Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna seara 

 

mianna, Ioana multumesc  [flo2] o sa incerc cand nu m-oi simti ca si cum tractorul m-a calcat putin  [alcool]

 

Laura  [flo] 

 

Ella sa stapaniti sanatosi frigideru cu vin!  [alcool]  [:D]  La Multi Ani cumnatei! si ma bucur mult pt fratele tau! copiii se adapteaza, chiar daca preadolescenti. nasol cu covidu'.ma vad pe mine.

 

strumphi  [cupisi] ma gandesc la tine.

 

daniela felicitari pt schimbarea prefixului la cantar!

 

o seara frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma mai pot uita la stiri. Ma intristez.

Ma gandesc si la medici cata epuizare, cat de greu e sa le moara pacientii sau sa nu ii poata ajuta.

 

Si mi-am amintit si de Xio. Oare ce face,  cum se descurca?

====

 

Corina, voi cum sunteti?

 

Ella, ma gandesc la voi si la fratello - sa il ocrototi cat de bine puteti.

Si tu strumphitz, ai grija de tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, la noi s- a cam terminat vremea frumoasă. Plouă mărunt, nu e frig dar o umezeală care-ți intră în oase.

 

Am avut zi pedagogică, fără elevi. Mi am propus să lucrez o oră-două la școală, să fac fotocopii și cam atât, apoi să muncesc de acasă. Până la urmă am stat până la 12, mi am făcut ordine în dulapuri și etajeră, bibliotecă, am mutat mobile și chiar am măturat prin clasă!

Am ajuns acasă frântă, m- au pocnit și "rușii", sunt complet fără vlagă. Și trebuie să fac mâncare și am mai târziu și un appointment pentru băiat.

Trebuia să fie o zi lejeră.

 

Am băut o vitamină efervescentă și acum zac.

 

Mă întreba cineva de tata ( Rox? Laura? sincer nu mai știu), este bine, mulțumesc de întrebare. A terminat treaba la grădină, cules merele etc. acum stă cuminte cu doamna lui. E relativ sănătos și energic la 80 pe care-i va împlini vara viitoare. L-am învățat cu messengerul de la FB și acum tot se joacă pe acolo și mã apelează în zile și la ore ciudate, de exemplu luni la 7:45 de îmi dă emoții. Noi vorbim deobicei în weekend. Eu îl sun înapoi să văd care - i treaba și el nu mai răspunde, că se ia cu altele. Și tot așa.

Râd de fiu-miu care vorbește cu el traducând probabil din franceză în română și amestecă expresiile, îi zice: cum faci, bunicule? Mix între Ce faci? și Comment ça va?

 

Mă duc să croșetez o ciorbă de perișoare că acuși aduc copilu și nu am nimic gătit.

 

Seară liniștită!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am făcut cursul de fiziologie la facultate, ne-a spus ca suprastimularea rinichilor cu cantitate de apa/lichide mai mult decât organismul are nevoie, nu e buna. Adică bei când îți e sete, organismul știe sa semnaleze când are nevoie de lichide.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia a vorbit cu antrenoarea ei, cea care are și caii. A pus-o deja in coada Pt un cal. S-a hotarat ca nu ii e bine fără sa aibă calul ei. Ca antrenamentele doar ii fac mai rău. 
 

Azi a stat acasa și online (au organizat la școala in mici grupuri și unul filmează orele live pe appul lor, Pt cei care sunt bolnavi și lipsesc). S-a simțit psihic rău cu gândurile despre cal. Am avut o discuție lunga și urmarea a fost cea de mai sus :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...