Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

roli aici sunt multe fite si aroganta. nici la mine nu exista asa ceva.si nu ar fi existat nici in online.trebuie sa gestionez fara prea multe conflicte. de preferat deloc.

 

in online prind mai mult curaj. sunt cate 35,36 in clasa la a8 a pe care le am.si nici nu am creat legatura pe care o creez eu f repede cu copiii in anii normali.plus,aici sunt noua si unii elevi mai...altfel.

 

Ioana si eu sper.mai ales ca repetat le-am spus ca se pot intelege cu mine.avem un pact.doar ca la unii...nu merge.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, adica daca tu aplici principiile tale si nu le convine elevilor / parintilor,  ai probleme cu directiunea? Stiu cum e cu fitele (care se trag de fapt de la parinti), dar ma intreb la nivel de directiune care e atitudinea fata de profesorul care aplica la clasa regulile proprii....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roli cu parintii sigur ar fi tam tam.logic ,cum e parintele asa e si copilul.in majoritatea cazurilor.prefer sa gestionez bine ,fara sa plec capul,asta nu s-o fac niciodata. nu stiu ce ar zice directiunea.stiu doar ca tot ce am auzit in cele 3 saptamani de hibrid e ca parintii in scoala asta sunt vocali.astade la diferiti din scoala.

 

imi trebuie nervi tari ,rabdare si pricepere.greu,ce sa zic...

 

problema e ca e online, ca altfel...ma descurcam mai usor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parintii sunt vocali pt. ca li se permite. Deci problema e la directiune. La noi s-a spus clar. Nu ai camera, nu ai microfon, nu raspunzi cand esti strigat - absenta care nu se motiveaza. La ambele scoli e la fel de dura treaba. Andrei a luat un 2 din cauza de neatentie repetata, desi avea camera si microfon. Sunt mult mai drastici profii in online. Si clar indicatiile vin de la directiune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arghh.. Tuesdays are not boring at all! Ce de aventuri am avut! Am ajuns acasa si am stat pe telefoane cu banca, cu supermarketul, cu spitalul.... Acum a coborat si Mr. sa imi spuna ca masina noastra abia pe 30 Nov o sa fie gata!  [smulgpar]  Pana pe 30 inca platim parcare, ca am avut de la primarie doar pentru 3 sapt permis pentru masina asta de curtoazie. De ieri ne jucam iar cu vouchere zilnice.  [zirea]  I-am spus sa sune la primarie sa vada daca ii mai dau permis inca pentru 2 sapt, dar cica nu crede. Ar fi mai ieftin, a dat 30 lire pentru 3 sapt, asa cu vouchere dau 4 lire/zi si imi trebuie voucher pentru 6 zile/sapt, doar Duminica e free parking. 

 

Roli, voi cum ati rezolvat cu masina si asigurarile? 

 

Ioana, eu as lasa trandafirul in pamant nemutat pana la primavara. De ce vrei sa ii muti?

 

velvet, vad ca te "distrezi" cu tineretul [:D] tare-s nazdravani, dar intelege-i si pe ei ca nu le e usor nici lor, toata ziua cu fundu` pe scaun si ochii in ecran, plus pandemia, lipsa socializarii... stiu ca e greu, dar mai gaseste-le scuze pana te intorci fizic la scoala  [flo]

 

amina, vad ca nu mai esti singura cu bradul facut  [:)]  la noi deja se vanf brazi naturali! ba am si vazut intr-o seara un brad impodobit intr-o casa si Sophia intreba daca nu facem si noi bradul  [:-)))]

 

michelle, bradul l-ai facut, dar lista Mosului? 

 

corina, sper ca sunteti bine cu totii!  [floare3]

 

Fleur, am inteles eu bine ca va prelungeste vacanta de iarna? Bine ca te-ai odihnit si nu e nimic grav  [pup]  Eric cum mai e?

 

Ella, tare draguta si delicata domnisoara ta! wow, implineste 18 ani in martie? Mi-o aduc aminte din niste poze de le-ai postat acum vreo 2 ani, o cretulina dragalasa! [il]

 

silvi, sa stii ca stau si ma rog de Miss sa ii scrie Crinei raspuns dar a fost ocupata zilele astea, cu pusul nervilor mei pe moatze, dar pana la sfarsitul saptamanii sper sa ajung la posta. 

 

glimmer, deci joi e ziua studentei? O urez atunci, sper sa nu uit!  [:I]

 

Mihaela, ai anulat biletele la teatru? tort faci ala al tau sau ai schimbat reteta?  [:D]

 

rox, voi ce mai faceti? nu ne zici nimic de voi? Eva mai scrie? Ati apucat sa ii faceti site? 

 

otilia, iti trimit un borcan cu muraturi? [pofticios] ori unul cu gem de visine ori dulceata de cirese amare? nu am vrut nici eu sa o pun pe drumuri pe mama, o luna a durat pana a trimis ca cei ce au spus ca vin sa ridice coletul nu au mai venit si pana la urma a fost ea in oras la agentie sa le duca, ca deja erau facute gentile si nu voia sa le desafaca si sa ramanem si noi cu pofta-n cui de muraturi si dulceturi  [:I]  

 

daniela, nu stiu sigur daca e cum zici tu salata asta cu mustar, dar daca vrei o intreb si iti dau reteta. tare tare buni sunt! ma lupt cu Mr. pe muraturi, de care nici nu avea habar pana sa ma intalneasca pe mine. acum mananca romaneste si de toate. Glumesc cateodata ca o sa ii fac tort de ziua lui de sarmale sa ii pun lumanare sa sufle [:-)))]  Sophia tot nu mananca nici sarmale si nici muraturi. Oricum nu vrea sa le imparta cu ea, that will be a very sad day, indeed!  [:-)))]

 

laura25, am inteles cu vinul acum! mi-ati facut pofta de vin de casa. Nu am mai baut de cativa ani buni. Mai iau cate o grasa de Cotnari cand merg la magazinul romanesc, dar vinul facut in casa e altceva. 

 

Marion, ce faceti? ati intrat in lockdown strict? copiii mai merg la scoala?

 

lauranico, tot la birou ocupata? ce fac copiii?

 

Sa termin polologhia si sa ma duc la treaba mea. Acusi apare mandra si s-a dus linistea si pacea.  [bib]

 

[fuga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil sunt scoli/licee, asa zise "de fite" in care parintii fac des cate o sponsorizare scolii si in acest fel se au bine cu directiunea care le este datoare. Si de aici tot felul de probleme de genul asta, in care elevilor li se permite orice.

Mda, eu stiu scoala lui Velvet, e genul ala de scoala, unde in vremurile offline dimineata se aliniau BMW-urile si Audi-urile ultimul racnet sa-si lase copiii in usa scolii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suntem bine, mulțumesc de întrebare. A făcut și fii-mea covid, forma aproape asimptomatica. 

Cea mai nasoala senzație în boala asta este oboseala, te pocnește din senin și îți vine să te întinzi, sa dormi unde nimerești. Și o vaga senzație de brambureala în creier, lipsa de concentrare, uitare rapida.

Speram sa ne recuperam încet-încet, sa ne revenim complet în următoarele săptămâni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...