Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi la noi 6100 de cazuri la 22 mii de teste...aici sunt testati si cei care au intrat in contact cu o persoana testata pozitiv...si cei care au simptome.

 

Colega cumnatei a fost cu colegul respectiv in cateva baruri, au stat vreo 4 ore impreuna...dar i-a iesit testul negativ...eu zic ca daca ai grija, sansele de a nu lua virusul sunt mari...si ca poate depinde si de sistemul imunitar. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, vreti ceai de tei? Mi-a trimis mama tot felul de ceaiuri si mi-am facut acum de tei, poate ma mai calmez ca am niste nervi..  Ma simt ca un leu in cusca si nu stiu de ce, dar am o stare de cacao ca vremea de afara. S-a racit si imi vine sa prajituresc continuu si sa si mananc! Plus de joi intram in lockdown...

 

Durerile mele isi cam fac de cap si de cateva zile ma doare iar si mandibula pe partea stanga, se duce durerea in ureche si sus in cap dar si pe gat si am nodulii umflati. Numai saptamana trecuta m-au sunat de la spitalul care mi-a facut RMN ul, nu mi-a spus nimic nenea doctorul, doar a vrut sa vada cum sunt si sa ma puna in tema ca nu o sa aiba loc operatia prea curand. Thanks, stiam deja! Trebuie sa am mare mare grija cum si ce mananc si mestec. Sper sa nu ajung sa ma hranesc cu paiul... 

 

Cam astea-s vestile de la mine de pe fundul butoiului. Sper sa iasa soarele in curand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e o vreme mohorata, ploua si bate vantul, norii sunt jos..toata ziua a fost intuneric  [zirea]

 

Pe seara mergem la vecini, la o felie de tort si un pahar de vin/bere..am luat si eu un tort mic, o sticla de sampanie si una de must  [alcool] e prima oara cand cumpar must, sunt curioasa cum este...am luat o sticla si pt mine  [:D]

 

Aseara in Viena un islamist (simpatizant SI) a ucis 4 persoane, alte 10 ranite  [:(]  avea la el o mitraliera si o sabie, a tras la intamplare...era din Macedonia din Nord, dar cu pasaport austriac...a fost ucis in schimbul de focuri cu politia...autoritatile cauta acum complici (daca exista)...aseara oamenii au fost sfatuiti sa nu iasa din casa, iar cei care erau in baruri/restaurante sa stea acolo.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colega cumnatei a fost cu colegul respectiv in cateva baruri, au stat vreo 4 ore impreuna...dar i-a iesit testul negativ...eu zici ca daca ai grija, sansele de a nu lua virusul sunt mari...si ca poate depinde si de sistemul imunitar. 

 

Cumnata mea s-a infectat la birou. Stă într-un birou mare cu șefa ei și erau la masă (nu mai foloseau sala de mese de la începutul pandemiei). A intrat o colegă de la QC pentru o semnătură, au invitat-o și pe ea la masă. Colega de la QC a stat foarte puțin (trebuia să se ducă cu documentul semnat în altă parte) și a doua zi a avut simptome și a fost testată pozitiv. În 3 zile au avut simptome și cumnata mea, și șefa ei, au făcut amândouă. Din altă parte din firmă nu aveau cum să ia, la ei se poartă masca non-stop.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

roli multi ani fericiti impreuna!  [flo2]

 

strumphi  [cupisi]  sper sa iasa soarele...

 

fetele din bucuresti, ma ajutati si pe mine, ca as vrea sa schimb instructorul. stiti, eu nu nimeresc oamenii din prima  [alcool] - stiti vreun instructor tanar ,care sa aiba rabdare cu un om care nu conduce de mult, niciodata in aglomeratii sau orase, da' vrea-n capitala?sector 3. va multumesc mult  [floare3]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La pranz am dat o fuga pana la magazinul turcesc, am luat varza acra, creveti, ceapa rosie de apa, ardei rotunzi iuti umpluti cu branza...vreau sa fac sarmale vineri (pt saptamana viitoare)...duminica ma serbez cu fajita, am carne de pui, crevetii (ii fac cu ulei si usturoi in tigaie) si vreau sa iau si carne de porc..ca sa aiba lumea de unde alege  [pk] vin vecinii, colega cumnatei si prietenii romani...suntem max 9 (nepotul nu cred ca vine, mandra coboara doar sa manance, asa ca vom fi 7).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...