Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

sa zic la modul general, vitamine si zinc. nu-mi prea place sa recomand medicatie fara sa stiu cui, de aceea prefer sa nu intru in detalii - dar daca ma contacteaza cineva, n-am nimic impotriva sa discutam pe un caz concret (tinandu-se cont ca desi sunt medic, n-am experienta in acest virus, si in general n-am tratat pacienti cu nicun fel de infectie, eu avand alta specialitate si alta experienta)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seara buna! 
 

Mâine voi participa la prima mea conferința online. Una din conferințele clasice ce se țineau in Stockholm, de analize de biochimie. Sper sa ma pot tine treaza. Voi merge intr-o sala la job, vor încă trei colege sa participe (fără sa plătească jobul și Pt ele). Sunt curioasa cum va fi, e primul eveniment online la care particip. 
 

La job e Nebunie. E plin la urgenta de bolnavi, cred ca mai mult de jumătate sunt pacienți covid. La toți le ia analize, deci munca noastră s-a cam dublat, pe partea de urgente. 
In plus s-a constat infecție in doua secții, i-au testat pe toți bolnavii și pe tot personalul. Și numărul de infectați creste și creste...

Roli, mi-au plăcut tare mult pozele! 
 

Silvia și acum își dorește lego. Unul cu Harry Potter! Cred ca îl iau de Crăciun. V-am zis ca ea își dorește vreo 10 cărți (clasice) și o pereche de ghete Dr. Martens. 
 

Noi trebuie sa decidem cine și cum va lucra de Crăciun și An Nou, toți vor liber și concedii...dar cineva trebuie sa lucreze fiecare tura. Tare cred ca ma “paște” un Crăciun sau o tura de Revelion sau An Nou făcut la spital...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am înțeles, ai dreptate. Tot asa am primit și noi pe rețetă și schema de tratament.

Mianna, ia sa ai ceva și pentru simptomele digestive. Soacra s-a deranjat la stomac de vineri, soțul a avut și el 2 zile cu astfel de probleme (scuze ptr detalii, dar dacă te mai pocnește și bucuria asta, și n-are cine să-ți aducă medicamente, e chiar nasol). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am înțeles, ai dreptate. Tot asa am primit și noi pe rețetă și schema de tratament.

Mianna, ia sa ai ceva și pentru simptomele digestive. Soacra s-a deranjat la stomac de vineri, soțul a avut și el 2 zile cu astfel de probleme (scuze ptr detalii, dar dacă te mai pocnește și bucuria asta, și n-are cine să-ți aducă medicamente, e chiar nasol). 

mersi de sugestie, o sa iau - desi, daca ma gandesc ca mai vreau sa dau jos cateva kile... [:I] wifi-ul bate pana la toaleta  [:-)))] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si-acum bine'nteles ca mi-e plin FB-ul de toate vitaminele posibile, dorite sau nedorite... [:)]

 

in alta ordine de idei, azi a decis frigiderul c-ar fi cazul sa gatesc. m-o fi vazut mai anemica [:-)))]

 

cum a hotarat el? uite-asa: pentru ziua mea facusem comanda la Placintissima (ar fi cazul sa le mai fac reclama, ca tot ce fac ei e delicios - bucuresteni, comandati cu incredere [pk]). deci aveam in frigider 3 cutii cu diverse tarte, mai sarate sau mai dulci, si niste sticle de apa puse pe raft peste ele, ca nu mai incapeau in usa. si doua borcane cu ciuperci. 

 

ei, la un moment dat s-a produs o rearanjare, si cand am deschis usa frigiderului, un borcan s-a sinucis [:)]  asa c-am tras o tocanita de ciuperci cu legume si cu vin, o minune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...