Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

Bună ziua și de la mine,

 

Mihaela, nu mai știu dacă am urat-o pe Diana, să fie fericită și iubită și să-și găsească drumul frumos! [s] [s] Ce faină e în poza pe care ai pus-o mai devreme  [il] !

 

Strumf, ce faceți cu mașina, înțeleg că asiguratorul nu vrea să o repare? Cu frigul de afară și copiii fără haine pe ei în clasă zic și eu că nu înțeleg, ca o suferindă cronică de frig ce sunt, pe mine m-ar termina să stau așa câteva ore.

 

Antmil, sănătate multă soacrei, să-i fie de folos tratamentul!  [flo2]

 

Eu în weekend am lălăit-o prin casă, citit (mai mult) și lucrat pentru birou (mai puțin). Am făcut ieri o pastramă de oaie la tigaie, o adusese al meu cu multe elogii dar a fost așa și așa. Și am făcut clătite, că de când sunt la dietă nu am mai făcut nimic dulce și frustram jumătatea cealaltă a familiei :). Am mâncat și eu două, mi-am făcut de cap :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miha, ce frumoasa e Diana! E tare delicata! Domnisoara din bratele ei seamana  cu porcoveatza al meu.

 

Fleur, sa stapanesti sanatoasa noua achizitie!

 

Strumph, tare aiurea ca nu-i lasa mai bine imbracati in clasa. La ai mei nu se deschid geamurile (asa a fost construita scoala) dar stau cu usile deschise. La ai e frig pe holuri si la cantina ca acolo au usi spre exterior, dar sunt in miscare si nu le e frig.

 

La noi nu s-a schimbat nimic, copilul mai tuseste deci exclus sa se duca maine la scoala ceea ce ne prelungeste noua carantina. Copila are doi colegi confirmati, parca vad ca o sa “culeaga” si ea virusul cand va merge si iar vom sta in carantina. 
La primavara poate reusim sa iesim din casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa avem un weekend cat mai fain numa` ce ne-a anuntat garajul unde era dusa masina la reparat ca nu o pot repara. Oare de ce naiba le-a luat aproape 2 luni si 26 piese comandate ca acum sa declare ca o scot din circulatie? Ca-n Englezia... great stuff!  [:-)))]  [alcool]  [fal]

 

Sper ca va dau banii pe ea, daca o declara dauna totala.

Masinuta noua  [bonjovi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, e foarte frumoasa Diana. In poza asta mi se pare ca iti seamana mai mult, pana acum vedeam doar vag o asemanare...

 

Strumphy, da-i o bluza de bumbac pe sub camasa. nu merge? mi se pare foarte aiurea sa stea in frig ore in sir. 

 

Ant, sanatate soacrei.

 

Fleur, cum e elevul tau, cel despre care ne-ai povestit? 

 

astazi astept inca o comanda de carti pentru fete pentru craciun. pentru C am cartea lui Usain Bolt. o sa fie foarte incantata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oh da, peste tot o gasesti in meniuri! 

 

am mancat prin vara la un Pub in Cotswolds un cauliflower cheese de imi venea sa mai comand vreo 5 portii si sa nu mananc ce altceva mai aveam deja in farfurie!  [:-)))]  atat de buna, ba a mancat si Mr. si el care nu e fan conopida deloc! el manca doar conopida murata de la mama  [:D]

 

Eu ma gandeam la supermarket, ca nu vad lumea sa se inghesuie sa ia. 

 

La restaurant de obicei comand ce nu pot/ stiu/ am chef sa fac acasa. Na, ca mi-am facut singura pofta de coastele de miel pe gratar, de la restaurantul turcesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Ba mai da mancare si deschide /inchide si pasarile vecinei de peste drum, care e nasa lor de cununie si are aprope 90 de ani. El zice ca munca il tine in priza, daca ar sta, ar lua-o razna. Nu se uita la tv mai mult de o ora pe zi, face integrame si sudoku. Mi-a zis ca se apuca de scris iarna asta. Vrea sa faca mai intai monografia scolilor din comuna. Are cataloage foarte vechi, de mai mult de 100 de ani, niste acte semnate de N. Iorga de pe vremea cand era inspector scolar, mai multe documente originale adunate. O sa il tina ocupat cand noptile sunt atat de lungi.... 

 

 

Multa putere ii doresc, sa scrie si sa fie cu voi cat mai mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

m-au sunat de la spital cu vesti. Joi trebuie sa merg sa fac test covid si luni pe 30 sa imi faca o noua investigatie cu luare de probe pentru biopsie. Asta e legat de problemele mele gastro. Deci nu e doar in capul meu cum mi-au tot spus si facut sa si cred la un moment dat, RMN ul ala le-a aratat ceva. Nu am putut da de nimeni la Gp inca sa vad ce exact au vazut, dar aflu eu. M-au tot plimbat atata timp, au dat vina pe endo... pentru orice durere noua si simptom, au bagat pastile in mine, iar acum sa aflu asta.  De vreo 2 ore de cand m-au sunat imi tot sterg mucii in batista, o sa ma vada Sophia plansa si nici nu stiu ce sa ii spun ori daca sa ii spun. 

 

Nu mai stiu ce sa va spun, in mintea si inima mea se da o lupta. Cam gri si afara azi, desi incepusem ziua bine si stralucea si soarele. 

 

Mai trec eu pe aici. Aveti grija de voi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...