Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu fac vaccinul antigripal. B de obicei nu. Anul asta pe la final de sept am cautat sa il fac, nu mai era. Se poate face la farmacie, acolo il faceam de obicei. 
Am sunat prin oct la med fam si au zis ca se asteapta sa primeasca o tura de doze luna asta si ne-a programat pentru 18 nov. Sper sa il aiba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine!

 

Eu n-am făcut niciodată vaccin anti-gripal dar nici nu cred că am făcut gripă. Am răcit puternic cam de două-trei ori în ultimii douăzeci de ani (poate o fi fost gripă vreuna dintre ele? habar n-am).

 

Referitor la botox, și eu știu că în principal este pentru riduri, nu pentru augmentare. Toxina botulinică paralizează temporar mușchii din zona unde este injectată, de asta e folosit la atenuarea ridurilor.

 

Azi e zi de treburi administrative, trebuie să văd și ce croșetez de mâncare.

 

O sâmbătă frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi se face numai prin medicul de familie și prin spital/locul de munca, celor din sistemul sanitar.

 

Miha, la noi se face la liber. Asa a fost de cand sunt eu in Suedia. Te duci la centru, drop in, platesti 300SEK si iti face. Eu acum la sf de Oct le-am facut parintilor (fara numar suedez) si mi-am facut si eu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Azi, zi de casa! Mancare, spalat, etc. Am o invitatie cu "fetele din Skåne" [:)]- grupul nostru de prietene, la o cafea in Malmö. Cu virusul asta galopant, mai ales in Malmö, nu stiu daca sa ma duc sau nu...

Pana una, alta, am de mers la cumparaturi, si urasc din tot sufletul! Iar de cand cu virusul asta sunt si stresata pe unde pun mana...

 

Sa aveti un weekend linistit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, la noi se face la liber. Asa a fost de cand sunt eu in Suedia. Te duci la centru, drop in, platesti 300SEK si iti face. Eu acum la sf de Oct le-am facut parintilor (fara numar suedez) si mi-am facut si eu.

 

Inseamna ca diferă de la o regiune la alta. Ce înseamnă centru? 
 

La noi era drop in Pt anumite afecțiuni urgente la dispensar, luau 10 persoane pe zi, dar s-a sistat in Martie de când cu pandemia și nu s-a mai pus înapoi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...