Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

 

 

si doar acolo e legal, in restul Europei nu [:)]

 

Cand Diana a lucrat in Cipru, snusa (verbul de la snus :)) și și-a dus cu ea câteva cutii crezând ca ii ajunge. Ei bine, nu i-a ajuns (e un număr maxim de cutii pe care le poți transporta Pt uz personal) și a cerut unei prietene sa ii trimită pachet :))). 
Acum s-a lăsat. :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otilia, cu șireturi am văzut Dr. Martens. Or fi și cu capse? 
Silviei nu ii plac surprizele, astfel ca de multă vreme ne spune ce vrea la toate sărbătorile. :) 

O singura data i-am făcut și o surpriza de ziua ei, acum 2 sau 3 ani, atât a întrebat de pana la urma a ghicit :)). Nu i-am spus direct da, dar a știut ca aia era. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am stiut ca snusul e ilegal in alte tari. Nu m-a intersat subiectul  [:D]

 

Ella, cam in aceeasi situatie a fost si al meu. A plecat cu parintii 2 ani in Maroc. Pentru ca nu au vrut sa il lase in Bucuresti fara ei. Dar pe fratele cu 4 ani mai mare l-au lasat.

Doar ca el nu avea prietena. E si mai greu atunci. Le doresc rabdare si noroc sa isi fac prieteni buni si pe aceeasi frecventa cu el.

 

Mihaela, cam asa ma gandeam. Sunt multe modele pe net. Mai inalte, mai scurte, culori diferite, talapa mai groasa mai subtire. Si mie imi plac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Silvi, si Iulia mea are acum o mare cicatrice deadupra ochiului. A aruncat un coleg cu piatra si fix pe ea a nimerit-o. Din fericire taietura e in spranceana si nu e ochiul afectat. Dar, ii va ramane semn.

 

 

Iuliile noastre ranite fix la ochi in acelasi timp [:-)))] poate nu raman semne!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, cam asa ma gandeam. Sunt multe modele pe net. Mai inalte, mai scurte, culori diferite, talapa mai groasa mai subtire. Si mie imi plac.

 

Nu văd ce link ai pus. Ma duce la Zalando al meu și îmi arată ultimele lucruri la care m-am uitat. 

 

Asa ceva își dorește. 

https://www.footway.com/se/product/pascal-black-virginia?gclid=CjwKCAiAkan9BRAqEiwAP9X6Ue9CBXI6zENKawa8zw3z524qeKYfHpHIwc8dlaNi5yM5DIhhvIa0hxoCUAEQAvD_BwE

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata de la mine,

 

Silvi, eram prin zona, am tot citit...multam de intrebare; am avut asa o pasa ciudata. 

 

Otilia, in Risk Management sint de 18 ani, in ultimii doi mi-am adunat alta "felie" care m-a secat de nervi si zau ca nu mai rezistam. Un birou plin de nebuni in relatii profesionale extrem de disfunctionale. Vestea buna este ca tot acel birou va ramane remote de acum incolo, nu mai reinoim chiria la biroul fizic. Legal Operations este un domeniu relativ nou si in companie ne reorganizam; plecam de la un model cu avocati din afara si ne axam pe "in house counsel". De anul trecut departamentul "Legal" a crescut de la 2 insi la aproape 20. Imi revine in sarcina toata reoganizarea, managerierea si coordinarea intregului departament pe partea de Operations (inclusv system administration - un sistem nou care va centraliza si legal dar si claims) - aducem sub aceeasi umbrela in-house counsel, outside counsel plus asigurarile/claims. 

 

Imi place pentru ca este ceva nou, majoritatea sint tineri (30/40 de ani); plec dintr-o atmosfera mai de "fosile" la ceva mult mai dinamic. Sint cred ca a doua cea mai "in varsta" in departament si pe departe cu cea mai mare senioritate in companie. Imi reactiveaza mintea, ma re-energizeaza, ma scoate din rutina si ma "challenge". Este enorm de mult de invatat dar ma bucur ca nu ma ramolesc la minte, nu raman "invechita" si "prafuita". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, vad ca Dr. Martes nu si-au pierdut din farmec :) :)

 

Cind eram in facultate fix asa purtam dar cu rochii baby boll :) :) ...anii 90!!!! Le-am avut mai bine de 20 de ani pina au crapat de tot. Acum am o pereche de oxfords Dr, Martens negri din lac cu sireturi galbene (clasice). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, m-am reapucat de facut sapun in casa. Am facut prima runda cu tea tree oil si carbune (carbune alimentar). A iesit un sapun negru, tare frumos.

 

Am inceput a ma aventurez...ma tot joc cu formule de diferite uleiuri sa ajung la un sapun care nu usuca deloc. Am facut ieri doua feluri (cu baza in ulei kukui dar combinat cu ulei de masline, "rice bran" si "sweet almond") - unul cu galbenele (adaugat extract de galbenele plus florile uscate) si inca unul cu cafea (am uscat zatul de cafea in cuptor sa nu mucegaieasca) - pentru exfoliat. 

 

Nu pun nimic de parfumat sa nu irite...totul natural. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...