Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am citit si eu despre Maradona.

Un fotbalist foarte bun, ar mai fi avut ani de trait.

 

Ce mi se pare tras de par sunt cele 3 zile de doliu national anuntate de Argentina.

Am un fel de ura pe fotbal, atatia bani se invart - nu merita - e un sport care nu merita atentia idioata care i se da.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, va multumesc mult ca v-ati gandit la mine.

 

sambata am fost am facut testul de covid (amindoua narile si din gat). a fost oribil de dureros,i-am si spus tipei, la care mi-a raspus ca stie si ii pare rau. cateva ore m-a durut nasul, nu exagerez.

 

ieri la 9 am fost la spital si sincer va spun sunt f impresionata de grija si atentia cu care am fost tratata. 

 

mi-au dat sosete calduroase si un cearceaf incalzit cu care sa ma acoper peste halatul ala. eu chiar sunt mai friguroasa, si de emotii, as fi inceput sa tremur...parca au stiut.

asistenta super draguta, am vorbit de copii nostri mi-a povestit si ea ca are 2 fete la ce facultati sunt etc.

doctorita a venit, mi-a mai explicat inca o data procedura, am stat de vb.

pe drum spre sala de operatie mergeam pe un culoar unde scria "sweet dreams", iar in sala de operatie era melodia lui cohen "hallelujah" ...parca mergeam la spa.

 

acolo mi-a facut o anestezie, dupa care habar nu am cand am adormit si cand m-am trezit. nu tin minte decat ca m-a pregateau, si apoi a zis ca e gata...nu am simtit nimic.,

 

nu mi-a gasit nici o tumoare, nici un polip nimic...a" scraped" (cum se zice?) interiorul uterului, mi-a pus un  iud-mirena- 2 doctorite mi l-au recomandat ca a zis ca ma ajuta la premenopausa si la sanatate...si peste 2 sapt primesc rezultat daca e ceva de natura canceroasa.

 

cum am ajuns acasa am tot fost ametita, mi-a facut william o cafea buna si am dormit vreo 3 ore...eu care nu pot sa dorm ziua.

astazi inca simt un pic de presiune in abdomen dar totul pare ok.

 

inca o data va multumesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, mă gândesc la tine, sper că ai mers la urgențe și ți au făcut ceva eficient să treacă durerile. O îmbrățișare strânsă!

 

Michelle, să fie totul bine! E important să se poarte frumos personalul medical la orice intervenție.

 

Ella, sănătate lui Marco, să nu fi luat. Mie sincer mi se pare foarte riscantă situația lor, cursuri pentru adulți în prezență fizică, cu cazare câte patru în cameră, probabil și mâncat împreună. Nu aș organiza așa ceva în timpul unei pandemii.

 

Antmil, la mulți ani frumoși pruncului, la vârsta la care toate drumurile i se deschid. Am văzut pozele pe FB, inclusiv cu bunătățile ce i le- ai pregătit. Norocosul!

 

Ioana, mă bucur că ai rezolvat cu bine cu (auto)evaluarea. Cred că te-ar ajuta un sistem de "fișare"electronică a tot ce faci imediat ce faci, un fel de abstract al fiecărui document? Nu știu dacă mă exprim bine. Asta pe lângă Outlook ca să nu uiți ce și când ai făcut.

 

Viviana, ce de pomi! Să se prindă și rodească. N aveam idee că se pot sădi la sfârșit de noiembrie.

 

Mianna, să porți cu plăcere papucii pisicoși.

 

La noi a venit zăpada, bucuria celor mici, nervii celor mari. Iarnă în toată regula.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...