Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Corina, sanatate multa. Sper sa treceti usor peste asta cu totii. M-a amuzat faza cu ceapa.

 

Silvi si noi la fel. Nu mai avem cutiile, nici brosurile (alea am impresia ca se gasesc pe net). Lor le place sa isi faca singure case, castele, masini si bineinteles sa combine figurinele. Pana la urma asta e tot hazul, sa foloseasca piesele si imaginatia lor.

Fain castelul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc pentru urări, fetelor. Și eu sunt optimista ca vom trece cu bine peste asta. 

De la serviciu nu aveam cum sa iau, de la colegii cu care ies la fumat, nu are nimeni simptome sau cazuri în familie/prieteni, iar soțul începuse încă de sâmbăta trecuta sa spună ca parca ii da târcoale o răceală și i-am făcut un fervex. Adică el este suspectul de serviciu și știu de ce spun asta, nu o data l-am surprins ca nu se dezinfectează pe mâini după ce facem cumpărăturile, acasă când ajunge, în loc sa se spele pe mâini, întâi își da ceasul jos și se dezbracă, apoi se spala pe mâini. Degeaba l-am tocat la cap și explicat, nu vrea sa înțeleagă. Prost nu e, dar încăpățânat prosteste...aoleu, muica, seamănă leit cu raposatul de socra-miu. Hai ca am ajuns sa dau și din casa, cum s-ar zice. 

Sper și eu sa nu fi dat mai departe colegilor de fumat, stam distanțati, nicidecum unul lângă altul. Fiind și aer liber, ma gândesc ca în cele 7-10 minute cât durează o pauza de țigară, riscul contaminării sa fi fost redus. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, sanatate multa!

 

Anja, s-a dus copilul la scoala? La ai mei au impus reguli stricte cu privire la recuperarea testelor altfel iau nota 1. Cred ca unii elevi au profitat de situatia asta incerta dar vad ca profesorii sunt vigilenti.
 

La noi cald, ieri pe plaja era lume ca intr-o zi de vara. Indicatiile sunt sa stam cat mai mult in casa. [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, sanatate multa.

 

Strumph, iti citesc "aventurile" si ma cutremur - nu stiu cum rezisti.

 

Mihaela, bine ca totusi ai gasit o solutie pentru umar pina reusesti sa vezi ortopedul.

 

Ma gandesc la voi doua si calitatea vietii e cumva redusa sa traiesti in asa dureri constant...imi pare tare rau.

 

V-am citit dar nu prea am avut dispozitie sa scriu...plus am fost ocupata rau cu niste cursuri care mi-au secat din timp si mai ales chef sa mai stau cu ochii in ecrane. Mai am inca doua saptamani de activitate intensa...schimb directia la servici (IAR) si am multe de absorbit. Plus ca inca nu am facut public in companie directia asta si deci nu pot vorbi cu nimeni pina in ianuarie...intre timp, merg mult in NYC si merg cu masina - imi ia tare mult timp sa ajung seara acasa.

 

Ascult acum (nu chiar acum ca azi lucrez de acasa) cartea lui Trevor Noah "Born a Crime"....m-a impresionat profund pina acum. Exceptionala, o recomand.

 

Am mai ascultat "Ten Restaurants that Changed America", care m-a determinat sa caut cartea lui Charles Ranhofer (bucatarul le Delmonico, unul dintre primele restaurante de lux in NYC), "The Epicurean"...m-am dus la librarie si cica trebuie tiparita special, nu o au in magazin ... o astept sa vina :) :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi in vara la Sf. Ana. Intr-adevar, cam de un an nu se mai acepta masini, este doar acces pietonal. Foarte frumos peisasjul. Noi am fost si pe partea cealalta, la Tinovul Mohos, de care chiar nu stiam. La Sf. Ana mai fusesem mai demult.

La multi ani sarbatoritilor de ieri, mici si mari!

Anja si Silvi, sanatate puilor!

Ieri, dupa ce s-a ridicat ceata, am purces la o plimbare la Sf. Ana si ne-am delectat cu soare, culori si peisaje.

