Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Dar  emigrantii ilegali, au drept de vot? Daca nu au nici macar acte...

 

Majoritatea nu au acte, nu educație ,nu se știe cine sunt și ce au făcut și  le promit marea cu sarea doar sa dea bine la număr pt votari.

 

cu cât e mai mult chaos in stat cu atit se poate fura mai ușor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu inteleg ce zice Michelle cu sistemul electoral. Ma gandesc ca ar fi similar cu alegeri pt un presedinte in UE . Daca s-ar tine cont doar de votul popular, tari precum Germania si Franta ar dicta mereu, iar tarile cu populatie mica nu ar conta deloc. Dar nu inteleg acuzatiile de frauda pe ce se bazeaza si nu inteleg de ce daca e legal sa votezi prin corespondenta, atunci cand nu vin voturi in favoarea ta, ai voie sa opresti numararea voturilor (cei a caror voturi nu au fost numarate nu conteaza? sunt ei mai putin cetateni decat altii?) , sa tipi peste tot , fara nici un fundament, ca sunt algerile fraudete si voturile furate. Pai daca tu interzici sa fie luat in considerare votul unuia ce a trimis prin posta, nu faci frauda? (a se intelege un "tu" generic, nu stiu , justitia, trump, republicanii, guvernatorul E.T., martzienii) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu masurile guvernului eu sunt de acord si consider ca au fost luate chiar prea tarziu. La cum creste nr de cazuri cu 1000 in plus zi de zi, in curand va fi crunt! La 10 000 pe zi,probabil 300-400 ajung sa aiba nevoie de terapie intensiva, in ritmul asta intr-o saptamana nu mai sunt locuri la ATI  nicaieri in tara , dedicat covid sau nu! Doamne fereste sa ai un accident de masina , sa faci un infarct sau ceva si sa ai nevoie de ajutor! 

 

Nu sunt de acord cu inchiderea scolilor inclusiv in localitati unde nu sunt cazuri deloc sau 1-2 izolate. Ma gandesc la satele in care poate nici curent electric nu au unii, nu mai spun de internet si tehnica de calcul ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ha, ha, Avatar voiam si eu sa zic. Fii-miu ca se uita la el pe Netflix, i-am zis a dat in mintea bebelusilor si se uita la desene animate. Sustine ca e frumos si toata clasa se uita la el.

Nuuu! e super serialul! M-am uitat si eu si m-a prins, nu ratam nici un episod, ne uitam si in reluare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu scolile inchise nici eu nu sunt de acord. Am scris si la subiectul de pandemia... O sa fie crunt pt copii. Mi-e ca se vor plictisi si vor deveni dezinteresati (asa cum am patit in primavara). Asta unde copiii au resurse, ca unde nu sunt, e si mai dramatic. In rest sunt de acord cu toate masurile, trebuiau luate chiar mai demult, din vara: piete f aglomerate, transport in comun f aglomerat, targuri, balciuri, petreceri ilegale cu sute de persoane... astea trebuiau sa fi fisparut demult, nu sa ajungem la 10000 de cazuri pe zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este drept ca nu trebuie inchis totul la gramada, pt ca vor fi consecinte economice (afaceri inchise, oameni fara serviciu), dar trebuie regandit si rearanjat toate mai cu cap, pt a nu se crea aglomeratii.

Si pt ca inchiderea scolilor nu generaza someri, nu au avut nici o jena in a lovi acest domeniu. Chiar daca nu scolile sunt principalul motor de transmitere comunitara sars-cov2. Bucuresti: copii acasa de aproape 3 saptamani, crestere abrupta a numarului de cazuri. Clar buba se afla in alta parte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc! asta era...Avatar! 

are tema colegul meu sa caute "Mosu" pentru nepotul lui chestii legate de filmul asta...si el a uitat si cum se cheama. [:-)))]  eu nu stiu nici atat...C cred ca ar putea sti dar e la scoala.

nu stiam alta sursa decat pe voi [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...