Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc, marți va fi interviul. Recunosc ca am emoții deși sunt colege de ale mele care îmi vor pune întrebări. Nu știu ce așteptări au, nu știu ce gen de întrebări vor fi.

 

Miha, pentru orice interviu, cheia reusitei este pregatirea. Deci, chiar daca ti-a spus doar vag ce te intreaba, inceraca sa te pregatesti. La orice interviu sunt intrebari standard, Studiaza putin cam cum tb sa raspunzi, cum sa stii sa aduci intrebarea in favoarea ta, cum sa dai exemple concrete, cum sa initiezi o conversatie dintr-o intrebare:

(scuze de scrisul in romaneste ca imi vin intreb in engleza)

1. de ce ai aplicat

2. care va fi contributia ta

3. ce te califica pt job

4. cum vezi tu colaborarea cu echipa

5. Care sunt calitatile tale

6 . ce defecte ai

7. cum faci fata stresului

8. Cum vei compensa faptul ca nu ai experienta de leader

9. cum iei decizii

10. sa dai exemplu de o conversatie/situatie dificila pe care ai rezolvat-o

11. etc

12. pregateste cateva intrebari pt final pt sefa.

Sa fii pozitiva, increzatoare, sa arati ca ai pasiune pt job si sa nu vb pe nimeni de rau.

 

Success.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, mersi mult! Am sa le iau punct cu punct sa răspund. 
Mi-am întrebat colega prietena ce întrebări îmi vor pune, a zis ca nu știe, nu s-au pregătit încă. Ea crede ca va fi mai mult o discuție. 
 

Eu nu am fost niciodată la un interviu, știți asta? De aia sunt așa Paralela :)). Scrisoarea de intenție am scris-o eu dar a finisat-o Diana :). 
 

Un punct care știu sigur ca ma vor întreba, este limba. Ca șef de secțiune e mult de scris, multe documentații și metode de lucru.  
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, bafta multa la interviu...la noi la joburile interne mi se par mai flexibili..cel putin asa a fost in cazul meu in 2019...cu seful am vorbit doar 10 min  [:D] vazut, placut, angajat  [ph34r]

 

Ai incredere in tine, ajuta mult..si optimista si cu zambetul pe buze.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, Marcia a avut un dinte in fata sus, care era prins bine si nu iesea...iar daca iesea, nu avea loc, deci iesea ori in obraz, ori in cerul gurii...asa ca i l-au scos...ei ii marisera deja maxilarul, a purtat sarma aia pe cerul gurii parca 2 ani...acum arata ft bine dintii ei, nu se vede ca ii lipseste un dinte in fata sus (in dreapta ar fi fost, dupa cel din mijloc)...ea are dintii definitivi mai mari decat cei de lapte, deci si asta a fost o problema...a purtat aparat parca 4-5 ani...acum tb sa poarte pana la 30 ani sarme pe interiorul dintilor...nu o deranjeaza, s-a invatat cu ele.

Ea insa nu are masele de minte..nici eu nu am avut.

I-am sigilat si molarii cand era mica..asa ne-a recomandat stomatologul.

 

A fost o decizie buna pusul aparatului,  chiar daca nu a fost ieftin...eu zic ca merita toti banii..ea a zis la fel si ne-a multumit.

Aparatul a obligat-o sa se spele ft bine pe dinti...mereu o lauda ortodonta...ea se spala cam 5 min pe dinti..freaca la ei saracii  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine e ca la nebuni zilele astea..dar imi place  [pk] avem o echipa noua, au inceput ieri..am avut multe de organizat pt ei, am inceput saptamana trecuta, sper sa termin maine...eu sunt genul care face totul rapid, nu-mi place sa astept.

 

Pe seara am luat mandra de la gara si dupa am plecat la mall, sa isi ia bubble tea...am stat la coada si cand am ajuns la casa, nu mai aveau  [batcap] au deschis azi si nu se asteptau sa aiba asa succes...m-am enervat ca am fost degeaba..daca stiam, puteam merge eu sa iau si apoi o luam de la gara...o sa iau maine la pranz, dau o fuga..ea era ok, eu am bombanit de numai  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...