Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua bună!

Ah, vorbirăți de vinuri... Mie îmi plac alea „băubile”. de curând m-am aprovizionat cu un soi numit „căpșunică”. Silvi, tu vii din „țara vinurilor”.

Sâmbătă am fost să ducem fiică-mii hainele de iarnă. O zi obositoare. În vremurile bune rămâneam, făceam curățenie, rămâneam peste noapte la un hotel, iar seara mergeam la un restaurant să sărbătorim ziua ei de naștere care se apropie. Acuș ne-am văzut afară, cu măști pe fețe, am lăsat bagajele și am plecat înapoi spre casă. Tristuț...

Azi am ajuns și eu în sfârșit să fac analizele anuale, cu o întârziere de vreo juma' de an față de cum le făceam de obicei.

Despre ce s-a întâmplat în Piatra Neamț nu pot să spun decât că statul nostru ucide, își șterge urmele și apoi ucide iar.
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

peste analize anul asta am sarit, ca cica nu-s obligatorii la noi [:)] in anii normali ne recoltau cand veneau la birou pentru consultul medical anual. anul asta mi l-am facut online - am noroc ca nu mai conduc masina de firma, asa ca am avut si optiunea asta, altfel trebuia sa merg la Regina Maria. tocmai l-am incheiat, a durat 6 minute  [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Mi-a povestit si mie mama ieri despre tragedia de la Piatra..bietii oameni  [:(] nici nu vreau sa ma gandesc.

 

Mama cumnatei nu este bine; ieri insa parca a fost ceva mai bine...am amanat vizita de ieri de la vecini, cumnata nu e nici ea bine...eu i-am spus sa plece in tara, cu baietii ma descurc eu...nu a gasit bilete de avion decat pe 22...rezultatul la biopsie ar tb sa vina saptamana viitoare, apoi vor decide ce se poate face...sansele insa sunt mici  [:(] dupa ce afla rezultatul decide si cumnata daca pleaca sau nu...pandemia asta ne-a dat vietile peste cap...si e aiurea cand ai o urgenta si nu poti ajunge unde trebuie.

 

Buzele mandrei arata ft bine; injectia se face in contur, nu direct in buze...tipa i-a zis ca are o forma ft frumoasa, dar are gura mica...asa ca i-a facut cumva ca sa fie mai mare...e cam incomod cand mananca, dar nu o doare...si nu arata deloc a Botex  [:D] tipa i-a zis ca ii face doar putin, ca sa arate natural...a platit ea, eu nu dau banii pe astfel de prostii...vrea sa-si mai faca la vara, inainte de a pleca in tara.

 

Eu am facut ani buni vaccinul antigripal, ni-l faceau la job gratis...eu insa nu racesc, nu am avut niciodata probleme...acum il putem face si ne da firma banii inapoi (40 franci maxim)...si la noi se face la medicul de familie sau farmacie.

 

Ieri am fost cu mandra la Van Gogh alive [pk]  [pk]  [pk] a fost magic...pur si simplu m-a fascinat....este ft bine facut....am stat sa vedem de 2 ori (puteai sta cat vrei, nu te dadea nimeni afara)...se statea pe jos, nu erau scaune...lumea cu masca, se pastra distanta...e pana la sf.anului, as mai merge o data sa-l vad  [il]

 

Vreau sa fac o iahnie de fasole...o fierb de 3 ore si tot nu e cum ar tb sa fie  [batcap] e fasole turceasca, o cheama fasulie  [:-)))]

 

O seara faina sa aveti, in curand tb sa plec cu mandra la infuzia cu fier. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, la mulți ani fetei tale! 
 

La noi au anunțat reguli din ce in ce mai stricte, începând de săptămâna viitoare, pe sfârșit. Era și timpul. Sa vedem și dacă vor da rezultate. Deocamdată la noi pe insula, creșterea a rămas constanta, procentual. Testele s-au dublat ca număr și ca atare și numărul celor pozitivi, dar ca procent nu a mai crescut fata de săptămâna crescută. Este însă un procent tare ridicat. 
Deja se vb la noi la job sa purtam viziere, o parte din colege au început. Eu încă nu. La noi nu se poate pastra distanta, in multe situații. 
Cei de pe recoltări au obligatoriu masca și viziera. Defapt toți cei care trebuie sa lucreze cu pacientul aproape. Probabil așa va fi și fizioterapeuta mea, joi. 

Alte noutăți n-am. Ah Ba da. Baia se conturează încet încet :). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...