Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina multă sănătate! 

 

Mihaela, mult succes la conferința. Ce ai făcut cu jobul? Umărul te a mai lăsat ? Am auzit de un medicament pe baza de ulei de emu împotriva la dureri. 

Eu cu William luam vit D de mult timp,  dar valorile sunt tot f scăzute 20 (valori normale sunt între 20-60). Pur și simplu nu asimilam cum trebuie . 
 

Am uitat sa întreb dr daca asta ne face mai susceptibili sa facem o faza gravă de Corona . 

 

Voi ce știți  despre asta ? In România se testează nivelul de vit D ? 

Zinc nu am luat niciodată . voi ce concentrație luati?

 

Și eu am văzut filmuletul cu balerina , cumplita boala . 
La soț a avut virusul o colega dar nu a dat la nimeni din birou( nu se poarta măști decât pe coridoare ) .

azi am cules strugurii. F putini anul asta, cred ca facem doar 2L de must . 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Cu mainile e la fel: ma dor cand flexez degetele/ strang pumnul si nu am putere in ele. Ca idee, cand ma trezesc nu pot sa ma frec la ochi, ma duc la baie si nu pot sa trag budigaii in sus (dupa), cam asa. Peste zi pentru ca le folosesc durerea scade.

Ioana, și eu sunt cam ca tine cu mâinile, nu chiar atât de „grav”, adică nu anchilozează atât de tare, dar mi s-au umflat degetele de la  mâini, iar noaptea le simt umflate și articulațiile dureroase, putere scăzută în mâini etc. Eu pun toate astea pe seama reumatismului (și mi-e teamă de vreo poliartrită).

A scris Corina aici, fapt pentru care îi mulțumesc, despre Artro Curcumin și am început să iau, am zis că n-are ce să strice. Și nu vreau să mă grăbesc cu concluziile, dar eu simt îmbunătățiri reale. Voi continua să iau cel puțin 3 luni, de obicei se mai face și pauză.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shtrumphi, sanatate multa, multa! Te imbratisez tare!

 

Ant, succes in noul departament. Suna bine! Sper sa iti placa si sa iti aduca multe satisfactii. Sunt sigura ca o sa te descurci de minune! Sanatate si putere multa soacrei si cumnatei! 

 

viviana, ma bucur pentru voi ca sunteti din nou impreuna! Sa petreceti timp frumos , sa va rasfatati si sa recuperati cat mai mult din timpul cat a fost domnul departe. 

 

velvet, sper ca esti mai bine. Cred ca iti e tare greu, dar incearca sa iti gasesti bucurii mici, care sa te tina pe linia de plutire. Va trece si perioada asta .

 

Mihaela, chiar am povestit de curand cu prietena mea din Anglia despre pasiunea Silviei pentru cai si ma intrebam ce mai face. Prietena mea a dus fata cea mica (fina mea) la o ferma ce are cai, ponei (si alte animale, desigur)  si ia lectii de calarie odata pe saptamana. Cea mica e foarte incantata. 

Diana ce mai face? Vine acasa de Craciun, sau nu stiti inca? 

 

Ella, ma bucur ca fratele tau e atat de bine! La multi ani cumnatei! Cred ca nepotului ii este greu, a lasat totul in urma (si nu e  ca si cand ar fi un adult care decide ca e mai bine pt el in alt atara, ci a fost cumva fortat  sa plece) , e si perioada asta plina de restrictii. Si ai mei stau enorm de mult pe calculator /telefon de vorba cu prietenii, colegii.

 

Fleur, ma bucur pentru tine ca inca e scoala deschisa si vremea tine cu voi sa puteti sta mult afara. Eric cum mai e ? Tatal tau ce mai face? E ok?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...