Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cand m-am testat prima oara, mi-a facut asistenta testul, numai din gat.

 

A doua oara a trebuit sa imi fac singura, desi am fost la acelasi tip de centru: drive through. A fost interesant sa imi bag singura batul si in gat si in nas fara sa ating altceva decat 'fundul' gatului/ nasului. Da, senzatia e naspa dar trece repede. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, mă bucur că ai rezolvat cu bine cu (auto)evaluarea. Cred că te-ar ajuta un sistem de "fișare"electronică a tot ce faci imediat ce faci, un fel de abstract al fiecărui document? Nu știu dacă mă exprim bine. Asta pe lângă Outlook ca să nu uiți ce și când ai făcut.

 

Da, trebe sa imi pun ceva note.  Mi se pare obositor dupa ce fac munca sa mai si scriu ca am facut-o, dar daca asta se cere...  [zid]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am făcut testul și am scris atunci că e neplăcut, dar nu l-aș descrie ca dureros. Da, mi-au dat ușor lacrimile când mi-a recoltat din zona faringo-nazală, dar asta pentru că zona respectivă e sensibilă. Dar nu mi s-a părut dureros, adică față de alte dureri serioase pe care le-am avut la viața mea, asta a fost a walk in park :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e masca trebuie purtata, suntem toti de acord. Dar totusi, atata extremism ... Velvet a stat fara masca 2 minute de la iesirea din curte/casa pana in masina.

 

De 2 ori am uitat masca cu totul cand am mers la scoala. De ce? simplu: ca am terminat un meeting la limita, si ca aveam in cap numai sa nu fiu in intarziere la scoala. Mi-am dat seama ca nu o am in fata scolii (bine, scoala e la 2 min de casa).

Nimeni nu s-a uitat urat la mine, invatatoarea a mai si zambit zambit si gata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sper ca ai reusit sa iti faci raportarile. eu acum nu mai am nevoie sa tin evidenta activitatilor pentru ca am alt tip de activitate, evaluarea se face zilnic...dar, inainte cand eram pe diverse proiecte si faceam raportari la sfarsit de an scoteam din foldere. mereu ziceam ca o sa imi fac din timp ca sa nu uit dar niciodata nu faceam... 

cum te-ai descurcat cu prajitura?

 

 

 pentru C e problema ca nu am nici o idee de cadou. pentru sot nu cred ca mai iau nimic. a primit masina de ziua lui cred ca acopera si Craciunul [:-)))]                                      

 

Am facut, incerc sa notez pe loc ca sa nu uit. M-am facut seciune speciala in agenda, pe trimestre. Nush de ce se obosesc, ca oricum nu ne mai dau niciun bonus ptr depasirea obiectivelor - nici pe 2019-2020 (an financial incheiat in martie 2020) nu ne dau nimic, ca stam prost financiar. 

 

Praji a iesit, dar un pic cam prea coapta. Era seara mea de culcat copii si B imi trimitea poze cu praji pe telefon sa vad daca sunt gata. Nu e cea mai buna solutie  [batcap]  Dar ele sunt gustoase.

 

Cu Crina - ii place sa faca arts and crafts? Pietricicai i-am luat ptr anul asta un set de tie-dye, vopsele pentru tesaturi, sa faca singura tricouri pictate. Alta data a vrut set de facut margele, set de 'goblen' - sunt unele mici cat o palma, cu desene pentru copii, set de facut 'bile' de baie, care se dizolva in cada si miros frumos si sunt colorate, diamontes (niste pietricele mici ca diamantele care se lipesc pe niste desene), de-astea. Zilele trecute cerea lana sa faca zane, cum aveau la scoala cealalta.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca, dar la Velvet nu știm dacă e o reclamație sau nu. Velvet ne-a zis că a primit un mail cu un text interpretabil (că un pasager a semnalat X și că i se refuză serviciul).

 

Mailul poate fi orice: un mail trimis de Uber dar la un destinatar greșit (chiar zilele astea am auzit de un caz similar), un mail trimis de altcineva în numele Uber (phishing) sau într-adevăr un mail trimis de la Uber pentru a semnala reclamația (și aici pot să fie mai multe cazuri: reclamația să fi fost pentru o altă persoană și să fie o încurcătură sau reclamația să fie pentru Velvet). Velvet nu ne-a lămurit dacă a reușit să intre în contact cu ei.

 

Deci n-aș trage concluzia că e extremism, că nu știm exact ce a fost.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...