Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fii-mea e negativa.

Ce bine!

ma bucur!

 

acum izolare totala, sa folositi vesela separata (chiar daca o spalati, e mai bine asa), dezinfectezi ce atingi in casa, si scapa (probabil stii toate astea, dar am zis sa le scriu just in case)

 

prietena de care pomeneam mai devreme a zis ca baiatul ei n-a iesit o saptamana din camera lui decat pentru a folosi toaleta. nici macar dus n-a facut [:I] ca sa n-o puna sa dezinfecteze toata baia. 

 

dupa o saptamana a zis ca se uita prin bucatarie si sufragerie parca le vedea pentru prima data [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani mama de Miha! si am prins si poza cu dulceata duracell!

@Viv, ce bine ca Silvia este negativa! Nu stiu cat de bine poti sa te izolezi, mie mi se pare extrem de greu. Prietenii nostri, inca cu simptome ff usoare. Deja au 7 zile de cand au avut primul simptom sau 5+2 fara febra, si pot iesi din carantina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, ne e usor cu izolatul. 

Silvi are baia ei, la ea in patratica.

Cand suntem in partile comune purtam masca. Eu dezinfectez cu spirt si cu igienol pe ce pun mana. Deschid usa de la ea cu cotul.

Daca stam jos in living, stam la distanta.

Vesela nu am avut separat, am spalat-o bine cu detergent si apa fierbinte, am lasat apa fierbinte sa curga in ea. 

 

Mai vine la mine in dormitor sa vorbim si avem geamul deschis si sta departe de mine.

 

Nu stiu cat mai sta CCS in spital. E pe drumul bun, asa i-a spus doctorita. Pneumonie interstitiala cu virus covid asta e diagnosticul.

Eu trimit in fiecare zi, asistentei dr. de familie, pe whattsapp, cum ma simt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...