Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

 

Da, asa e, sper sa treaca toti copiii cu bine (adica fara "goluri") peste nebunia cu scoala online. Niciunui copil nu place, toti vor inapoi la scoala. Sper ca va mai fi posibil cat mai curand...

 

Au pierdut deja mult, golurile se aduna, dar inca nu se vad. Este ingrozitor faptul ca la varsta asta, orice saptamana conteaza. Ei nu se mai intalnesc cu perioada asta in viata. e unica. O data esti intr-un anume an scolar. Varsta asta trece repede si ei nu socializeaza cu lumea lor (colegi, prieteni). Din pacate, sansele sa se mai deschida scoala anul asta sunt extrem de mici. Proful de fizica al lui Marc e inspector gen pe Bv si vede care sunt tendintele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Avem un nesimtit de motanel care vine mereu in curte, miauna de te innebuneste. Maya pe la geamuri scuipa, maraie pisiceste si face ca toti dracii.

E asa de nesimtit (la propriu), motanelul, ca s-a strecurat in casa, ieri, de 2 ori fara sa il vedem.

M-am asteptat sa vad o batalie, m-am si speriat pentru Maya. Dar nu, doamna cu ochi albastri a fugit extrem de repede si s-a ascuns in baie.

 

Dar sunt simpatici cand stau asa, fata in fata, despartiti de un geam, unul negru ca smoala si una alba ca spuma laptelui. Ala negru impasibil, aia alba scuipand.

Motanelul e jumate din Maya.

 

Zilele trecute nu ne-a lasat sa facem gratar. A furat chiar si un rotocol de carnati.

Are stapani. Dar nu stiu ce il aduce incoace. si doarme la noi pe scaun in curte.

La noi pe terasa vine noaptea un motan care doarme pe un fotoliu. Vine de luni de zile. De vreo saptamana isi aduce si o duduie cu el. Stau amandoi, lipiti unu' de altu', pe pres la usa sufrageriei si se uita la noi.  Mi-e sa nu se impuieze pe terasa mea. Nu stiu ce sa fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as fi procedat la fel ca tine. Ma protejez eu si nu ma apuc sa-i reclam pe amaratii aia care-si castiga o paine.  O reclamatie din asta poate sa-i lase fara loc de munca. Un sef zelos, care poate nici nu le da masti si ii pune sa-si cumpere din salariul lor, ii da afara sau ii penalizeaza la salariu.

 

Din ce a povestit Viviana nu pare să fi fost cazul menționat de tine. Oamenii știau ei că nu există covid, e doar o conspirație mondială, și de aia nu purtau măști. Nu că nu ar fi primit de la serviciu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ella, Marcia e tare frumoasa, exact cum o stiam. iar cu bretonul ai facut treaba buna.  [flo2] sa va distrati in excursie.

 

noi am vrea sa plecam undeva in minivacanta de 1 dec. as vrea o zona mai izolata, fundata poate...nu stiu exact unde, unde sa fim in siguranta dar sa ne plimbam in aer liber si sa ne relaxam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, habar nu am. Dar uite aici : https://farmbee.ro/blog/transplantarea-trandafirilor zice ca cel mai bine ar fi cand sunt in repaos (fara frunze, flori) , dar sa nu inghete pamantul, deci , cred ca primavara devreme (sfarsit de februarie februarie-martie) .

 

La fel zice si aici https://retete-usoare.info/cum-transplantati-un-trandafir-matur-la-loc-nou/

 

Multam [flo] Credeam ca esti 'bazata' cu trandafirii.  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

nu vreti sa stiti cate cuvinte cu pu** si shit si manele am auzit in timpul webinarului de ieri unde erau aproape 900 de elevi.so...pt a2 a oara in 2 luni m-am gandit sa renunt.16 ani n-am facut asta.

 

 

Poti discuta cu diriginta/ele clasei? Sa le dea mesaj la parinti ca nu este acceptabil sa vorbeasca urat, cum nu ar fi nici daca ar fi in clasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...