Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Ma întreb dacă glimmer o fi purtat? :)) 

 

Eu purtam ghete cu fuste, dar ghete cu toc în general. Mereu mi-a plăcut să port tocuri și am purtat multă vreme, probabil că tocmai din cauza asta de câțiva ani nu mai pot purta.

 

Ghetele astea stil „rock” nu-mi amintesc să se fi purtat atât de mult „pe vremea mea” (nu mai caut altă expresie acum :))) și oricum nu era ceva comun să se poarte cu fuste/rochii. Dar mie îmi place cum arată combinația.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ghete e altceva, mai ales cu toc [:)]

 

bocanci am o pereche de nu stiu cati ani, imblaniti si antiderapanti, numai buni de iarna, si pe astia inflorati pe care mi i-am luat anul asta. nici macar pe astia nu cred c-o sa-i port cu rochii sau fuste, dar never say never, oi vedea eu la primavara [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu purtam ghete cu fuste, dar ghete cu toc în general. Mereu mi-a plăcut să port tocuri și am purtat multă vreme, probabil că tocmai din cauza asta de câțiva ani nu mai pot purta. Ghetele astea stil „rock” nu-mi amintesc să se fi purtat atât de mult „pe vremea mea” (nu mai caut altă expresie acum :))) și oricum nu era ceva comun să se poarte cu fuste/rochii. Dar mie îmi place cum arată combinația.

 

Eu nu purtam tocuri, nu port nici acum. Adică nu am purtat niciodată :)). Dar aveam ghete șic. Întrebam strict de ghetele astea cu șiret de ziceau fetele tinerelele ca au purtat. 
 

Exact, pe vremea noastră nu se purtau :)). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, te-ai gândit la dereglare hormonală? Sau ceva reumatic? Îmi dau și eu cu părerea...

 

 

 

Miha, m-am gandit, dar nu am cum sa 'imping' med fam sa ma ajute. De la dept de reumatologie au zis ca din radiografie si din analizele de sange nu este reumatism.

Raspunsul oficial de la kineto a fost: da-te cu crema (nu ajuta) si fa exercitii/ masaj la maini in fiercare dimineata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, și eu sunt cam ca tine cu mâinile, nu chiar atât de „grav”, adică nu anchilozează atât de tare, dar mi s-au umflat degetele de la  mâini, iar noaptea le simt umflate și articulațiile dureroase, putere scăzută în mâini etc. Eu pun toate astea pe seama reumatismului (și mi-e teamă de vreo poliartrită).

A scris Corina aici, fapt pentru care îi mulțumesc, despre Artro Curcumin și am început să iau, am zis că n-are ce să strice. Și nu vreau să mă grăbesc cu concluziile, dar eu simt îmbunătățiri reale. Voi continua să iau cel puțin 3 luni, de obicei se mai face și pauză.

 

 

Bafta sca iti mearga bine!

 

Nu am mainile/ articulatile umflate. Inca ceva, daca dau cu palma in ceva dur (in masa de ex) senzatia este de furnicaturi ca atunci cand amorteste mana, nu neaparat durere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...