Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, da a venit CCS. A stat 6 zile la apartament in Bucuresti. A facut testul Covid.

La noi acasa   a ajuns sambata.

 

Am avut alergatura. Bateria de la masina  se terminase si a trebuit sa luam alta.

Nu l-am lasat la lancezeala, am iesit cu bicicleta.

I-a fost foarte greu acolo. Cel mai greu i-a  fost cu hainele, ca isi luase doar pentru 2-3 luni.

Si sa stai fara pic de alcool 8 luni mi se pare groaznic.

Acuma bine ca suntem impreuna, daca le mai vine astora vreo idee sa ne inchida.

Si nici nu a ajuns bine ca l-au si sunat unii cu o oferta de job pe nu stiu  unde.

 

Imi pare rau, Ioana, ca stai atat de prost cu incheieturile.

 

===

 

Ella, bucur ca fratello e mai bbine. O sa se aranjeze toate cu bine si cu nnepotul. Mai dureza pana gusta din viata helvetica.

Insanatosire pentru  geamanul lui Marco.

 

 

Am vorbit cu medicul de familie si imi spunea  ca acuma, dupa ce le-a dat si lor pacientii covid nu mai are timp de consultatii.

Vorbeste numai la telefon. Il suna pacientii, febra, tuse, fara gust miros face liste cu ei le scrie numele, numarul de telefon, face fisele, suna DSP daca e cazul, face retete le trimite  electronic, ii suna saptamanal sa vada  cum se simt.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mianna, daca facem Covid sa stii ca o sa te intreb, ca aici iti recomanda doar paracetamol daca nu esti 'de spitalizare'. Acum cateva zile incercai sa ajungi la un concert dar nu mai stiai daca se tine. Te-ai dus pana la urma?

 

ma poti intreba, asa cum am zis n-am nimic impotriva, daca pot discuta detalii legate de alte afectiuni sau alte tratamente.

 

legat de concerte, nici nu mai stiu de care-am zis [:)] in general s-au tinut cam toate - mai putin unul dubios, Phoenix, care aparea ca programat pentru maine, dar dupa ce i-am intrebat eu daca-s siguri l-au amanat pentru aprilie 2021. 

 

si inca se mai tin concerte - mi-am luat bilete pentru unul care va fi sambata asta; de la pranz, sa nu ne inghete prea tare posterioarele pe scaune [:-)))] (si mai ales sa nu i se dezacordeze solistului chitara). ce sa facem, ne adaptam si noi, clientii, si solistii, si terasele, si zicem mersi ca inca-s deschise si nu-i ger afara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

Gata și conferința online. Foarte interesante subiecte dar și obositor așa online. Nu as rezista la așa un job.

 

Am dus copila la calarie, a fost fericita. Am luat-i însă trista. Vrea Rin nou sa aibă calul ei, dar dilema mare e ca nu știe dacă poate sa facă fata, cu așa mult de învățat. Ca de asta a renunțat. Dar nu ii place nici așa, sa călărească doar o data pe săptămâna. A primit invitație de la o tipa care are cal, cu care s-a înțeles mereu tare bine și și-au mai scris din când in când, ca poate merge sa călărească calul ei. Trebuie sa găsească un compromis, pana termina școala și se poate gândi mai departe. 
 

S-a făcut frig, am venit plină de frig acasa, unde era rece. O fi lăsat meșterul usa deschisă mai mult. Nu știu dar era prea rece in partea de jos a casei, mai rece decât de obicei. Mi-am făcut un ceai și am pus patura electrică in priza, acum m-am incalzit :). 
 

strumphi, țin pumnii sa fie bine! 
 

Ioana, te-ai gândit la dereglare hormonală? Sau ceva reumatic? Îmi dau și eu cu părerea...

 

Silvi, sa treacă repede ochiul Iuliei! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...