Va las cateva poze, cu mentiunea ca in ultima era paznicul care veghea sa nu intre masini pe drumul catre lac, ca e strict pietonal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost la un hike lung cu o amica...am avut o vreme SUPERBA!!!

Avem in plan inca una pe sambata viitoare...

 

Soacra nu face exceptional...are niste puncte noi - intra intr-un "experimental trial" la Memorial Sloan Kettering daca se potriveste (face niste teste saptamana asta). Daca nu este o candidata buna, face iar chemo.

 

Cumnata merge bine si speram sa o tinem asa.

 

Ne vedem duminica toti la "brunch" - afara, fiecare cu mancarea lui de acasa, cu masti, etc. Este ziua socrului - ne imbracam toti in camasi flanelate si cu vesta deasupra sa imitam :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Multumesc si eu mult pt urari  [pup] eu sunt Mihaela, dar imi place tare mult Ela  [:)] colegi de-ai mei si nu numai, imi scriu Michaela  [alcool] unii chiar ma intreaba daca nu e numele scris gresit si nu lipseste c-ul  [ups] eu nu am de gand sa-mi schimb numele, indiferent de ce zic altii...Mihaela ma cheama si basta. 

 

Am petrecut frumos ieri, am primit cadouri si am dat cadouri  [:D] prietenei cumnatei, prietenei mele si cumnatei (ziua ei e miercuri)...musafirii au plecat cu burta plina, voiosi..ne-am distrat de minune...ne revedem peste 3 saptamani la vecini, sarbatorim 1 decembrie in avans  [pk] inclusiv cu iahnie de fasole. 

 

Corina, multa sanatate, sa treceti cu bine peste asta.

 

Ant, bafta mai departe...ma bucur ca ai revenit  [flo2] sanatate multa soacrei si cumnatei.

 

La noi e o zi trista azi, se fac concedieri...asa a inceput si ziua, cu ceata....ceata a disparut la pranz si a aparut soarele...dar e frig rau  [zirea]

 

Am fost cu mandra sa-si faca infuzia cu fier...cica se face din 2 in 2 zile, pana ajunge la valoarea normala....eu imi amintesc ca imi faceau acum si dupa inca o luna...si gata...cred ca este un alt preparat.

 

Fratelo este ft bine, are 71 kg...sanatos, voios..a zis ca nu a mai avut asa greutate de cand era in liceu...tb sa-si ia neaparat haine, ca nu-l mai incap (ce are erau pt 50 kg)...sambata nu au gasit nimic unde au fost, merg eu cu ei in alta parte, saptamana asta dupa job.

 

Si mandra a avut multe seturi de lego, pe majoritatea le-am dat...am pastrat doar ce a fost scump: avioane, elicoptere, tancuri si altele...a apucat-o pe la 10 ani pasiunea pt tipul asta de lego si are vreo 8 facute..erau de la 16 ani, dar ea le-a facut..nu se lasa pana nu termina unul (mi se pareau ft grele)...mai vroia un camion care costa 600 fr, dar i-am zis pas...e adevarat ca mergea, avea telecomanda...dar i-am zis ca nu dau atatia bani pe un lego....dupa i-a trecut pasiunea.

 

Ea inca mai are papusile, majoritatea Barbie...vreo 200 cred ca sunt...accesorii de la ele, vapoare, biciclete si altele le-am trimis de mult in tara...ca si alte jucarii, carti.

Doarme si acum cu pernuta si oita in brate  [:D] cica nu poate fara, tb sa le simta cand doarme...pernuta, zisa si Pernutzi merge cu ea peste tot, nu o lasa acasa.

Ea e fan oite de multi ani, are o intreaga colectie, de la mici la mari, inclusiv pe cea mai mare dintre ele, pe care o cheama Suzi...si care a dormit cu ea in pat cand a plecat mama de la noi...acum Suzi e la boxa, intr-un dulap, se odihneste  [:D]

Si mai are si 3 caprioare, Bambi...tot de diverse marimi, unul tot asa mare...e tot in dulap la boxa.

 

Seara faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...