Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

Stiu ca exista un astfel de serviciu, prin primarie, pt persoanele in varsta, fara apartinatori, sau cu apartinatori indisponibili. Nu stiu ce program au in weekend, dar ar trebui sa fie permanent...

 

 

Nu există un serviciu de asistență socială care să poată interveni măcar în perioada asta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara!

 

Monica, la multi ani si aici!  [flo2]

 

Miha, la multi ani mamei! Am ratat pozele cu Zoe, poate mai pui alta data [flo2]

 

Daniela, sa-ti traiasca nepotica si sa va revedeti curand!

 

Viv, ma bucur ca Silvi e negativa. Poate pana la Craciun va reuniti! Sanatate tuturor!

 

Eu astazi m-am sarbatorit. Nasul meu, cel de la care am primit numele era Sava. Apropiatii ma sarbatoresc astazi. Ieri au venit parintii mei in oras. M-am trezit cu ei la usa. Nu au vrut sa intre...tata intra in contact cu muuulta lume zilnic la munca asa ca doar mi-au lasat cadoul si cadouri ptr fete de mos nicolae si au plecat. Au venit special de la tara doar pentru atat...

Astazi a venit fratele meu cu sotia si am stat la masa cu totii. E asa ciudat sa stam impreuna, lucru atat de firesc inainte. 

In fine, astea sunt vremurile.

Sa va aduca mosul tot ce va doriti si sa fiti sanatoase voi si ai vostri! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie sper sa mi-l aduca Mos Nicolae pe Valeriu Nicolae [:)]

 

in Bucuresti e o temperatura foarte placuta, 11 - 12 grade, asa ca azi am iesit cu prietena mea la o terasa, unde am mancat peste (bors, si peste prajit), iar maine, dupa votare, iesim la un concert. tare mult ma bucur ca inca-s deschise terasele la noi, si ca inca se mai organizeaza concerte. in seara asta a fost tare placut - am stat fara geaca si fara incalzitor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 
 

Aseara am avut mult de lucru la job. Mulți pacienți, dar nu covid ci altele. 
 

In afara de asta, am aflat ca o colega e pozitiv (râdeam la job ca in sfârșit! A deschis cineva “drumul”) dar nu a fost toată săptămâna Pt ca soțul ei era pozitiv. Marți vine deja la job, nu mai are simptome dar musai sa treacă 7+2 zile ca sa piața ieși din izolare. Acum vrem sa o “folosim” ca studiu, sa vedem cât de repede apar anticorpii și cum dispar :). Nu prea știe lumea ca eu am făcut deja :)). 

Si stand aseară și înregistrând probele covid PCR, văd un nume și o adresa cunoscuta...o vecina din curtea noastră, ii știu vag de tot. Comentariu pe remis “simptome de 2 zile, soț confirmat pozitiv!). 
 

Asa ca tot ziceam ca eu nu cunosc pe nimeni apropiat cu covid. 
 

Si intre rudele din Ro, am aflat de la mama, o verișoara de a ei care e pe dializa, a făcut covid, luat de la...dializa! A stat in spital doua săptămâni dar n-a fost foarte rău, e bine acum. Sora ei și cumnatul, cu care locuiesc in aceeași curte, nu au făcut. 
 

Duminica plăcută! Eu am in plan un tacos azi și aranjat prin casa. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...