Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Îmi mai aduc aminte câte ceva.

 

Roli, îmi pare rãu de accident, sper că ați rezolvat.

 

Silvi8, ți a trecut migrena? Îmi pare rău că s - a închis tot și la voi. Fetele pot măcar alerga în parc, nu?, sper că aveți voie.

 

Daniela, ce mai face mâța ta care a avut accesul de nebuneală prin vară?

 

Laura, am citit de copiii tăi online în primul an de liceu, ce ghinion. Guvernul preferă soluția de efort minim în loc să ia măsuri ca mersul fizic la școalã să fie mai securitar. Am înțeles că înghesuiala la venire și plecare e problema. Sunt atâtea soluții numai să și dea interesul și părinții să coopereze.

 

Și Rox care e proactivă în privința școlii, te felicit pentru inițiativă, sper că va face să reflecteze pe cei cu putere de decizie.

 

Apropo de cei la putere, îl urmăresc pe Valeriu Nicolae pe FB cu campania #nutotei și mă îngrozesc ce mârlani și fufe au ajuns în posturi cheie, știam dar nu că e chiar în halul ăsta. Traseiști politici care au împănzit absolut toate partidele. Ar trebui un parlament și președinte exclusiv independenți care să vină în fața electoratului numai cu realizările și platformele proprii nu parașutați de vreun partid. Utopii știu...

 

Hai că mă duc la treburi. Pur și simplu nu îmi vine să intru în casă pe vremea asta!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna! 
 

Azi m-a scos al meu la o plimbare lunga (el m-a scos, ceea ce e rar, de obicei merg singura, el nu vine...azi a fost inițiativa lui) intr-o Rezervație naturală, care a fost in anii 1800 o zona industrială înfloritoare. Acum au rămas câteva clădiri, zona de râu, lac de acumulare și pădurea in care se afla toate, care dau in mare. A fost așa de plăcut! E mohorât, e gri, acum ploua deja și s-a întunecat aproape. Dar câte o ieșire din asta e chiar “aur”. 

 

Acum ma apuc de mâncare, fac un sos din carne tocata, lângă spaghetti. Și pe urma ma așez la tv. Avem in vizionare un serial suedez apărut recent pe Netflix, e interesant, aparte de alte comedii suedeze. Dragoste și anarhie se numeste, dacă cumva e in alte tari. 
 

Seara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

 

Fleur  [flo2]  tricotat, crosetat...2 maini stangi,da'rau  [alcool]  [:D]  de plimbat, am mai fost,pe jos,am mers in recunoastere  [ph34r]  cu masina...hmm...poate in vreo zi,cand gasesc alt om sa ma ajute si ma voi simti stapana pe situatie.altfel, nu...imi pare rau,m-apasa ca nu conduc,mai ales cand azi am carat cu spatele si ma doare de mor...dar...poate intr-o zi...mai greu pe-aici cu condusul,mai ales fara experienta...dar merg inainte! la ai mei nu merg,pt ca ei nu mai stau acasa la ei de jumate de an. au grija de sotul Celei mai Bune Femei din lume,care a murit de cancer de Craciun anul trecut...si el,un OM atat de bun,bolnav de cancer...ce sa zic...viata...

 

ma testez seara asta.

 

va pup.

 

L.E.

 

plus ca am contract pe 1 an, deci chiria o platesc fie ca stau aici,fie ca nu.si nu e mica.cam jumate de salariu doar chiria. deci voi ramane.Dumnezeu stie de ce mi-a indreptat pasii aici...astept.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca a castigat Biden  [pk] mandra declarase de-aseara ca va castiga..am vazut la stiri americani pe strazi, care sarbatoresc victoria lui.

 

Am avut o zi plina: la cumparaturi pt una-alta, apoi am facut guacamole pt maine, am fost in Zurich cu mandra la magazinul coreean (am venit cu sacose mari, pline cu nuddle & co), apoi am facut carnea pt maine (pui si porc) si crevetii...spalat rufe, aranjat...spalat blatul in bucatarie..m-am si decolorat si vopsit  [ascuns] m-am vazut si cu mama...acum sunt franta, ne uitam la TV...si beau o bere in cinstea lui Biden  [berica]

 

Strumphi, multumesc  [flo2]

 

Rox, multumesc  [flo2] mi-a spus mama ca a vazut-o pe mama cumnatei azi, a venit acasa...a slabit ft ft mult, e de nerecunoscut..asteapta rezultatul de la biopsie si vor vedea ce e de facut.

 

Seara faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Azi am fost extra-harnica, asa ca am venit sa ma laud [:D]  [:D] . Pe la 8 juma (pe bune!) eram cu Shmulieta in curtea din spate: am scos amandoua ceapa de anul asta si am plantat ptr la anu - o sa iasa prin ian cred, am taiat betzele de zmeura si am scos 2 stejari care tocmai la mine se gasisera sa creasca. In caz ca va ganditi ca vine Greta peste mine sa me certe ca fac despadurire, e padurea peste gard de noi, asa ca nu am stricat ecosistemul. Avem un mar mic, abia are un metru juma'. daca are, a facut 8 mere imense! Abia astept sa le mananc - inca se tineau bine pe ram. Am scos si betzele ramase de la rosii si de la dovlecel si niste balarii. Mai am de adunat toate luminile din curte, gata cu stat afara anul asta.

Apoi am facut curat in camera Juliei care devenise camera de depozit, am facut 4 cutii de haine si jucarii de trimis la vara-mea si doi saci de haine de dus la reciclat. Incercam sa o convingem pe J sa se mute in camera ei, dar nu vrea. Am zis macar peste zi sa se joace in camera ei, doar la culcare sa se duca peste P. A acceptat pentru moment. I-am luat un mini-cort, macar azi a fost fericita cu noua 'jucarie.'

 

Velvet, sper ca a mai trecut starea, Lucrurile se vad rau cand esti obosita, stresata si parcxa se aduna toate peste tine. Si eu zic ca ai avut curaj sa te muti, sa incepi atatea lucruri noi si ca un pic de self-care te-ar ajuta. Sunt multe cursuri online, spectacole*, expozitii online. 

 

Eu ma uit cu niste gagici la filme, sambata seara si comentam impreuna. Daca vrei iti dau link si intrii si ne hahaim impreuna (samb viitoare e un documentar, dar sunt filme diverse. Din dec o sa avem probabil ceva comedii romantice/ Hallmark). Daca vrei/ vreti, dati un semn - discutiile sunt in engleza.

 

Mianna [pup] 

 

Viv, sper ca sunteti ok si nu ati luat nimic. A ajuns CCS?

 

Roli, imi pare rau ca v-a facut ziua frumoasa. Sper sa rezolvati rapid.

 

Glimmer, ce fain se vad muntii/ dealurile in spate.

 

* pentru cine asculta Yo-Y0 Ma, are un concert live si on demand pe 14-15 Nov (https://www.yo-yoma.com/news/join-yo-yo-ma-kathryn-stott-for-songs-of-comfort-and-hope-on-idagio/) Era 15 lire biletul daca va tenteaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...