Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

Seara buna!

 

M-am asezat și eu in sfârșit! Am muncit azi sa împodobesc de Advent, sa nu fiu de rușinea cartierului :)). Am pus luminile afara, am apucat sa aranjez bucătăria (schimbat perdele, curățat tot, pus decoratii și mat-uri rosii pe masa) și am pus toate luminile in geamuri, in toată casa. Mâine vreau sa aranjez holul și livingul. Sper sa ma ajute mâine și al meu. Azi e de garda și încă nu a venit acasa. Am făcut între aranjat și mâncare...sunt frântă! Resimt și umărul, a trebuit sa forțez câteva momente, sa ridic mâna sus sau lateral, ceea ce e greu și dureros. 
 

Am degustat un pahar de vin roșu și mai am 10 min din cartea ce o ascult, am fost prolifică azi :). Am și “citit” in timp ce am lucrat. 
 

Marion, ma bucur ca ați ieșit din carantina. 
 

Laura, petrecere frumoasa copiilor! 
 

Viviana, frumoasa tare curtea. Dar și prințesa. 
 

Am terminat și de cumpărat cadourile. Mai am doar Pt prietena mea, am sa văd ce născocesc sa ii iau și ei. 
Dianei și prietenului ei le-am trimis un pachet cu dulciuri făcute de o firma locală, care produce ceaiuri și dulciuri. Am comandat o cutie și Pt noi, e aproape gata :). Sunt ca dulciurile de casa, delicioase. 
Dianei i-am cumpărat un umidificator, azi l-am comandat, va ajunge săptămâna viitoare. Mai vor un tablou cu o poza de a mea, am zis ca le fac cadou, 
Silviei ghetele (deja le poarta, dar sunt cadou de Crăciun :)) și vreo 8 cărți ce și le dorește, astea sunt pe drum. 
Lui al meu i-am comandat o cutie cu 6 sticle de vin roșu, fiecare diferit și din câte o țara, Italia, Spania, Australia, SUA, Franta. Dintr-unul din sortimente sunt 2 sticle :).

Mai am și la animale sa le iau câte o atenție și am terminat! Ca niciodată de repede :). 
 

Seara frumoasa, termin cartea și ma pun la un film. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Viviana, asa-i ca e greu, dar tare satisfacator sa pui mana la munca de jos cand e vorba de casuta ta? Ma bucur pt Silvia. Sanatate multa lui CCS! 

Oh,   da!

Nu se compara cu nimic.  Nici macar cu munca bine retribuita pe care o faci pentru altii.

Satisfactia ca faci ceva pentru tine e colosala.

Imi aduc aminte cand ne-am luat primul apartament, ce fericiti am fost. Ne-am cumparat o biblioteca din brad natur si noaptea o slefuiam, apoi o vopseam si dimineata mergeam la serviciu.

Cateodata am impresia ca am prins fericire in plus traind clipele alea, fata de cei de acum, imbratisati de societatea de consum, zile lungi la serviciu, mereu pe repede inainte pierzand clipe importante, clipe care unesc.

 

Mersi pentru CCS. Azi pe seara a facut din nou febra. 37,7. Nu mare, dar m-am suparat ca a stat toata ziua afara trebaluind si a fost frigut si vant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, ce frumoasa e Maya! Cum se uita ea, asa serioasa și înțeleaptă...

I-ai pus zgarda cu clopoțel? 

Da. Ca sa o auzim. Se strecoara in spatele nostru, are coada lunga si o tine asa in prelungirea corpului si mereu o calcam pe coada.

Si zgarda e fosforescenta. Nu am stiut ca e fosforescenta si m-am speriat intr-o seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și eu treb sa cumpăr ceva la cea mai buna prietena a mea care sta in San Diego  și nu știu ce.
Vreau sa comand online sa ii vina acasă . 

Haine nu are nevoie, lucruri in casa nu vrea ca treb sa se mute, la restaurante nu merge ...cărți nu are timp sa citească ... ce sa ii iau ????

Asa vrea ceva unic... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina Dani multă sănătate familiei... 

Viviana ce frumos e colțisorul tău... sănătate și multă putere de munca . Brazii arată f bine... sper sa se prindă. Ce face mama și sora? 

Fleur  ma bucur ca tatăl tău e bine.

Velvet cum merge școala?

Laura cum a fost petrecerea? S au mai împăcat  copiii cu pierderea pisoiului
Roxana totul ok in Constanța? 
Monica ce fac fetele cum sunt cu școala? 
Marion nu ai mai povestit nimic de cutu rău.

Strumph ma gindesc si ma rog pt tine

 

... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, Mianna, am comandat Duminica de la Ovinshop cisme, talpici si papuci de casa pentru parintii mei. Joi au primit pachetul. Ma gandesc sa imi comand si eu o patura. Multumesc mult!

cu placere [:)]

 

eu sunt acasa la mama, am ajuns fara peripetii, desi orasul e in carantina. maine ne intoarcem - sper sa n-avem probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...