soare va doresc. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...