Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

La noi nu exista astfel de centre. 
 

Uite cum e pe Gotland cu vaccinul antigripal: 

 

https://www.1177.se/Gotland/behandling--hjalpmedel/vaccinationer/vaccination-mot-influensa/

Restul vaccinurilor care nu intra in schema de vaccinare (de ex când faci o călătorie intr-o țara unde sunt recomandate anumite vaccinuri) le poți face la Vaccinationsmottagning. Dar nu vaccinul antigripal. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja, dar e recomandare sa nu te întâlnești cu alte persoane cu care nu te întâlnești in fiecare zi. Cum de prietenele tale fac o astfel de întâlnire? 
Eu sigur nu m-as duce. 
 

Noi avem o singura prietena aici, a rămas singura de 3 ani, pana atunci ne întâlneam in cuplu. De atunci ne întâlnim numai cu ea. In fiecare an am petrecut Crăciun și Revelion împreuna. Încă nu știm dacă anul asta vom face. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima livrare, au încurcat sortimentul, am primit un metalezza aur metalic. Viplă :). Al meu a zis ca va arăta chicios și l-am trimis înapoi și am comandat asta. Am dat nenumărate ture la magazin sa vedem cu ce se potrivește faianța...și eu și al meu suntem la fel de nehotărâți :)). 

 

Foarte bine arata, mi s-a parut chiar sexy [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ascult acum (nu chiar acum ca azi lucrez de acasa) cartea lui Trevor Noah "Born a Crime"....m-a impresionat profund pina acum. Exceptionala, o recomand.

 

Si mie mi-a placut mult (am citit-o in format fizic) [:)]

 

Viviana, eu ma gandesc deseori la XIO. Am pe langa bloc o masina sic cu numarul 30-XIO si mereu imi aminteste de ea [:)]

 

astept noul sezon din Grey [mata]

Am vazut ieri primele doua episoade. Covid-ul e in rol principal [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața rece și un pic însorită la noi.

 

Mă uit la știri unde o doamnă québecoise stabilită în Florida povestește cum acolo în unele restaurante se afișează la intrare să NU porti mască, cum restaurantele sunt pline și că dacă porți mască tu ești cel ce dã de bănuit, că ai COVID. Mă îngrozesc și încep să mi explic cifrele din US.

Mai zicea d-na că e asigurată cu o sumă mare, dar dacă va avea nevoie de spitalizare prioritate vor avea americanii, ei i se va asigura ìnsă avion ambulanță în caz grav.

 

Și altă știre interesantă cica prim ministrul Québecului va anunța curând câ din 2035 se va interzice vânzarea automobilelor noi pe benzină.

 

După știrile zilei, nu am mare lucru de raportat.

Poate vom.merge la apartamentul nou cumpărat al prietenilor noștri, să-i ajutăm să strângă frunzele din grădină. 

 

Și noi ne- am văzut cu o singură familie de prieteni de la începutul pandemiei.

 

Aa, se pare că guvernul va prelungi vacanța de Crăciun înainte și după, o lună va fi în total și nu- mi convine deloc.

 

Am început mesajul dimineața, îl trimit seara. Între timp am fost și am greblat frunze, apoi pe la prietenii noștri, am stat la povești și am râs cum nu am mai făcut demult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna!  

 

Am intrat sa va salut, nu prea am nimic interesant de comunicat . Sunt intoarsa pe dos tare dupa cele intramplate la spitalul din Piatra in weekend. O tragedie cumplita [:(]

As povesti, dar nu prea am ce : serviciu, casa, smotru, gatit ... si de la capat. Copiii sunt obositi si satui de scoala , teste, teme (sunt obositi si psihic si fizic, stau extraordinar de multe ore pe scaun si in fata electronicelor, cerintele de la profesori sunt ca si cand ar fi toti in clasa) . Sambata am apucat sa mai pun niste bulbi de flori de primavara in pamant, am pregatit si am bagat muscatele la iernat in beci, mi=am pus niste usturoi in gradina, am curatat tradafirii. Se anunta tot mai frig, asa ca am profitat de ziua cu soare.  Barbatul a terminat, intr-un final, magazia pt scule la care munceste cu intermitente de 2 luni. A iesit ok, frumusica, dar mai ales, utila. 

 

Vorbeati de vin, noi cumparam extrem de rar vin din magazin. Moldoveni autentici, nascuti  "langa un butuc de poama", am avut mereu surse de vin facut acasa. De la vin din struguri de soi (muscat otonel, aligote, feteasca, busuioaca) , pana la "streshinica" autohtona.

De cativa ani facem noi din struguri de feteasca neagra. E , categoric, vinul meu preferat [:)]

Asa pot sa ma laud ca sustin micii producatori locali  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...