Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, Thanksgiving fericit!

Strumphi, sa iasa totul bine la spital si sa revii acasa curand si fara dureri!

Nu stiu ce cadouri sa caut pt.Craciun. Deocamdata le-am comandat copiilor costume de ski, iaiar sotului, geaca de ski. Se aude ca vor inchide statiunile de ski pana la Revelion. Noi speram sa putem merge intre 2-9 ian. Daca nu, om skia in vacanta din feb., poate.

Pana atunci, zilele astea libere mergem la cabana unor prieteni, in munti, langa  Fagaras, sa ne mai rupem de cotidianul asta gri si sumbru.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, multumesc de gandurile bune.

Monica, sora mea a spus ca o dor genunchii, a tusit vreo doua zile si o doare carnea pe ea. S-au testat cumantul, sora mijlocie (ca s-au mai intalnit- stau pe aceeasi strada) si mama mea, ca nepoata statea la ea cat sora mea era la serviciu.

 

Acum asteptam rezultatele. 

 

Ma bucur ca urmeaza un week-end mai lung. Sincer abia asteptam o pauza. Poate ma linistesc si caut si eu cadouri de Craciun. Nu prea am luat mare lucru.

 

Ella, ce bine ca sotul e negativ!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Când Silvia era mică, așa arătau party-urile la câțiva colegi de ai ei de clasa :). După tăvăleală in zăpada in costume de baie, se scufundau in apa fierbinte, închiriau părinții un “butoi” mare in curte la care se făcea foc cu lemne. După bălăceală, iar in zăpada și iar in apa fierbinte. 
 

Asemanator, la noi pe malul marii este o chestie Pt Adulți: sauna fierbinte, apoi baie in apa marii. Iarna, desigur :)). 
 

Eu in afara de a ma bălăci in apa fierbinte iarna, afara, nu am încercat altceva :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am inteles ca Velvet a tb sa faca ceva urgent si a uitat de masca..nu ca nu a vrut sa o foloseasca..mi s-a intamplat si mie sa uit sa pun masca in magazin...mi-am dat seama repede...se poate intampla oricui, asa ca datul la gioale nu isi are rostul..eu asa interpretez mesajele adresate ei...de obicei nu ma bag, dar acum a fost cam mult...si chiar nu merita sa si-o ia.

 

Și eu am înțeles la fel ca tine. Dar și în situația descrisă de tine, când ai uitat să pui masca la intrarea în magazin, te putea vedea cineva intrând fără mască și te putea reclama la supraveghetor, la poliție, oriunde. Și tu ești om și poți uita, dar și cel care te vede intrând undeva fără mască are dreptate să reclame. Eu din această perspectivă am perceput comentariile. Chiar nu am simțit că cineva e luat la rost. Însă o neatenție de moment te poate costa uneori, mai mult sau mai puțin, depinde de situație.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...