Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Ella, acum nah ce sa zic, daca ea zice ca nu are buze si tu zici ca are macar ajungeti la un compris sa nu bage prea mult din prima incercare. Trebuie sa mearga sa se injecteze periodic, nu? Intotdeauna m-am intrebat cum/unde se duce Botoxul din buze. Se absoarbe in corp dar pe unde se duce? se elimina prin urina?

Tie, iti place cum arata prietena?

 

Trebuie sa ma pregatesc si eu mental macar pentru astfel de discutii.

 

Mihaela, wow, ce evolutie . Cine mai stie cum va fi in decembrie.

 

 

Mie imi place vinul ab dulce dulce. Pun cuburi de gheata si e yamii asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi am făcut vaccinul antigripal. Măcar atât. Noi îl primim gratuit, la spital, o colega ne injectează pe toți. Anul asta s-au înscris mai mulți decât de obicei. 

eu azi i l-am facut unei prietene.

 

eu una nu l-am facut niciodata, si n-am de gand sa incep acum. oricum nu prea cred ca se gaseste (daca n-am avut nevoie de el nu m-am interesat, dar aud lumea plangandu-se); prietena mea a facut rost de el cu ajutorul sotului ei, care lucreaza in armata - adica a cumparat armata vaccinurile.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi se face peste tot, in orice farmacie, la orice cabinet medical. Mie mi l-a facut la servici - in fiecare an vine o asistenta si ne face la toti in birou. Am facut o singura data (acum 20 de ani) - si l-am facut acum ca il recomanda in situatia in care ne aflam.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu l-am facut niciodata. Si niciodata nu am avut gripa. Singura data cand au fost probleme, au fost la fata mea, care a avut anul trecut in februarie, gripa A. I-a dat tratament cu tamiflu, antitermice si altele, iar noua in familie ne-au dat tamiflu profilactic si nu am dezvoltat si noi gripa. Acum ma gandesc si eu ca stand mai mult in casa, iesind mai putin, purtand masca, fiinsd multe locatii la interior inchise, ferindu-ne de covid, automat ne ferim si de gripa.

Mai demult, aniii trecuti, tot auzeam de oameni care au dezvoltat reactii la vaccin, cu febra, dureri de cap etc. In perioada asta sar confunda cu Covid. Nu stiu cum e mai bine...

Plus ca la noi nu am auzit sa se faca in farmacii sau in alta parte decat la cabinetul medicului de familie. La care mi-e urat sa ma duc, ca nu stiu cat isi respecta programarile la mare fix si cata lume e in hol, in asteptare...

Plus ca nu se prea gaseste...

eu azi i l-am facut unei prietene.

 

eu una nu l-am facut niciodata, si n-am de gand sa incep acum. oricum nu prea cred ca se gaseste (daca n-am avut nevoie de el nu m-am interesat, dar aud lumea plangandu-se); prietena mea a facut rost de el cu ajutorul sotului ei, care lucreaza in armata - adica a cumparat armata vaccinurile.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi se face numai prin medicul de familie și prin spital/locul de munca, celor din sistemul sanitar. Cred ca și profesorii primesc, am sa o întreb pe prietena mea. 
 

In Ro îl făceam cu toții, al meu soț ni le dădea la toți. 
El își face și singur când are nevoie. 
 

Eu nu știu sa dau Injecții, știu numai sa iau sânge. N-am dat injecție niciodată :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...