Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

Ambulanta a venit cam dupa o ora.  Un duster de pompieri, soferul in costum special, plexiglas intre scaunele din fata si spate.  Soferul detasat din alt judet.

L-a dus la Babes, nu stia cum sa ajunga, dar l-a indrumat CCS.

L-a vazut o dr. I-a recomandat internare din cauza de febra mare si la stetoscop i-a spus ca are o usoara afectare pe plamanul stang.

 

Acuma ma culc. Daca o sa pot dormi ca am multa furie in mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja, n-am luat virusul dar ne-am izolat fiecare in cate o camera, am folost masti si am dezinfectat de fiecare data ce atingea cand iesea din camera. Din acest motiv am avut voie sa iesim mai repede din carantina.

Azi am vazut o stire ca vor testa si contactii care nu prezinta simptome pentru a nu se mai sta asa mult in carantina.

totusi, mi se pare interesant, pt ca ma gandesc ca el a fost contagios inainte sa fie confirmat cu testul. Si ma uit cat de repede se transmite. Ma tot gandesc la ideea, daca sunt copiii superspreaderi cum se xice.

Eu daca iau cazul meu, cand unul din baieti a facut febra, nu puteam fi asa disciplinata. Mergea la baie, si nu puteam dezinfecta totul dupa el. Dezinfectam clantele, dar nu chiar tot ce atingea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, e posibil sa nu fie copiii sursa principala de transmitere. Sunt 5 prieteni apropiati, al meu a avut simptome, 2 au fost pozitivi asimptomatici ( pe unul l-a durut un pic capul dar apoi n-a mai avut nimic), 2 negativi.

Parintii celor asimptomatici nu s-au infectat.

El a fost testat repede, cand nu incepuse sa tuseasca, am fost  convinsa ca nu are nimic dar am zis sa fim siguri. A fost un soc cand am primit rezultatul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, 

La multi ani sarbatoritilor!

Viv, sanatate multa si sa treceti cu bine!

 

Eu nu vin cu vesti bune: nepotii, mama si bunica de 86 de ani sunt pozitivi. Sambata alergam printre farmacii sa le iau medicamente si mai ales antibiotic. Doamna doctor de familie nu a fost in Bucuresti si am avut noroc cu o prietena care este farmacista. 

 

Strumph, ma gandesc la tine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...