Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

Mi-a povestit manichiurista mea despre o prietena...a intrat in contact cu o persoana testata pozitiv..a stat 14 zile in carantina...apoi a mers la o petrecere...dupa 2 zile a facut febra, asa ca s-a testat...pozitiv...au luat si alti de la ea..asta se intampla in vara..deci virusul asta e tare "ciudat".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mi-a povestit manichiurista mea despre o prietena...a intrat in contact cu o persoana testata pozitiv..a stat 14 zile in carantina...apoi a mers la o petrecere...dupa 2 zile a facut febra, asa ca s-a testat...pozitiv...au luat si alti de la ea..asta se intampla in vara..deci virusul asta e tare "ciudat".

 

E posibil să nu fi luat de la persoana inițial pozitivă, ci de la altcineva de la petrecere, asimptomatic la momentul respectiv. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

În UK s- au mișcat repede pentru aprobarea vaccinului.

La noi cică Santé Canada, agenția care aprobă, sunt mai prudenți, în traducere liberă va începe (mult) mai târziu vaccinarea în masă.

 

Măi, ca anul ăsta nu am văzut, nu sunt brazi! În Québec una din capitalele mondiale ale brazilor. Online s-au terminat. La supermarketuri nix. Mai rămân Ikea, o piață sau în ultimă instanță ferme de brazi unde plătești f mult să tai unul- să verific, nu știu încă dacă mai au. Cică e cerere imensă anul ăsta că toată lumea stă acasă și face brad.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mașina iar :). A cumpărat al meu sot baterie și pana am ajuns eu acasa de la job cu busul, mașina era gata. Am fost cu ea la magazin, și când am ieșit din fata garajului, i-a picat oglinda retrovizoare din partea șoferului, s-a făcut țăndări. Se dezlipise oglinda acum vreo 2 ani, a lipit-o al meu sot și acum s-a dezlipit iar. Trebuie sa cumpărăm alta...

 

Mi-am pregătit interviul, m-am ghidat și după modele pe net, ce întrebări sunt frecvente. Sper sa fie bine... 

 

Noapte buna! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Eu ma simt in continuare bine, fara sa mai am nimic.  Astept rezultatul de la test si zilele alea 5-7 in care situatia se poate agrava. Silvi nu are nimic.

CCS e mai bine. I-a scazut putin saturatia de oxigen.

Ieri i-a facut si anticoagulant, face analize de sange zilnic, ekg zilnic, i-a dat si un borcanas pentru analiza de sputa.

Aseara mi-a spus ca se simte mult mai bine decat in ziua precedenta.

 

Dar sa vedeti ce am patiti azi noapte.

Pe la 3 dimineata suna mobilul. Nu vrei sa-ti sune mobilul noaptea cand sotul tau e in spital.

Raspund:

- Doamna x?

- Da. 

- De la ambulanta va sun. (in momentul ala n-am mai judecat m-am gandit la ce e mai rau).  Ati fost testata?

- Da, a venit la pranz un echipaj, multumesc frumos.

 

De apreciat ce fac oamenii astia. Cat se zbat, cat de obositi sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca sunteti ok, asa per ansamblu  [flo2]

Tu in ce zi esti acum? Stiu ca Z 7 poate fi de cotitura, dar nu e obligatoriu.

 

Sunt si eu de parere ca sunt multi oameni dedicati in sistemul medical. La tv si in presa apar doar cazurile nasoale, cu oamenii pe masura, incat ai impresia ca toti sunt asa...dar nu e adevarat. 

Insa sistemul nostru medical sufera de la varf, din politic, de la numirile exclusiv politice in functiile inalte: maganeri, directori, care apoi toaca bani aiurea, cu firme "de casa si partid", nu asigura conditii, fac tot soiul de "carpeli" si au si salarii de 100 de ori mai mari decat restul. Iar oamenii din posturile de executie duc tot greul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, ma bucur ca sunteți Ok. 
 

L-am lăsat pe W la veterinar. Trebuie sa ii scoată măseaua. E fracturata :(. 
 

Il iau la ora 13, sa văd cât de treaz va fi, dacă îl pot lăsa singur sau trebuie sa aștept pana vine Silvia acasa. Sunt de dupamasa azi. 
 

La noi au scris ca e Nebunie cu pachetele, posta nu pridideste sa împartă, și abia e începutul. Toată lumea cumpara pachete Pt ca nu merg la cumparaturi și nu se pot întâlni de Crăciun și trimit cadouri prin posta (eu sunt inclusă :)). Și abia e începutul...

Am și eu 3 pachete de scos :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...