Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

 

 

Intrebare ptr cine prajitureste: pot sa pun cantitatile la dublu si sa fac 2 tavi simultan de banana bread? Logic, eu as zica ca doua oua lipesc 170g de faina la fel se bine cum 4 oua lipesc 340g, dar cum mie nu imi ies prajiturile nici cand folosesc retetele la miligram, nu vreau sa risc.

 

bineinteles ca poti. Nu are de ce sa nu iti iasa, “formula” e aceeasi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ahh, ce ma enerveaza astia cu Black Friday! V-am zis ca vreau sa imi iau un KitchenAid, dar nu vreau sa dau 600Euro pe el. In sfarsit am gasit unul redus la app jumatate de Vinerea intunecata, m-arunc sa il comand si surpriza; nu il livreaza acasa ci trebuie sa ma duc sa il iau de la magazin... din Visby :))) adica sa ii fac o vizita Mihaelei...Sa si-l pastreze sanatosi!

 

Nu stiu cine intreba, vreau idei de cadou pt 18 ani!

 

Viv, ce de pomisori plantezi! Va fi o livada ff frumoasa!

Ioana, nu ma pricep la prajituri, dupa cum ai vazut ma pricep doar la cratime :))), dar matematic ar tb sa iasa!

 

Ati citit de scrisoarea deschisa a episcopului care "denunta" faptul ca nu sunt lasati enoriasii sa faca pelerinaj la Sf Andrei si asculta de o stiinta absurda?

Si tot de preoti, vad un reportaj cu un episcop catolic din Canada care declara ca nu a existat holocaustul si ca nu a murit nici-un evreu in camerele de gazare, ca cica nu sunt dovezi.

 

Clar, lumea a luat-o razna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intrat doar scurt sa va salut, am avut zile nebune, am alergat de colo-colo  [zirea] aseara am picat lata, acum mai am putin si pic.

 

Bine ca am 4 zile libere  [pk] mi-am luat laptopul de la job cu mine, sa vad daca reusesc sa il deschid..sigur ma alearga mandra astea 2 zile  [:D]  

 

Marco are un coleg de la curs testat pozitiv; ieri colegul si cei care au dormit in camera cu el au fost trimisi acasa, in carantina. Marco a stat langa el luni, azi noapte a transpirat si l-a durut capul, asa ca azi a fost iar la testat si e in carantina pana maine, cand vine rezultatul..e singur in camera, normal sunt 4  [zirea] sper sa fie ok, altfel va veni acasa si  va sta in camera de oaspeti..bine ca avem 2 bai  [:D]

A zis ca testul PCR e naspa, iti baga batul ala pana in creier  [batcap]

 

Seara faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...