Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Servus pinguini

 

La noi e iar vreme mohorata  [zirea]

 

Sunt la birou acum, intai am dus mandra la un curs (transport si asigurari)...la pranz o iau spre casa.

 

Strumphi, imi pare rau de dureri..sper sa-ti treaca  [pup]

 

Ieri s-a operat si mama cumnatei (avea un chist la uter, situatia nu e prea roz din cate am inteles...sper sa fie bine dupa)...s-a operat la o un spital privat in Bucuresti, Monza. 

 

Azi vreau sa fac sarmalele, maine tb sa fac curat, sambata sa pregatesc ce am de pregatit pt duminica (si merg si cu mandra la magazinul coreean din Zurich, vrea sa-si cumpere una alta).

 

In oras e liniste, trafic redus, tramvaiele aproape goale.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

S-a asternut linistea peste Londra. Nu se aud decat chicotelile copiilor in pauze in curtea scolii. E soare si frumos dar frig. 

 

Eu am luat cateva cadouri pentru Mr. pentru Craciun, ca tot vorbeam deunazi despre asta. Mi s-au agatat diferite de mana si pentru mine. 

 

Corina, mi-ai adus aminte de haloul in jurul lunii. Prima data am vazut in Ianuarie 2013 cand am fost in nordul Norvegiei la vanatoare de aurore boreale. Era un ger de crapau pietrele, imi aduc aminte ca trecusem la un moment dat si frontiera in Finlanda si pe bordul masinii arata -26 grade. In drum inapoi spre Tromso ne-am oprit la un moment dat langa un fiord si peste munte se vedea luna cu un halou minunat. Aurore in noaptea aia nu am vazut decat foarte putin, dar luna si stelele au compensat. Cer asa instelat si magic ca acolo in Nordul Norvegiei nu am vazut nicaieri. Minunat! 

 

Ahh acum vreau in Norvegia, in vacanta... dar fara furtuna de zapada si aventurile de la inceputul anului. Pfii si acum mai radem cand ne aducem aminte despre asta. Deaunzi Mr. zicea ca cine ar fi spus ce an ne asteapta cand zdranganea Sophia cu spor clopotelele de erau agatate la grinda cabanei la mijlocul noptii de Anul Nou? Si mai zicea ca ii pare bine ca am apucat sa mergem si la Bucuresti in februarie, ca aia e ultima vacanta pe anul asta...  Sper anul viitor sa fie mai bun ca vom pleca si in vacante, sanatosi sa fim! 

 

Se vede ca nu am treaba de trancan singura pe aici. Am si treaba, dar nu am stare... mi-s agitata rau, asta pe langa durerile de rigoare... ca fara nu se poate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumf, ce cadouri ai luat? Si eu am inceput timid, dar f timid :))

 

  

am spus nu cumva sa ii mai iau o dublura de carte cum am facut parca anul trecut de ziua lui  [batcap]  si am luat niste carti postale vechi, vintage asa ca el  [:-)))]  din oraselul unde s-a nascut, o carte veche de istorie si o serie de timbre vechi din anul nasterii lui. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am spus nu cumva sa ii mai iau o dublura de carte cum am facut parca anul trecut de ziua lui  [batcap]  si am luat niste carti postale vechi, vintage asa ca el  [:-)))]  din oraselul unde s-a nascut, o carte veche de istorie si o serie de timbre vechi din anul nasterii lui. 

 

 

Super faine idei. Chiar faine! Bravo

 

Eu sunt nulaa la cadouri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o să iau drept cadouri de Crăciun cărți. Pentru toată lumea, fără discriminări :). Nepoată-mii i-am luat în avans un abonament anual la Decât o Revistă.

 

Asta le iau si eu la ai mei :). 

 

Pe Maya tocmai am abonat-o la un ziar de copii :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...