Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Corina, bine ca sunteti bine. Cu contactii directi, depinde ce declara fiecare - si dintre cei care sunt declarati de persoanata confirmata, mai triaza si DSP-ul in functie de criteriile lor de definitie de caz. La voi fie nu a declarat-o profesoara pe fata ta, fie daca a declarat-o, nu a considerat-o DSP contact direct (s-a respectat distanta, s-a purtat masca etc). Dumnezeu stie... totul e sa scapam cumva din haul asta covid vreodata.... si daca se poate, si intregi la minte...

Laura, sora ta cum e, se simte ok, a fost in izolare? A trecut perioada?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Laura, sora ta cum e, se simte ok, a fost in izolare? A trecut perioada?

 

Sora mea a facut testul luni (contactul fusesem cum am zis, joi) si i-a venit dupa 2 zile mail ca e negativ. Au luat masa la o terasa, afara, au stat cam 2 ore. Ea a stat acasa de vineri, cand a aflat ca tipul respectiv nu se simte bine si are simptome specifice, pana i-a venit rezultatul la test. A iesit in perioada aia doar la clinica respectiva, cu masina proprie, nu a intrat in contact cu nimeni altcineva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, se aplica termenul de nazist total anapoda. Nu le ia nimeni la ghetou pe vanzatoarele alea, nici nu le arde. 

 

Rall, am citit acum cu vemodalen. Intelel sentimentul, pentru ca iti doresti sa creezi ceva unic si special. Pentru mine fotografia este o marturie, si de multe ori e ca madlena lu' Proust. Imi amintesc de ce faceam si cum era cand am facut fotografia aia si e suficient.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost la cumparaturi. ajung acasa transpirata si nervoasa pe cele doua plase (se va dovedi ca era mai bine daca puneam totul intr-o singura plasa), nu le chiar trantesc, da' le las jos cu oarecare elan, si aud "poc".

 

era sticla de lapte, aflata pe fundul unei plase. de obicei chiar la fund sunt cel putin doua sticle mari de cola zero, care au rol de tampon la faza asta, insa acum fix ele erau in cealalta plasa.

 

juma' de ora am adunat laptele din bucatarie, iar fitzoasa de Mianna, care se da in vant dupa lapte (ca doar pentru ea il cumpar) a refuzat sa lipaie de pe gresie; ea-i printesa, nu-l vrea decat din castronel [alcool] [cupisi]

 

 

[:-)))]  [:-)))]  hai ca mi-ai facut ziua, ma gandesc cum tu stergeai laptele si Mianna se uita la tine: mum, asa-mi dai tu lapte? pe podea? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai sunt cazurile de oameni din alte judete care se testeaza in Bucuresti. Atunci testele pozitive se inregistreaza pt Bucuresti si iarasi rata creste si ne tin noua copiii acasa pt testele din alte judete. Iarasi nu mi se pare ok.

 

Monica, nu stiu cazurile punctuale, dar daca sunt studenti de exemplu, atunci e logic sa ii declare unde locuiesc in mod real - Bucuresti, nu la adresele din buletin.

 

LE@ acum am vazut ca e vb de oameni care vin in Buc punctual sa se testeze - scuze, nu intelesesem.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

 

noi avem o colega mai vocala care mereu comenta ca unul dintre colegi se intalneste cu o dna dr de la infectioase cam des, ca alt coleg iese prea mult in oras, ca avem colegi si sefa care pleaca inca in vacante(au fost la istanbul, capadocia etc) ca noi am plecat la soveja tot biroul etc, ca ar trebui sa stam acasa cand venim de pe unde venim ca suntem iresponsabili etc...si zbang...acum sotul ei e contact direct al unui covid, lucreaza efectiv 8 ore in birou cu confirmatul si inca nu s-a luat nici o masura de catre dsp. colega e la munca si brusc a schimbat discursul, ca de ce sa se izoleze daca dsp-ul nu le-a cerut asta, ca sotul ei a stat numai cu masca ...ca nu e chiar asa mare chestie...

 

 

Suna ca primul ministru din uk  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

La noi soare dar 8 grade de dimi, acum vreo 11. A cam venit iarna. Trebe sa tund trandafirii si ar trebui sa si mut 2 dintre ei - nici nu stiu cum e mai bine, sa ii mult acum sau la primavara?

 

Ma uit cu juma de ochi la alergerile din State. Sper sa nu facar trump vreo tampenie, ca il cred in stare de orice. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...