Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Strumph, bafta cu scart-scart. Dar si cand o sa ii dea de cap, ce frumos va fi. Are dreptate Sophia cu martea. 

 

Miha si Fleur, asa am fost eu vineri: am picat lata la 16.30 si m-am trezit la 19.00.

 

Si ca tot zic de vineri, B si-a dat seama vineri dimi ca am platit asigurarea la masini la doua fime, ptr ca cei de anul trecut nu au incetat contractul in martie cand am cerut. Am cautat emailuri si tot sa vedem ce dovada avem ca am cerut incetarea - nimic. B zicea ca a telefonat, dar nu stiam cum putem sa dovedim (ca am sunat, puteam dovedi cu un desfasurator de la firma de telefonie, dar ca am cerut reziliere - nu). Pana la urma B a sunat si a zis ca noi am cerut reziliere in feb si dupa vreo 5 minute au zis ca da, asa e. Si-au cerut scuze si ne dau toti banii inapoi. Invatatura de minte, de verificat platile recurente lunar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica si Glimmer, La multi ani fetelor, sa va aduca multe bucurii!

 

Viviana, La multi ani fericiti impreuna!

 

Si eu as fi procedat la fel ca tine. Ma protejez eu si nu ma apuc sa-i reclam pe amaratii aia care-si castiga o paine.  O reclamatie din asta poate sa-i lase fara loc de munca. Un sef zelos, care poate nici nu le da masti si ii pune sa-si cumpere din salariul lor, ii da afara sau ii penalizeaza la salariu. In perioada asta s-a inrait foarte mult lumea, mult mai mult decat era deja. Mi se pare prea mult sa facem rau unor oameni, mai ales in perioada asta grea, in care din ce in ce mai multi oameni raman fara venituri.

 

Masca se poarta ca sa ii protejam pe ceilalti, nu doar sa ne protejam pe noi. Din punctul meu de vedere, eu cumpar un serviciu. Daca cel care livreaza imi pune sanatatea mea in pericol pentru conceptiile lui, atunci la revedere. Caut serviciul ala in alta parte. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Duminica am mers cu fetele la ferma de pe dealuri, care are trasee, tiroliana, poteca cu Gruffalo etc. Am avut noroc ca am prins fix o ora cand nu a plouat, cat am stat acolo. Fetele s-au dus direct la perna gonnflabila (are 8/5 m) si au topait pe ea foarte incantate. Eram vreo 20 de adulti si 15 copii in toata ferma, pe cateva hectare.

 

Dupa am mers sa returnam rapid niste haine si ghete comandate online ptr Patri, care nu i-au venit. Si apoi la IKEA sa ne uitam de dulap ptr camera ei. Nu aveau decat un coltisor cu cativa braduri mici la intrare si asta parca m-a dezamagit mai mult decat multe alte restrictii anul asta. Cumva a fost dovada clara ca nici Craciunul nu va fi 'ca de obicei'. Stiam asta, rational, dar lipsa brazilor din holul mare, cu fotolii si ghirlade si aspectul ala de cozy si hygge m-a afectat emotional mai mult decat credeam. 

 

Stiu ca au fost nevoiti sa faca asa, holul acum e inchis pe jumatate, pentru ca se intra pe o parte si se iese pe cealalata si se merge intr-un singur sens in tot magazinul. Au respectat regulile impuse de guvern. Supararea mea nu este pe ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Masca se poarta ca sa ii protejam pe ceilalti, nu doar sa ne protejam pe noi. Din punctul meu de vedere, eu cumpar un serviciu. Daca cel care livreaza imi pune sanatatea mea in pericol pentru conceptiile lui, atunci la revedere. Caut serviciul ala in alta parte. 

Stiu si eu asta. Si sunt de acord cu ce zici. Asa fac si eu daca nu-mi convine. Caut in alta parte, nu reclam. Nu fac rau gratuit. Sunt unii care gasesc o satisfactie in a reclama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poti discuta cu diriginta/ele clasei? Sa le dea mesaj la parinti ca nu este acceptabil sa vorbeasca urat, cum nu ar fi nici daca ar fi in clasa.

 

erau elevi din tot sectorul la seminar.nu cred ca erau de la mine din scoala. dar totusi elevi in romania...care prind mai multcuraj in online si cu care trebuie sa put up every day. sper sa nu mi se intample asta,caci...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si mi-e groaza de examenele de evaluare nationala. Bine eu mai am un an in plus fata de voi...

Sa stii, ca perioada de varsta si mie imi pare tare rau de fete, ca inainte mai ieseau, se intalneau prin parcul din zona mai multi colegi sau se ducceau/veneau la scoala/spre casa mpreuna... partea asta de relationare are si ea rolul ei in viata unui copil. Si da, e o perioada care se duce repede...gimnaziul si anii de liceu. Acum fetele abia daca se mai vad cu cineva la 1-2 saptamani si atunci parca cu inima stransa. Ma simt si eu intre ciocan si nicovala: pe de o parte mi-e teama si daca s-ar intampla ceva mi-as reprosa ca nu am fost mai stricta cu masurile, pe de alta parte mi-e mila si pe partea asta sociala si emotionala care trebuie sa fie cat de cat in regula. Idem si cu sportul...pt ele a fost aproape singura supapa sa nu se anchilozeze si sa prinda radacini pe scaune... 

Speram sa scapam la un moment dat, sa se mai mute virusul asta si in sens invers, sa devina din ce in ce mai greu transmitibil si apoi sa moara de tot.

Au pierdut deja mult, golurile se aduna, dar inca nu se vad. Este ingrozitor faptul ca la varsta asta, orice saptamana conteaza. Ei nu se mai intalnesc cu perioada asta in viata. e unica. O data esti intr-un anume an scolar. Varsta asta trece repede si ei nu socializeaza cu lumea lor (colegi, prieteni). Din pacate, sansele sa se mai deschida scoala anul asta sunt extrem de mici. Proful de fizica al lui Marc e inspector gen pe Bv si vede care sunt tendintele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...