Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna! 
 

Azi m-am trezit voioasa, am in plan o mâncare chinezeasca rapida și apoi plec la job. Lucrez tura de dupamasa. 
 

Aseara am vorbit cu mama, cu sora mea și cu Zoe, timp de 3 ore jumate! Mama e foarte bine, ma bucur tare mult ca are o viața așa frumoasa. E foarte mândra de nepoțica ei, ca ii ocupa tot timpul și ca poate fi de folos. S-a nimerit perfect sa fie acolo la începutul pandemiei. Așa dacă am vorbit cu ele, mi-a mai trecut dorul, important e sa fie sănătoase, ne-om vedea noi cât de curând. 
 

Viviana, ma bucur ca Silvia e cu test negativ. Sa va reîntregiti cât de curând! 
 

Anja, așa simt și eu, ca nu as putea sa ne izolam 100% și sa dezinfectez 100% in casa. In cele câteva dați când Silvia a avut simptome și eu am avut o data, am stat cu măști in casa și am stat mult in camere, separat. Dar e tare greu. Mai ștergeam clanțele și prin baie, dar mereu aveam senzația ca ceva a rămas nedezinfectat :)). 
Am văzut ca aveți record de cazuri, ați depășit Stockholm...sa Rămâneți negativi cu toții! 

Aseara îmi povestea mama ca e izolat cumnatul meu intr-o camera (cea a băiatului, care vine la ei doar al doilea Weekend, era biroul lui soramea de când lucrează de acasa). Un coleg de munca de al lui a fost testat pozitiv, cumnatul s-a testat și a fost negativ dar are 10 zile de izolare. Zoe e innebunita, ca îl aude tușind din camera și plânge ca vrea la el. Și sora mea râdea ca e nasol ca are de făcut ea treburile lui prin casa :)). Dar ei o au pe mama acolo și le e frica sa nu se îmbolnăvească. Au noroc ca au acum toată casa in chirie (aveau pana de curând numai nivelul superior) și au spațiu mult mai mult, ele stau mult jos in basement unde au făcut loc de joaca Pt Zoe, are tare mult de explorat pe acolo și nu se plictiseste. Așa ca cumnatul poate ieși când ele nu sunt sus și merge la baie, etc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt ca si ieri, dar azi am muci si stranut.

Si apropo cu testatul la primul muc - CCS exact asa a inceput - rinoree si stranut, de aia la inceput nici prin cap nu ne-a trecut ca ar putea fi covid. Am zis o raceala usoara, ca biciclise si transpirase. Ca daca o faceam de la primul muc acum nu mai stateau prietenii nostri cu morcovul la fund si nici eu nu  mai numaram zilele ca o descreiarata si ma gandeam ca peste 2-3 zile cine stie unde ajung.

 

Soru-mea mi-a spus ca si astea pot fi semne.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...