Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Neața!

Zilele astea îmi amintesc de ce nu îmi place toamna. E ceață, gri, frig, „plumb”.

 

Turnul morii Violatos, care se vede de la mine acum, se estompează în ceață. În spatele lui trebuia să se vadă Munții Măcinului. Între ele, Dunărea, mohorâtă și ea zilele astea.

post-109349-0-82770000-1604559089_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna dimineata!

 

m-a pocnit aseara o migrena care nu a vrut sa treaca cu nimic. la 2 noaptea ma invarteam prin casa. spre dimineata am adormit. acum s-a redus la durere de cap. 

 

Roli, nu cred ca suntem norocosi ci doar mai putini. la noi sunt putine cazuri pentru ca si densitatea populatiei e cea mai mica din tara. fiind putine cazuri sunt scoli care functioneaza normal pentru ca sunt localitati fara nici un caz. in oras sunt scoli care functioneaza normal, si scoli care merg in sistem hibrid. nu avem scoli inchise.

C merge hibrid, mica merge normal, zilnic.

la palatul copiilor si la cluburi se continua toate activitatile doar ca cu grupe mai mici de copii si cu respectarea regulilor>masca, dezinfectare. 

C face toate antrenamentele pe stadion. daca sunt mai multi copii sunt impartiti pe grupe, unii pe pista, altii la scari, pante etc...din mai a reluat antrenamentele si nu au nici un copil bolnav. nici la celelalte sectii nu s-a imbolnavit nici un sportiv. 

Sper sa nu creasca si la noi numarul de cazuri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi,

 

multa sanatate si sa le dai mai repede de cap. [flo2] 
E situatia asta speciala, dar totusi nu e ocupat tot spitalul de corona, [fri]  mai sunt si alte boli. La nemti au luat masuri de protectie, au mai anulat operatii minore( dar nu de ordinul lunilor) , dar totusi spitalul functioneaza. Tare naspa sa depinzi de sistem. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata din ceata si lockdown 2.0! Ne-am trezit cu soare si acoperisuri albe brumate, de vreo ora s-a dus soarele si avem o ceata deasa de nu se vede peste drum. [ups] Nici astazi nu o sa avem mai mult de 9-10 grade azi, deci acasa la gura sobei. Eu una inca nu m-am obisnuit cu Mr. muncind doar de acasa. Inainte de pandemie muncea de acasa doar o zi pe saptamana, miercurea, acum e non stop acasa de atatea luni si tot nu m-am obisnuit cu el. Are zile cand nu coboara deloc decat odata la pranz si apoi cand se duce dupa mandra la 3.30. 

 

Va multumesc de ganduri, doamnelor!  [flo2]  O sa vad cum le scot la capat, mai rad, mai plang, mai trancan pe aici, mai innebunesc barbatu` ... ma mai alinta Sophia cu pupicii si imbratisarile ei...  Cand ma vede in dureri imi sare in brate si ma pupa: I think you need more hugs!  [il]  

 

Nu prea am dormit si m-am trezit super devreme. Mi-am facut cafea dar nu merge. E liniste pe afara, sper lockdown ul sa puna frana numarului de cazuri si sa faca fata spitalele. Nu stiu ce Craciun vom avea, dar prevad o prelungire a lockdown ului dupa 2 Dec cand ar trebui sa se termine. Ma rog mama sa fie bine si toti ai mei de prin Ro, sa nu trebuiasca sa zbor ca au suspendat zborurile. 

 

Ahh iese soarele si precum in perioada asta a anului e mai jos, direct in ochi imi bate acum ca am draperiile trase. 

 

O zi frumoasa!  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...