Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

 

 

din pacate, in situatia asta,n-ar fi trebuit sa vin aici...dar n-am stiut. mi se inchide si piata. nu am ce face singura aici, cu o scoala online.si totul inchis. nu pt asta am venit...nu asa trebuia sa fie. Craciun? nici nu stiu daca plec cateva zile la ai mei, cu atatea cazuri...habar n-am ce voi face. dar nu trebuia sa plec de la mine de-acasa, n-am stuit.daca as fi avut familie,era altceva...dar singura...pt ce-am venit? sa muncesc sa dau toti banii pe chirie,intretinere si facturi?si sa fiu cuc...pt asta? nu,nu pt asta.dar asta am. atat. n-am stiut...

 

velvet, dar tu te protejezi, nu ai fost in contact cu alte persoane de atata timp, de ce nu ai merge la ai tai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

rox pe tren mai nasol. si nu stiu daca va fi cineva in bucuresti sa  vina la pisi.

 

am fost in contact si cu alte persoane...dar inainte de a merge la ei,nu m-as mai vedea cu nimeni.

 

oricum, nici macar gri nu mai vad deja.e tare nasol.visam altceva.de-asta am plecat.atat de mult mi-am dorit sa plec!...si....degeaba.tot nu-s bine.ma mai rog sa raman macar sanatoasa.cu capu'nu stiu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daniela nu conduc atata drum.in primul rand n-as putea iesi din bucuresti.il traversez pe tot ca sa ies.

 

nici 2 zile nu l-am lasat singur. nu as putea. sufar cand stiu ca-l las si o zi.acasa venea mereu cineva la el.

 

n-ar fi trebuit sa plec...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Michelle, dar s-a stabilit castigatorul? Inteleg ca lupta e stransa, nici unul nu e inca sigur de victorie, nu a obtinut acel 270 de voturi de la electori. Eu nu ma bag, tu traind acolo, vezi si percepi lucrurile altfel decat le vedem noi de aici, de departe. Trump le are pe ale lui si bune, si rele, depinde de parerea fiecaruia. Vremuri grele este clar ca vor veni in continuare, indiferent cine castiga. Pana una alta, ne "mananca" corona, de care nu stiu cand om scapa, ca pare un virus fara moarte. Tu ai votat fizic, ieri? Sau anticipat/prin corespondenta? Ce scrie pe un buletin de vot de la alegeri, un chenar cu Trump si un chenar cu Biden? Ca practic votul tau merge catre acei electori care aleg presedintele... in fine sistemul de vot din US mi se pare complicat tare. Si se aleg si congresmeni/senatori?

 

nu sa stabilit câștigătorul, dar cred eu ca zarurile au fost aruncate.

T nu trebuia sa câștige in 2016, nu trebuia sa isi termine mandatul și nici atit NU trebuie sa câștige in 2020. Deci ...asta e realitatea. 

 

Am primit balotul prin corespondenta, dar l am depus in persoana și l am verificat daca a fost acceptat.

 

Dar cu Corona in anumite state lumea a fost încurajată sa trimită votul prin posta , daca nu ma înșel in alte state nu a avut voie sa voteze in persoana.
Sunt tot felul de reguli de votare diferite de la stat la stat... și toate astea duc la potențial de mari fraude.

 

 eu zic ca nu e așa de complicat sistemul și in mare parte e ok daca s ar respecta legea . 

pe scurt, fiecare cetățean america voteaza pt președinte =votul popular.

Votul electoral e format din număr de electori.
Fiecare stat are un număr de electori in funcție de numărul estimativ al populației/locuitori la census  ( cetățeni, green card, legali, ilegali...)... nimeni nu știe numărul exact...

Fiecare stat are doar 2 senatori, dar  numărul de reprezentativii sunt iar in funcție de numărul locuitori. 
Deci de asta spuneam ca in anumite state e încurajată Imigrația legală și ilegală... ca da bine la alegeri și ajuta un anumit partid. 
 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca tata accepta  pisicu, nu l as muta iar,a fost ff speriat cand ne am mutat.as sta cu stres, ca lasa par, ca imprastie silicatul,etc...nu m-as simti bine in conditiile astea.

 

scoala pe 23 cred ca se termina. dar oricum tot online va fi. desi cred ca ne vor inchide.

 

seara asta chiar simt-n-ar fi trebuit sa plec... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...