Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi, arata apetisante saratelele. Mi-ai facut pofta! (Ella  [clo] )

 

Viv, ce tare ca au iesit tartele Silviei. Bravo.

 

Roli, sper ca a mai trcut starea de lehamite. 

 

Velvet, si la tine, sper ca s-au mai aranjat lucrurile si esti mai bine, dupa zilele obositoare de saptamanile trecute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, cum sunt recomandările la voi? Ca știu ca Skåne și alte regiuni sunt speciale. 

 

La noi de ex, cei care nu au simptome, merg la job/școala pana vine rezultatul la cel din familie cu simptome. Dacă e pozitiv, stau toți in carantina, 7 zile. Cei pozitivi stau 7 zile minim, plus 2 fără simptome. 

La cel mai mic simptom, stau acasa și cei din familie, chiar dacă primul cu simptome nu e confirmat pozitiv. 

 

astea sunt recomandarile: https://www.1177.se/Skane/sjukdomar--besvar/lungor-och-luftvagar/inflammation-och-infektion-ilungor-och-luftror/om-covid-19--coronavirus/covid-19-coronavirus/#section-115771

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana  [flo2]  n-am ce face,trebuie sa rezist.si sa ma redresez singura.o fac de ani...

 

pe langa oboseala cu munca online,am si dureri de ochi, dupa gat, care-mi dau o oboseala crunta,incheietura piciorului,spate,etc...

 

strumphi  [cupisi]  imi pare rau...

 

anja sanatate baiatului! sa fiti bine!  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, eu înțeleg așa: nicho sta acasa pana trec 48 de ore fără simptom. Se testează dacă vreți. Se izoleaza, atât cât se poate. Silvia a purtat masca când a fost cu simptome in casa, a stat mai mult izolata in camera ei. Dar nu s-a testat, atunci nu testau ca acum. 

Voi restul, atâta vreme cât nu aveți niciun simptom, sunteți liberi. 

La orice mic simptom, se sta acasa, se testează. 
 

Daca pana vine rezultatul testului trec simptomele, adică liber de simptom 48 de ore, ești liber. 
Daca vine testul lui nicho (sau al oricărui din casa care are/a avut simptome) și încă are simptome, iar rezultatul e pozitiv, va carantinati toți, va contactează cei de la smittskydd și va dau indicații. 
Cei cu simptome ar trebui sa se testeze toți. Știu cât e de mare presiunea pe teste, ca lucrez zilnic cu asta. Timpul de așteptare s-a lungit și la noi. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Afara s-a facut asa frig si se lasa ceata deasa. Am facut focul in soba si il astept pe Mr. sa termine cu munca si sa comandam fish&chips. Azi a avut o zi nebuna nebuna! De dimineata imi spunea ca ii e ziua full de meetinguri. Nu l-am vazut la ochi decat cand s-a dus dupa Sophia. Eu am fost la supermarket dupa fructe, lapte si smantana ca maine fac sarmale si uitasem sa cumpar smantana. Asa ii plac lui Mr. sarmalele, cu smantana si mamaliga. [pofticios] 

 

Anja, sanatate lui Nicho! sper sa nu fie corona. [flo2]  Cat stau parintii in Finlanda? 

 

Ioana, am spus  deunazi ca Sophia are 90% din wish list plina cu lego diferite seturi de ma si dor ochii cand dau scroll, de la 10-20 lire la 200+  [alcool]  Nu am castigat la loto inca! Si mai vrea un tonies de ala de am pus link ieri, pe care o sa il si primeasca. La noi aseara am avut artificii pana dupa miezul noptii. Au bubuit continuu de pe la 6 pana spre dimineata!  [smulgpar]   

 

Mihaela, superbe fotografiile si culorile!  [il]  si la noi aseara cerul parca era in flacari, am urcat sus in mansarda si se vedea asa frumos... din pod vad pana downtown in the city! 

 

velvet, hai cu vinul! [cheers] nu il pozezi pe pisi sa il vedem si noi? 

 

viviana, chiar asa cum a spus Marion, aveai de greblat!  [:-)))]

 

ella, La multi ani nepotului! [s] cum s-a acomodat la voi acolo? Ii place locatia, limba, colegii? Marcia ta suna ca mandra mea, eu zic intr-un fel, ea nu ca vrea ca ea, face ca ea si apoi revine la ce am spus eu...  [alcool]

 

Miana, sper sa ajungi sa o vezi pe mama cat de curand. Mi-e si mie tare dor de a mea, nu am mai vazut-o din Aprilie 2019. Pufoasele cum se comporta cu bradul?  [:D]  Roli zicea ca e prea devreme de gandit la Craciun, dar nu stie ca tu deja ai bradul instalat  [:-)))]

 

Silvi, ce incantata a fost Sophia de scrisoare. A intrat, i-am spus ca are corespondenta. A vazut timbrele romanesti si zice: ce bine! nu a uitat Crina de mine  [biz]  intr-un suflet a deschis plicul sa citeasca, nici geaca nu si-a dat-o jos pana nu a citit! Sper sa ii scrie raspuns in weekend si o trimit recomandata sa nu se mai piarda pe drum.  [:)]

 

Glimmer, mi-a placut mult poza de azi dimineata cu turnul morii, Dunarea si muntii! Sper sa ai un weekend cu soare si fara ceata! 

 

Laura25, ai mai iesit cu bicicleta?  [bicla]

 

A terminat si Mr. cu munca! Yuhuu!! Sa inceapa weekendul!  [bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...