Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

Glimmer, nu știu personal astfel de cazuri, doar ce am citit prin presă sau am văzut la știri. De exemplu, aici scrie că 20 de studenți la medicină fac voluntariat în spitalul Victor Babeș din Timișoara. 

 

Mai sunt studenții la medicină care fac voluntariat la call center-uri ale DSP-urilor. Aici o știre despre studenți de la medicină de la Universitatea Ovidius din Constanța care desfășoară activități de voluntariat la DSP și la Prefectură. Sau aici altă știre, tot despre voluntari la DSP Constanța.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seara buna! 
 

Nu prea am noutăți, job și casa, nimic altceva ca astea sunt condițiile. Noi nu ieșim nicăieri, așa sunt recomandările, le respectam. Silvia s-a văzut cu prietenele ei săptămâna trecută o data, la o cafenea. A zis ca era pustiu, unde alta data era plin. Acum merge la scoala fizic, va spuneam ca rămân acasa câte un an pe rând, doua săptămâni. Își face acolo socializarea, in rest se vede doar cu prietenul ei. 
La noi recomandările sunt sa nu ne vedem cu nimeni cu care nu ne întâlnim zi de zi. 
 

Am colegi care au avut simptome de răceala, toți au fost negativ covid pana acum. 
 

Ieri șefa m-a anunțat ca trebuie sa avem interviul și ca trebuie întâi sa vadă cine va mai participa, in afara de noi doua. Acum chiar îmi doresc sa iau postul. Nu știu nimic altceva, nici dacă s-a mai înscris altcineva sau nu, e tare secretos...

 

Abia aștept sa ajung la medicul ortoped cu umărul, m-am saturat deja de tot. 
 

Oare Strumphi cum o fi? 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, din presă știu și eu. Situația „pe teren” depinde de mulți factori. Fiică-mea nu este în an terminal, dar s-a interesat.
Înscrierea la voluntariat conform ordonanței presupune ca studentul să meargă în localitatea în care este trimis, sub coordonarea comitetului pentru situații de urgență, în condițiile în care s-a spus foarte clar că nu este scutit de activitățile didactice. De aceea mulți dintre cei care doreau să se înscrie ca voluntari, s-au retras (situație prezentată de asemenea în presă). Sunt mai multe căi prin care studenții pot face voluntariat, de exemplu fiică-mea face prin SSMI, organizație care există din câte știu pe lângă oricare facultate de medicină. Probabil cei care reușesc să ajungă într-un spital chiar în centrul universitar în care studiază, fac asta în cadrul organizat de facultate prin programele de dezvoltare academică. În fine asta bănuiesc, de aceea te întrebam dacă știi caz concret, la tv sunt multe cazuri „particulare” ca să zic așa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...