Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua și de la mine,

 

Sănătate celor confirmați sau doar suspecți, aud din ce în ce mai des de persoane din jur care sunt pozitive.

 

Glimmer, faine pozele din parc [il] , dar te anunț că ceața nu e deloc groasă :). În toți anii în care am stat la Cluj, toamna prindeam câteva zile sau chiar o săptămână în care totul era într-o ceață în care aproape nu vedeai la 5-10 metri. Seara felinarele de pe stradă decupau conuri mai albe într-o mare de lapte alb :). Clujul e renumit pentru ceața de toamnă, cum e ca o căldare, intră ceața în oraș și nu mai iese.

 

Mă bucur că e vineri, o să avem un weekend super-prelungit, mai am de lucru pentru birou și îmi prind bine zilele astea când nu răspund la telefoane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, faine pozele din parc [il] , dar te anunț că ceața nu e deloc groasă :). În toți anii în care am stat la Cluj, toamna prindeam câteva zile sau chiar o săptămână în care totul era într-o ceață în care aproape nu vedeai la 5-10 metri. Seara felinarele de pe stradă decupau conuri mai albe într-o mare de lapte alb :). Clujul e renumit pentru ceața de toamnă, cum e ca o căldare, intră ceața în oraș și nu mai iese.

 

Eh, încă o dovadă că totul este relativ... :))

Și eu am văzut ceață mai deasă de atât, dar parcă mai rar în zona noastră.

Așa, comparativ cu ceața „ta”, a mea e doar o perdeluță de voal subțire:))

Ziua era mai densă un pic.

 

post-109349-0-09049500-1606489498_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

Azi am făcut o grămada de treaba. Am vb cu instalatorul care ne-a dat mai multe alternative la instalarea unui dedurizator in casa. Acum avem iar de planificat ce și cum sa procedam.

 

Apoi am fost cu Winston la curățat Dinți (cu perie cu ultrasunete) și nu i-a plăcut deloc. Am inchiriat Pt o săptămâna aparatul, sa încercam acasa.
Apoi l-a spălat și uscat, am stat și eu sa asist, pana la urma am și ajutat-o ca nu ar fi reușit singura. W e tare stresat la spălat și ea l-a și uscat, ceea ce noi nu am făcut niciodată.

 

Pe drum spre casa am cumpărat mâncare de prânz ca nu am apucat sa gătesc, a venit și al meu mai repede acasa ca norocul și mi-a încărcat rotile de iarna in mașina, eu nu puteam cu umărul meu. Am fost sa schimbe rotile. Eram deja disperata ca nu găsesc loc nicăieri, el e de garda mâine și nu apuca sa le schimbe iar marți deja trebuie sa fie puse, altfel sunt pasibilă de amenda. Acum m-am liniștit...

 

Văd ca toți vecinii au împodobit de Crăciun, cu lumini, stele in geamuri...eu iar nu am apucat, deși săptămâna asta Pt asta era. S-au tot suprapus altele și iaca așa n-am reușit. Mâine voi pune și eu lumini pe afara, in casa poate apuc duminica.
Duminica e primul Advent și de asta toată lumea se grăbește :)). Eu încă nu mi-am intrat in ritmul lor...

 

Seara frumoasa!

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, sper ca Marco e mai ok si medicul i-a dat de cap.

 

Roli, distractie placuta la Fagaras. Socrella e de acolo - tare faina zona.

 

Laura78, sper ca sunt toti bine! Bafta sa aiba teste negative.

 

Glimmer, faine pozele cu ceata. Senzatie de lume de poveste, asa.

 

Copilasii aia cred ca prin Rusia pe undeva. Caliti zdravan. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am o zi de lene ... singura programare e câinele mare la “coafor”. Îl iau pe cel mic la o tura pe plaja. 
 

Noi lumini afara nu mai punem de doi ani...una ca soțul nu mai poate cu mâinile basca a tras o căzătura de pe scara. As fi vrut sa decorez la interior weekendul asta (sa imi scot căsuțele luminate, spărgătorii de nuci, gnomes, etc.) dar parca încă nu am chef...e încă devreme. Pomul se va usca dacă îl punem de pe acum...chiar și “irigat” și tot de usucă. 
 

Mi-au ieșit ieri Rețetele mai bine decât ma așteptam. Nu mai gătesc o săptămâna :) :) 

 

Sanatate multa la toată lumea!!!! Sper sa fie forme ușoare și sa treceti cu cu bine peste boala!!! 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...