Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da0mi si mie un sfat, te rog: am de mutat 2 trandafiri: ii mut acum sau la primavara?

Sincer, habar nu am. Dar uite aici : https://farmbee.ro/blog/transplantarea-trandafirilor zice ca cel mai bine ar fi cand sunt in repaos (fara frunze, flori) , dar sa nu inghete pamantul, deci , cred ca primavara devreme (sfarsit de februarie februarie-martie) .

 

La fel zice si aici https://retete-usoare.info/cum-transplantati-un-trandafir-matur-la-loc-nou/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sophia dimineata iesind pe usa: Tuesdays are boring! Intreb de ce? Because nothing happens!  Chiar asa simt si eu acum!  [|)]  Ce as mai fi dormit dimineata, iar abia m-am extras din culcus. Azi noapte pe la 3 m-am trezit ca am auzit mandra ca s-a dus la baie in graba si am vrut sa vad daca e ok, ca ea nu se duce la baie noaptea niciodata. I-a curs putin sange din nas iar. 

 

E soare si frumos si am de mers la ceva cumparaturi dar nu am nici un chef. As zace doar pe canapea. Mr. e prins pana peste cap la munca, se apropie 31 Dec in graba mare si e dezastru cu Brexitul asta. 

 

Daca nu ma suna de la spital pana la pranz o sa incerc sa dau eu de ei, ca e o saptamana de cand am facut RMN ul ala, desi ei au spus 2 sapt. Sapt trecuta am sunat la GP care m-a trimis sa sun eu in spital sa dau de dr ul meu, care nici nu stiu cine e ca mereu e altul. Degeaba sun si las mesaje, nu se oboseste nimeni sa imi si raspunda. 

 

Fug la cumparaturi ca am ramas fara lapte si fructe proaspete si mai vreau sa iau niste ciuperci sa fac o tocanita cu smantana si mamaliga ca mi-a facut pofta cineva, stie ea cine  [:p]

 

O zi frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Marcia a fost ft obosita in weekend, desi nu s-a culcat tarziu.

Ea are venele subtiri, de la infuzia cu fier i-au ramas urme, albastre...si a durut-o...i-a facut de 3 ori la mana dreapta si o data la stanga...la stanga de-abia i-au gasit vena (doctorul) si dupa a durut-o rau...o durea chiar si ieri, de-aia a ales iar mana dreapta.

Ea are parul cret, dar si-l intinde cu placa...de-aia apare lins in poza  [:D] i-a crescut parul, il are aproape pana la mijloc...ma bucur ca nu-l mai tunde, ii sta bine cu el lung..bretonul i l-am facut eu saptamana trecuta, mi-era frica sa nu fac vreo prostie  [ph34r]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica si Glimmer, La multi ani fetelor, sa va aduca multe bucurii!

 

Viviana, La multi ani fericiti impreuna!

 

Si eu as fi procedat la fel ca tine. Ma protejez eu si nu ma apuc sa-i reclam pe amaratii aia care-si castiga o paine.  O reclamatie din asta poate sa-i lase fara loc de munca. Un sef zelos, care poate nici nu le da masti si ii pune sa-si cumpere din salariul lor, ii da afara sau ii penalizeaza la salariu. In perioada asta s-a inrait foarte mult lumea, mult mai mult decat era deja. Mi se pare prea mult sa facem rau unor oameni, mai ales in perioada asta grea, in care din ce in ce mai multi oameni raman fara venituri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A iesit buna iahnie de fasole, in 5 ore a fost gata  [zirea] mama a zis ca e fasolea batrana...data viitoare sper sa iau una mai tanara  [:D]

 

Marco incepe luni un curs militar in Luzern, tine 4 saptamani...e de luni pana vineri, sta in cursul saptamanii in cazarma, seara nu au voie sa iasa  [zirea] nu e motivat, dar tb sa-l faca..e ultimul pas si dupa a scapat.

 

Eu plec cu mandra saptamana viitoare 2 zile : la Geneva si Luzern...vrea Bubble Tea si in Geneva se gaseste....restaurantele sunt inchise, dar ofera take away...in Luzern vom sta la un hotel gen castel, sus pe munte, de unde se vede tot orasul si lacul...o scot putin sa se aeriseasca, are nevoie de o mini-vacanta...ea a ales destinatiile...mergem cu masina.

Am vorbit cu fratelo si are el grija de Sheela...radea cand i-am zis ca tb sa o si alinte, nu doar sa-i dea de mancare  [:D] cand statea aici si nu ii era bine, se ducea si se aseza pe picioarele lui, parca simtea ca ceva nu este in regula.

 

La noi a fost soare, acum vin nori.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...