Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Noiembrrrr si o cafea irlandeza cu rom


Recommended Posts

neata

 

.ma doare gatu'de mor si e umflat.m-a luat de ieri noapte..ma ustura ochii,ma dor toate,as vrea sa stau in pat.

 

decasept, decasept, decasept. si comprimate de supt, si spray. face minuni. imi pare rau de pisoi :(

 

Corina, ma bucur ca sunteti mai bine. sper sa dispara cat mai repede orice simptom

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca in RO este obligatorie masca, ii trimiteam frumos inapoi la firma. Stiu ca nu e treaba ta sa 'scoti uratii din tara' [flo]

Am incercat sa explic ca cei 3 romantici erau freelancer-i, dar nu prea mi-a iesit. Nu exista o firma in spatele lor. Nu puteam sa-i trimit decat unde a intarcat balaia.

si cum sapatorii de gropi se gasesc greu in zilele noastre am acceptat un serviciu si fara masca ca doar e in aer liber si nu pun mana pe sapele si tarnacoapele lor.

La noi masca e obligatorie in spatiul public. Curtea mea nu e spatiu public, nu am fost mai mult de 4 persoane pe 500 mp si nici drumul unde s-au parcat nu e spatiu public.

 

Cu alte cuvinte sa anunt ce la politie? Ca am fost dobitoaca, mi-am asumat si am acceptat la mine in curte niste unii care au sapat 20 de gropi fara masca?

 

[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, ce frumoasa e Marcia!

Abia astept sa veniti de Craciun! Sa le facem fetelor cunostiinta.

===

 

Corina, ce ma bucur ca va simtiti mai bine!

 

Azi ploua. Nu pot iesi cu bicicleta sa incerc noile manusi speciale pe care le-am primit ieri.

Aseara ne-a scos CCS pe coclauri sa conducem si eu si fii-mea. Si daca nu a facut apoplexie nu mai face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, e superba Marcia. Buzele arata tare bine. Mai ca mi-as face si eu  [:I]  Eu o tin minte cu parul cret, natural. In poza pusa pare o papusica de portelan [:)] .

 

Mihaela, la noi cea mai des intalnit tort cu frsca este Bløtkake. Practic e un blat tip pandispan taiat in trei si se pune un strat de gem de capsuni/zmeura, strat de frisca peste gem, blat si tot asa. Eu il si insiropezu cu un sirop de lamaie si zahar. Daca in frisca pun ceva fructe din compot atunci folosesc compotul la insiropat blatul. Deaupra se poate decora cu frisca sau pune o foaie de martipan. Eu il fac la copii. E usor si deloc gretos.

 

Strumph, am fost sambata la magazin romanesc. Am luat dylceuri de tot felul. Ieri am gustat dulceata de nuci verzi din Moldova. Bun bun. Muraturi nu am luat pentru ca erau multe cu un conservant si nu ii place gustul acela. Prefer castravetii in saramura.

Velvet, eu nu as sta de vorba cu elevii si nici cu profesorii. Trimiti regulile tale despre comportament si absente in scris elevilor si parintilor. Si cand e cazul pui absente, taxezi comportament inadecvat. Si esti consecventa.

Corina, ma bucur ca sunteti bine!

Michelle, bafta la testat! Eu zic ca e bine ca te cheama asa repede.

Glimmer, cel cu X si O l-as lua si eu. Am insa o problema cu spatiul in casa si mai limitez jocurile mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!

 

corina, ma bucur ca sunteti bine! sa treaca cu bine perioada asta! [flo2]

 

strumphy, nu o grabi pe Sophya cu scrisoarea, sa scrie cand are chef si timp...si C are teme multe si e foarte aglomerata in fiecare zi...au proiecte de tot felul. au facut grupe pentru un spectacol de Craciun online si ea a fost selectata in grupa de muzica. sunt 6 si vor face un proiect muzical- nu stie inca in ce consta. ea spera sa fie in grupa de decoruri ca e mai interesata de desen, colaje etc.

 

velvet, imi pare rau pentru pisoi. am citit de pataniile cu elevii "altfel"...nu mai pune la suflet, aplica regulamentul si asta e. sa speram ca ne intoarcem la scoala curand [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bine ca nu ati avut nevoie de internare... si mie mi-ar fi teama... Mai am o intrebare: cand ati fost testati, a trebuit sa mergeti si la spital pt evaluare si apoi sa va aduca inapoi? Sau nu este obligatoriu, doar daca vrea persoana respectiva? Se vaitau multe persoane ca asteapta cu orele, ca sunt multe ambulante,

 

In Prahova exista un protocol de lucru stabilit între consiliul județean, colegiul medicilor, serv de ambulanta.

Ptr pacienți cu forma ușoară /medie, fără comorbiditati, mf e cel care suna la 112 și solicita recoltare de teste la domiciliu. La spital ptr evaluare merg doar cei cu stare mai grava sau cu comorbiditati care le-ar putea pune viata în pericol.

La noi nu a fost cazul de mers la spital, recoltarea testelor s-a făcut la domiciliu. Dar nu e de mirare ca epidemia e scăpată de sub control, luni ne-au recoltat testele, abia joi am fost sunați de DSP și anunțați ca sunt pozitive, vineri iar a sunat dsp pentru ancheta epidemiologica, de fapt cred ca cei care fac asta sunt amatori, nu i-a interesat decât unde lucram, care a fost ultima zi de lucru. Dar sa întrebe și ei cu cine altcineva am intrat în contact, nici vorba. Sau sa ne spună clar și răspicat ca nu avem voie sa ieșim din casa. Dacă eram iresponsabila, puteam sa ies în fiecare zi din casa, de luni pana vineri când m-au sunat ptr ancheta epidemiologica. Ca sa nu mai zic ca nici pana azi nu m-a sunat sau vizitat politia locala, sa verifice dacă stau în casa și nu umblu brambura pe străzi.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nasa mea s-a testat astazi si asteapta rezultatul dar cel mai sigur e pozitiva. a facut febra, transpira nu mai are miros deloc. s-a testat cu otet, hrean, toate parfumurile...nimic.

problema e ca noi ne-am intalnit sambata cu ea. era si fata ei cu prietenul ei si inca o prietena a ei cu 2 copii.

am stat vreo 20-30 de minute, afara la masa. copiii s-au jucat in casa putin. noi am baut cate ceva si apoi am plecat. nimeni nu a stat cu masca. 

in cat timp primeste oare rezultatul?

in cat timp ar trebui sa ma astept sa apara simptome daca e sa fi luat de la ea?

 

in cazul in care e pozitiva noi suntem contacti? adica ce o intreaba astia de la dsp, cum stabilesc daca cineva e contact si trebuie izolat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum am citit ce spune corina, luni testati si joi confirmati?

deci nasa mea afla peste cateva zile...timp in care noi si toti cu care a intrat in contact suntem liberi...

su chiar si dupa ce e confirmata tot nu ne va intreba nimeni nimic de sanatate! super!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...