Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Bafta sca iti mearga bine!

 

Nu am mainile/ articulatile umflate. Inca ceva, daca dau cu palma in ceva dur (in masa de ex) senzatia este de furnicaturi ca atunci cand amorteste mana, nu neaparat durere.

 

atunci exista probabil si un edem - sindrom de tunel carpian sau alte afectiuni inrudite (ce pot proveni din articulatii indepartate). curcumina si eventual un regim cu multa apa te-ar ajuta. 

 

edit: acum am citit cu "nu suna a...." ha ha ha. daca nu suna..... ce sa zici. e super diagnostic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bocancii mei nu erau Dr. Martens :), probabil s-ar fi găsit și pe atunci la noi (habar nu am dacă erau sau nu). Erau niște bocanci obișnuiți, ca de armată (da, n-am făcut armata, probabil de-aia nu îmi spuneau nimic nepotrivit). Oricum, pot să înțeleg că dacă aș fi făcut armata nu m-aș mai fi uitat la ei la fel :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 18 ani nu mai eram de mult in România ci in NYC :) 

Si iubesc deopotrivă Martensii și Louboutinii :) :) 

 

Azi sint libera...vreau sa merg la IKEA; trebuie sa dau cu un soi de “conditioner” pe blatul de Bucătărie. Are locuri unde s-a mai luat din “luciu” și nici nu l-am îngrijit in 8 ani. Apoi cred ca nu mai fac altceva ca ploua.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt incurajari si urari  [flo2] nepotul a iesit azi la pranz cu colegii de la scoala; miercurea e scoala peste tot doar pana la pranz...erau tare bucurosi vecinii ca iese.  

 

Dimineata am fost si i-am cumparat cumnatei un aranjament cu 6 orhidee..o culoare mai deosebita...au un ghiveci atat de mare si greu, de-abia l-am carat  [:D] dupa i l-am predat lui fratello, impreuna cu prajitura...cumnata mi-a multumit la pranz pt prajitura...a zis ca sunt cea mai draguta  [:I] ne-a invitat duminica sa o serbam, azi are mult de munca si nu vrea sa faca totul pe fuga. 

 

Mama are poliartrita, dar ei i-a iesit la analize...la maini i-au facut si ecografie cand i-au pus diagnosticul; asta se intampla cand statea aici...mai nou are si artroza; medicul reumatolog i-a dat tratament, iar daca nu-i trece, o sa-i faca infiltratii in genunchi...pe ea o dor mainile si cateodata nu-si poate misca degetele..la fel cu umerii si genunchii...nu are voie la frig, asta si din cauza plamanilor.

Face singura misto si zice ca e o rabla  [:D]

 

Si eu am avut lipsa de vit.D; am luat parca o luna si dupa a revenit la normal; fierul il termin in 2 saptamani, dupa tb sa merg la doctor, sa vada daca mai iau pastile sau nu. 

 

Am comandat pt noi (cadou de Craciun [dan]) un frigider pt vin  [ascuns] pt 28 de sticle...am crezut ca e mic...de unde...a venit mai devreme si e maricel  [:D] noroc ca am loc destul in boxa.

 

In ultimul timp am tot comandat prostioare (de fapt sunt utile), tb sa ma opresc, ca altfel dau faliment  [:D] le-am luat si la vecini farfurii pt paste; am si eu si le folosim des (sunt in forma de barcuta).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tin minte ca am avut si eu ghete cu sireturi si capse, cam tot in genul de care vorbiti voi, dar erau mai lungi....am avut si ciocate, le-am luat din Istanbul...erau lacuite, le-am purtat pana s-au rupt...iarna mergeam cu ele, colanti, pulovar si o geaca subtire  [:D] numai cand ma gandesc cum umblam imbracata iarna, ma ia cu frig. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...