Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Marion, sanatate multa! Sa treceti cu bine peste asta. Cati ani are cel mare al tau ? 

Eu din ce am auzit pe aici cam toti copiii s-au infectat de acasa, din familie, nu la scoala. Dar aici cand era scoala fata in fata au fost implementate reguli foarte stricte : masca tot timpul, distanta, copii putini in clasa. Cand un copil era testat pozitiv, toata clasa mergea in online 2 saptamani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura, 14 ani are. La scoala poarta masca doar in spatiile comune, dar la cantina si-o dau jos ca trebuie sa manance. Cel de la care banuiesc ca s-a infectat e un prieten din alta clasa cu care se intalneste la cantina.

Acasa nu s-a intalnit cu nimeni , nu a fost la nimeni in vizita, saptamana trecuta nu a fost la antrenamente deoarece a avut multe teste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dincolo de ce se face sau nu se face, de restrictii si decizii , azi e un nou nr record de infectari. Nu stiu cand si cum se va termina nebunia asta.

Pt. ca restrictii/decizii...sunt fara cap. Extrem de relevant ce spune Otilia ref. la izolare pana afli ce si cum e contactul potential infectat. La noi se  umbla liber, constrans de serviciu sau de inconstienta, pana iese rezultatul contactului. Eu am mai spus ca la noi se fac multe fara cap, dar dupa replicile primite, mai bine tac. Acum am punctat spusele Otiliei pt. ca aici e esenta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta ma mira si pe mine: scoala nu mai e, lumea poarta masca, din ce vad pe strada, atunci cand ies, 90% sunt cu masca corect pusa si afara si in interior. In magazine chiar nu am mai vazut demult oameni fara masca, pe afara mai e cate unul la nu stiu cati. 

Probabil ca raman ca si cai de transmitere: transportul in comun, locurile de munca unde nu se poate respecta distantarea si anchetele epidemiologice foarte lente, gen test azi pozitiv, acheta se face peste 2-3 zile. Ar trebui facuta in 24 h...

 

 

Dincolo de ce se face sau nu se face, de restrictii si decizii , azi e un nou nr record de infectari. Nu stiu cand si cum se va termina nebunia asta. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor pt gandurile frumoase  [flo2]

 

Ioana  [pup] 

 

Otilia aici nu se scrie la parinti. doar dirigintele tine legatura cu parintii si copiii. eu scriu parintilor de la mine din clasa.

 

azi la a 8a le-am zis ca de saptamana viitoare voi fi rea,desi nu ma reprezinta. dar unii asta merita.le-am scris si dirigintilor. desi as putea sa ma fac ca nu vad cateva camere  inchise si as sta linistita.ca altii. timpu trece..dar nu pot. asta sunt.

 

Marion sanatate!

 

Laura ma bucur ca baiatul tau e activ in online.

 

sper sa-mi treaca gatul. nu e de la vorbit. sper ca nu e de la covid.

 

L.E.

 

michelle sa fii bine!

 

silvi sa fiti negativi!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...