Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Probabil baietasii s-au distrat cu reclamatia... or fi invatat de la parinti cum se turna pe vremea lor. Oribil cum se hranesc unii cu a face rau altora. 

Nu mi se pare comparabila situatia. 

 

De ce sa nu reclami cand cineva, cu intentie (deci nu e cazul acum), poate imbolnavi pe altcineva? Ca nimeni nu poate fi absolut sigur ca are sau ba virusul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, la multi ani baiatului! Si multa sanatate soacrei!

Velvet, si mie mi se pare ciudat, mai ales ca zice de un client...

Ioana, tu trebuie sa scrii detaliat? Adica nu ai goal-uri si spui ce ai facut in general cu exemple? Poate te ajuta sa te uiti in agenda sau unde iti notezi ti ce faci zilnic.

 

Miha, frumoasa poza cu Diana, si cu catelul!

 

M-ati zapacit cu cadourile de Craciun... am inceput sa ma uit si eu. Copiii mei fac la anul 18 ani, Vreau sa le iau ceva deosebit. Ce idei aveti?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rall nu e niciun link. da,am mai primit mailuri de la ei. eu platesc cash. da,nu merge sa bag nici adresa de mail,nici telef,nimic.

 

si ca tot a adus in discutie rall furtul de date, azi am aruncat la un cos de gunoi,instinctiv,o copie xerox a buletinului. mi-a intrat pe banca in gainat de pasarei din pomi.si nu m-am gandit, am aruncat-o la cos.nerupta,ne nimic..sper sa nu patesc ceva  [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare comparabila situatia. 

 

De ce sa nu reclami cand cineva, cu intentie (deci nu e cazul acum), poate imbolnavi pe altcineva? Ca nimeni nu poate fi absolut sigur ca are sau ba virusul.

 

pe mine m-a uimit cum se poate pune semnul egal intre viata si moarte.

 

am mai povestit aici ca, apropo de reclamatii, mi s-a spus ca daca traiam in Germania acum 80 de ani, cu siguranta as fi reclamat vecinii care ascund un evreu... [fri]  adica mi s-ar fi parut la fel de normal sa trimit niste oameni la tortura si la moarte, sau sa ofer unor oameni mai multe sanse la viata si la neimbolnavire. well, asa o fi  [:)] 

 

eu am renuntat sa incerc sa inteleg logica asta, ce stiu e ca si cei care ma aproba, si cei care ma critica, miauna la fel in caz de carantina/restrictii/scoala online etc. diferenta e ca unii facem ceva, altii nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, mizerabil ce ti s-a intamplat. La noi turnatoria s-a invatat in vremuri apuse, dar s-a propagat pana in zilele noastre. Probabil baietasii s-au distrat cu reclamatia... or fi invatat de la parinti cum se turna pe vremea lor. Oribil cum se hranesc unii cu a face rau altora. 

E nashpa ce i s-a intamplat lui Velvet.

 

dar in rest... parerea mea e alta.

Nu e turnatorie. 

Intr-un sat din apropiere exista un preot cu familia lui si un om de altar in varsta.

Preotul foarte corect, enoriasii au purtat masca, s-au distantat, lingurita de unica folosinta etc.

singura lui rugaminte a fost sa se pastreze igiena la sange si distantarea pentru ca el nu poate canta cu masca. Enoriasii au inteles si s-au conformat. 

Mai putin omul de altar care a avut in vizita rude din Brasov, s-a imbolnavit de COVID de la ele si totusi a facut curat in altar, fara masca ca doar nu era nimeni...

 

Omul de altar, 70 de ani, diabetic, a murit de COVID. 

Femeia care vinde lumanari a murit si ea de COVID ca a aluat de la omul de altar care nu a purtat masca, a tusit pe acolo, ca nu era nimeni, nu, cand facea el curat.

 

Preotul a stat 2 saptamani la terapie intensiva pentru ca el timp de 25 de ani a inhalat fum de lumanari si tamaie si i-a daunat plamanilor. 

Sotia preotului a revenit acasa dupa 3 zile, insa din cauza slabiciunii date de boala a ametit, a cazut in bucatarie  si si-a spart capul.

 

Iata 2 vieti terminate aiurea, un om in putere chinuit in spital, pentru ca cineva nu a purtat masca si nu a respecat recomandarile de igiena.

 

Da, daca femeia care vindea lumanari mi-ar fi fost parinte  as fi vrut sa-l "toarne" cineva pe omul de altar ca nu poarta masca si a tusit pe acolo, pe obiecte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine m-a uimit cum se poate pune semnul egal intre viata si moarte.

 

am mai povestit aici ca, apropo de reclamatii, mi s-a spus ca daca traiam in Germania acum 80 de ani, cu siguranta as fi reclamat vecinii care ascund un evreu... [fri]  adica mi s-ar fi parut la fel de normal sa trimit niste oameni la tortura si la moarte, sau sa ofer unor oameni mai multe sanse la viata si la neimbolnavire. well, asa o fi  [:)] 

 

eu am renuntat sa incerc sa inteleg logica asta, ce stiu e ca si cei care ma aproba, si cei care ma critica, miauna la fel in caz de carantina/restrictii/scoala online etc. diferenta e ca unii facem ceva, altii nu.

Nu e nimic de inteles.

Poti salva vieti. Cine intoarce privirea condamna la boala si poate la moarte. Mai bine o amenda usturatoare decat un cosciug,

.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...