Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

Bine ca nu ati avut nevoie de internare... si mie mi-ar fi teama...

Mai am o intrebare: cand ati fost testati, a trebuit sa mergeti si la spital pt evaluare si apoi sa va aduca inapoi? Sau nu este obligatoriu, doar daca vrea persoana respectiva? Se vaitau multe persoane ca asteapta cu orele, ca sunt multe ambulante, 

 

Suntem în izolare pana duminica 22 nov inclusiv, tot pana atunci avem și concedii medicale. Pe Lori nu am testat-o, când am fost noi testați ea nu avea deloc simptome, iar când a început sa aibă și ea, nu mai avea sens sa chemam ambulanță ptr testare, era clar ca a luat și ea virusul. Însă a avut simptome ușoare, 1 zi cu febra, 2 zile cu ceva dureri de cap/musculare, nu mai are miros. Fiind o forma atât de ușoară la ea, vad ca nici cu oboseala nu are probleme, cum avem eu și soțul.

Parsiva boala. Teama noastră cea mai mare era sa nu ajungem la spital, asta e cel mai mare bau-bau, nu boala în sine. Cu o singura excepție, spitalele din Ploiești sunt praf și pulbere. Și acum de când cu covidul, e jale... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihaela, mersi pt lamuriri. Foarte fain, cat de mult i-a placut Silviei. Ana e incepatoare, nah, nici nu a fost des, a zis in vara ca ar vrea sa incerce, am zic hai ca incercam. Nu e sportul principal din pricina de timp si bani, dar vom vedea cum vor mai evolua lucrurile. Ea facce si Atletism, imrpeuna cu sora ei. Acolo e gratuit, prin club, costa doar echipamentul, incaltarile atunci cand este cazul.

 

Roli, imi aduc aminte ca baietii tai au fost in tabera de calarie asta vara.

 

Velvet, si eu zic sa aplici regulamentul ca la carte. Daca te intelegi cu ei si reusesti sa colaborezi si ei, cu atat mai bine. Stiu, e greu sa creezi o relatie cu ei, in conditiile astea de invatamant online, fiind prof nou. Sa speram o intr-o buna zi vom reveni la normal...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, sa va refaceti cat mai repede si usor.

 

Strumphi, de mutat am vrut sa ii mut din vara, dar stiam ca trebe lasati in pace cand infloresc. Unii arbusti/ tufisuri/ copaci se tund/ taie/ muta toamna, unii primavara. De asta am intrebat daca acum sau la primavara. 

 

Miha, stiam din povestile tale ca e iubitoare de cai. Uitasem insa de munca din weekend, asta da pasiune!

 

Glimmer, de cel cu pionii zici ca e de strategie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana la multi ani fericiți impreuna si cu multa sanatate. Si noi facem in 2 zile, 20 de ani. Ce repede trec anii!!!
Noroc sa se prinda brazii.

Monica la multi ani Anei, mult succes la scoala

Fleur, te ai testat vreodata? La voi in scoala sunt cazuri? La noi sunt vreo 10 studenti si vreo 2 profesori. Scoala cică o sa se inceapa in persoana la 11 ianuarie...dar sunt sanse putine sa se intimple.

Velvet iti doresc multa rabdare.Aici nu cred ca vb urat de fata cu profesorii. Nu ar trebui sa permiti asta.

Glimmer la cat mai multi ani fericiți studentei frumoasa si desteapta.

Mihaela, f frumoasa baia...abia astept sa vad pozele finale.

Laura, wow ...alt proiect terminat. Sotul tau e o comoara.

Ella , ce frumoasa e Marcia! Buzele sunt f naturale.

Corina, va doresc recuperare rapida. Groaznic ce e și la voi in țara, jale spitalele.Și la ai mei le era mai frica de spital decât de boala . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

Fleur,monica incerc sa fiu cat pot de concilianta. nu mi se vada dreptate respectand strict regulamentul. si conficltele nu cred ca m-ar ajuta .plus ca unii spun ca nu le merge camera,unii n-au,unora li s-a spart,doamna,o sa rezolv,etc...nu e asa usor.mai ales noua intr-o scoala ca asta.

 

michelle nu au vorbit urat la orele mele.sper nici sa n-o faca vreodata ca-i nasol. ci in timpul webinarului, cu sute de elevi din tot sectorul.nu-i cunosc pe respectivii.ii au alti profi, saracii, la ore...

 

azi sunt praf.a murit ieri un pisoi drag,aseara am aflat. nu mai sunt buna de nimic.ma doare gatu'de mor si e umflat.m-a luat de ieri noapte..ma ustura ochii,ma dor toate,as vrea sa stau in pat.dar zi full azi.sper sa nu ma mai enerveze nimeni macar.

 

zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Mulțumesc din nou tuturor pentru urări!

 

La mine plouă, plouă...

 

Eu deja îmi exersez imaginația, căci vineri e zi de gătit. A gustat cineva mini-clătitele de la „La plăcinte”, cele cu brânză dulce și sos de miere? Îmi doresc să fac ceva asemănător, dar un pic reinterpretat :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

. michelle, cum te mai simti? ai facut operatia? Ati aflat rezultatul la examenul pe care l-a dat Will?:)

 

William nu a primit rezultatul, dar l am înscris sa îl mai dea o data in Martie.
Chestia e ca poate îl da degeaba, ca poate nici peste 2 nu se mai ia in considerare ...sau cine știe ce schimbări mai vin.

Sincer,  îl pun sa l dea doar ca sa  mai învețe un pic sa nu piardă așa timpul. E ceva de groaza cu școala asta . Copiii nu mai sunt de loc motivați .

 

cat despre mine... e “From Bad to worse”... am facut ieri mammograma și azi m a sunat de la radiologie ca ar fi vazut “ceva” si treb vineri sa ma duc sa imi facă alte teste .

nu mi ajungea ca marți am programarea pt procedura aia .., acum altceva poate și mai grav  ... 

Why not, doar e 2020- what a year!!! Și se pare ca am intrat “bine” in cei 50 de ani... 

dar asta e,  parte din viata... mergem înainte cu mai bune și rele. 
Toate sunt in mâna Domnului. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi e nu știu cum, cu vânturatul asta prin spitale sa nu iau și Corona ... asta mi ar mai lipsi...scap de una, dau de alta

Zilele trecute făcea sotul o mâncare și spunea ca miroase așa de frumos iar mie parca nu imi mirosea a nimic... o băgase pe mâneca... noroc ca m am testat după metoda DC .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...