Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Antmil, succes la noul job!  [flo2]  Foarte tare cu sapunurile homemade.

 

Mihaela, nici nu-ti mai poti face planuri cu pandemia asta, decat cel mult pt maine  [:)]

Dar eu intreb asa: daca se interzic spectacolele/deplasarea intre orase in scopuri neesentiale, deci nu mai e posibil sa ajungeti la teatru, nu primiti banii inapoi? Exista riscul sa ii pierdeti? Daca exista acecst risc si suma nu e neglijabila, atunci mai bine amanati si mergeti cand se mai linistesc lucrurile, anul viitor (sper).

 

eu am 3 bilete luate la un teatru care trebuia sa se joace pe 22 martie, si nici vorba sa imi returneze banii...

 

cei cu concertele folk au fost mai seriosi - indata ce anulau un concert returnau banii. a fost o singura exceptie la care ni s-a cerut sa asteptam pana cand va fi posibil sa aiba loc concertul - din fericire a avut loc candva in vara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Viviana, da, eu am patit cu senzorul de gaz si la vin fiert si la friptura cu vin in cuptor. Mihaela, super ! Am gasit Britt Marie was here tradusa in romana! E cu precomanda deocamdata, dar o bag maine in cos. E pe o librarie online unde anunta reduceri mari maine, mai am si altele in lista de favorite, o sa fac shopping [pk] Cautand carte si pe alte site-uri, am descoperit ca este si film facut dupa ea. Tot in suedeza [:)].

 

Dada, este film! Eu nu l-am văzut încă, e cu plata dar nu e scump. Mersi ca mi-ai amintit, îl programez in we. Dacă tot plătim extra, măcar sa fie și bărbatul acasa. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am făcut cursul de fiziologie la facultate, ne-a spus ca suprastimularea rinichilor cu cantitate de apa/lichide mai mult decât organismul are nevoie, nu e buna. Adică bei când îți e sete, organismul știe sa semnaleze când are nevoie de lichide.

 

De acord, Din experienta mea (si a multor prieteni din jur, adulti), daca nu beau apa in mod constient, ma trezesc ca trec ore bune si nu am baut niciun lichid (nu beau cafea/ ceai dimineata asa ca nu am reflexul asta).  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, tu întrebai de baie. E greu sa găsesc poze pe net așa ca pun doua din baie. E in lucru încă. Faianta e și gresie, e imitatie de piatra, Norrvange se numeste, e bej. Și unde va fi dușul e Mozaic, Metaleza oxido.

 

Interesanta combinatia, nu mai vazusem mozaic inchis cu tentele alea de curcubeu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Silvi, sper sa treaca cu totul baddie.

 

Jenn  [hia] 

 

Daniela, ne luam de mana cu rapoartele. Nu am nici un chef de munca dar am multe de facut. Eu si doamna din echipa mea (nu pot sa ii zic tipa ca poate sa imi fie si mama), acoperim 3.5 posturi. Au luat din sarcinile noastre cam o treime, dar tot ramane nitelus peste 100%. Si ea e bolnava sapt asta, azi mi-a zis ca se ducea la spital, ca se simtea foarte rau. 

 

Ella, bafta cu sticlele alea  [:D] Si eu am pus nicte luminite prin casa. Simt nevoia de lucruri care sa ma incante: mai o decoratiune, mai o carte, mai o ciocolata.

 

Ant, mi-ai amintit de sapunul facut de bunica, cu menta sau pelin sa ii schimbe mirosul. Nu prea ii reusea. [panda]

Am luat de aici unele naturale, sper sa imi mearga bine, ca iarna fac o excema pe maini.

 

Viv, bafta cu brazii. Eu as lua si un prun, parca Simone ii zicea la soiul ala mare si parfumat. (cam ca prunele victoria care nu au motz).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

De acord, Din experienta mea (si a multor prieteni din jur, adulti), daca nu beau apa in mod constient, ma trezesc ca trec ore bune si nu am baut niciun lichid (nu beau cafea/ ceai dimineata asa ca nu am reflexul asta).

 

Pai e foarte Ok așa. Bei când simți ca ai nevoie. 
Dimineața bei totuși ceva, după micul dejun? 
 

Eu beau dimineața după ce mănânc mic dejun (nu pot sa îmi încep ziua altfel, e un ritual), o cafea și trei tablete cu un pahar de apa. Apoi mai beau o cafea pe la 9-10 și apa mai beau după masa de prânz. Dacă îmi e sete normal ca beau, dar nu beau niciodată conștient. Doar ca sa beau, sa fac o “norma”. Nu mi se pare normal. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Interesanta combinatia, nu mai vazusem mozaic inchis cu tentele alea de curcubeu.

 

Prima livrare, au încurcat sortimentul, am primit un metalezza aur metalic. Viplă :). Al meu a zis ca va arăta chicios și l-am trimis înapoi și am comandat asta. Am dat nenumărate ture la magazin sa vedem cu ce se potrivește faianța...și eu și al meu suntem la fel de nehotărâți :)). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...