Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

Ioana, Diana i-a comandat cadou Silviei, de ziua ei, de pe Etsy, a ajuns după o luna...acum de Crăciun cred ca e supraaglomerat, poate ajunge de Paste :). 

 

Majoritatea magazinelor scriu asta: daca au produsul pe stoc, il livreaza si depinde numai de posta cum se misca. Stiu o tipa care face cadouri pe comanda/ personalizate care din 15 Nov a scris mare: de azi incepand livrarea nu mai este garantata pana la Craciun. 

 

Depinde si ce vrei sa ii iei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Majoritatea magazinelor scriu asta: daca au produsul pe stoc, il livreaza si depinde numai de posta cum se misca. Stiu o tipa care face cadouri pe comanda/ personalizate care din 15 Nov a scris mare: de azi incepand livrarea nu mai este garantata pana la Craciun. Depinde si ce vrei sa ii iei.

 

Pai dacă vine din SUA (așa a venit cadoul Silviei) îți dai seama ca ajunge de Paști :). 
 

Nu știu ce vreau sa ii iau, asta e problema. 
 

Cred ca îl rog sa îmi scrie o lista, dar știu ca am mai încercat și nu vrea, zice ca nu are nevoie de nimic. Dacă se repeta, o sa văd ce născocesc. Dar am pățit cum zici tu, ca stau cadouri in sertare, nefolosite. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai dacă vine din SUA (așa a venit cadoul Silviei) îți dai seama ca ajunge de Paști :). 

 

Nu știu ce vreau sa ii iau, asta e problema. 

 

Cred ca îl rog sa îmi scrie o lista, dar știu ca am mai încercat și nu vrea, zice ca nu are nevoie de nimic. Dacă se repeta, o sa văd ce născocesc. Dar am pățit cum zici tu, ca stau cadouri in sertare, nefolosite. 

 

 

 

Selecteaza tara de provenienta Suedia si stii atunci ca se livreaza local, plus dai bani cuiva de 'langa tine'.

In fine, era doar o idee cu Etsy.

 

Si B zicea ca nu vrea nimic, dar apoi a pus un set de chestii ptr gratar, un DVD cu comediantul lui preferat (se uita mult la stand up), un briceag cu tot felul de accesorii, niste luminite decorative ptr masina lui si tot asa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, sa folositi cu placere baia.

 

Fleurdelise, ce trist cu baiatul acela. Ce-o fi in sufletelul lui de face asta?

 

Michelle, sper sa fie ok rezultatul.

 

Ella, fain tatuajul.

 

Velvet, sper sa rezolvi cu Uber.

 

Noua ne-au dat mesaj de la scoala aseara pe la 9, ca e obligatoriu de azi sa purtam masca la scoala, cand ducem/ luam copiii. Eu purtam oricum, dar vecina de ex nu a purtat azi dimi, desi ea e 'cu risc'.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, un mod de a lua legatura cu Uberul.

https://www.uber.com/ro/blog/support-chat-telefon/

 

Sper sa rezolvi. E cam nedrept ce ai patit... Intr-adevar, e obligatorie masca si pe strada, dar faptul ca ti-ai pus-o in masina imediat cum ai intrat, iti acorda circumstante atenuante. Culmea e ca sunt o gramada care nu o poarta, sau o poarta incorect si nu sunt sanctionati. 

Am patit si eu asta vara cand sa intru intr-un Shop&Go, am uitat sa-mi pun masca inainte sa intru (atunci nu era obligatorie masca si pe strada), intru in magazin, atunci realizez, caut in geanta (tin intr-o punga curata cateva masti mereu), in timp ca cautam in geanta imi atrage atentia bodyguardul ca nu pot intra decat cu masca, am zis 'ma scuzati, am uitat, o pun acum' si aia a fost. Nu am primit interdictie de intrare in lantul Mega Image  [:-)))] . Ma rog, la Uber e altfel, ca poti da review-uri despre sofer/pasageri, dar trebuie lamurit cu ei totusi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pe afara sa ma plimb si sa imi limpezesc gandurile. E soare si frumos, dar vantul tot rece. Am intrat si la deli ul italian si mi-am luat cafea si un panettone. Sper sa pot manca macar putin sa gust, ma indoaie durerile. Mi-am facut un ceai de musetel si portocala. Tare gustos, aduce mult a caramel gustul combinat. 

 

M-am tot gandit la Michelle, sper sa treaca cu bine azi peste operatie si sa vina cu vesti bune de la biopsie. 

 

Monica, nu am apucat sa iti raspund ieri, scuze. La scoala la Sophia, fiercare scoala aplica regulile independent, nu s-au schimbat chiar foarte multe. Fiecare an acum intra/iese la o ora diferita, distantati la cate 5 minute, in pauze ies pe rand si se joaca doar in patratica lor, la cantina nu mai au voie sa zburde liber, trebuie sa stea la masa lor cu colegii care-s aceeasi in fiecare zi, nu mai au voie sa stea dupa cum vor, cand au sport merg direct imbracati in echipament, nu mai au voie sa se schimbe in scoala... ahh si fiecare banca are setul ei de rechizite si ustensile, nu au voie sa le mai imparta si sa umble de pe o banca pe alta. Cam atat imi aduc aminte acum. 

 

Roli, o sa ma uit si pe sportsdirect, desi nu-s fan ul lor. Am un ghimpe impotriva patronului. 

 

Ioana, la voi in wales si copiii din primara trebuie sa poarte masca sau doar secondary?

 

Sper azi cand vine mandra de la scoala sa imi spuna ca au lasat-o sa poarte geaca. Daca inca nu, o sa scriu mail directoarei. In scoala nu poti merge sa vorbesti cu nimeni, ca au inchis office ul si parintii nu au voie in curtea scolii, deci ori telefon ori mail. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...