Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui și vin fiert pe ghețar


Recommended Posts

Servus pinguini

 

Azi e zi de relaxare  [pk] nu avem nimic planificat...m-am trezit tarziu, inca sunt in pat si imi beau cafeaua  [cit]

 

Vineri am fost la curatat dinti, apoi am iesit la o bere cu Marco la mexicani.

Ieri am fost in Germania la cumparaturi, a venit si cumnata cu noi...apoi am fost cu fratelo sa ia brad de la ferma, e tot micut si grasut ca al meu..cumnata vroia sa mearga sa cumpere globuri, dar a pocnit-o o durere de cap cu greata si voma, asa ca nu am mai mers..am fost eu insa sa iau pt ai mei cafea, cioco si altele  [:D] am umplut valiza Marciei..noroc ca nu ia haine multe, va sta doar in casa.

Ea a iesit cu fetele in oras, asa ca am recuperat-o la 11 de la gara.

 

Viv, multa sanatate, sa treceti cu bine peste..numai bine soacrei, sper sa gasiti o solutie pt ea  [pup] 

 

Ioana, la 2 saptamani au verificat fierul..aici asa se face.

Pun si poza cu bradul zilele astea  [:)] 

 

Strumphi nu era bine, am vorbit cu ea acum 2 zile..are dureri in continuare   [:(]

 

Eu fac bradul mereu la inceputul lunii decembrie, vreau sa profit cat mai mult de el  [pk]

La noi brazii sunt deschisi, il alegi tu..si apoi il baga in plasa..eu nu as lua brad fara sa-l vad  [ph34r] de cativa ani iau brazi mai mici, dar care sa fie stufosi..asa il pun pe o masa si e si usor de decorat...suportul meu e cu apa, ii pun zilnic, pt ca dispare  [:D]

 

Am votat prin corespondenta, pe 23 au ajuns plicurile, le-am si pus (au primit si fratelo si cumnata in acelasi timp), pe 4 am primit e-mail cu validarea lui..deci a ajuns la timp..am inteles ca multe plicuri nu au ajuns la destinatari, deci oameni incompetenti sunt peste tot  [ph34r]

 

Romania a actualizat pe 4 lista tarilor cu carantina, Elvetia e inca pe ea..eu pe 14 vad daca s-a schimbat ceva, dar nu cred...asa ca voi sta acasa.

De Craciun si Revelion vin vecinii si prietenii romani la noi, asa am stabilit. 

 

Am comandat cadouri si pt prieteni.

Si am mai comandat prostioare, plus asternuturi de pat pt mandra..si pt noi fete de perne de diverse dimensiuni  [:D] am 3 dimensiuni la perne, le schimb in functie de asternut.

 

Azi in orasul de langa noi sunt deschise magazinele; au voie 2 duminici pe luna, 4 pe an. 

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 797
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe 11 plec cu Marco la apa termala, revenim pe 13 la pranz..pe seara vom merge la restaurant, i-am invitat si pe vecini..cred ca mergem la grill brazilian, am studiat restaurantele si asta mi-a facut cu ochiul  [:D] e all you can eat..nu-mi vine sa cred ca a mai trecut un an..peste 3 ani schimb prefixul  [:D] atunci ma voi sarbatori undeva unde este cald, insulele Palau sau Polinezia vreau..sanatosi sa fim.

 

Mergem in Walais pe 11, intai la degustat de vin (vrea el sa ia vin, s-a cam terminat ce avea)....restaurantele sunt inchise acolo, dar are hotelul restaurant si e deschis (au voie pt oaspetii din hotel sa il tina deschis)...poate mergem si pe munte, exista telecabina...azi vreau sa fac si bagajul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare și La mulți ani de Sf. Nicolae!

 

Azi mi-am dat seama că n-am mai văzut soarele de multă vreme. Tot mohorâtă a fost vremea și așa e și azi.

 

Număr zilele până la vacanță.

 

Am fost la vot azi dimineață, ca să nu prind cumva aglomerație. Nu știu cât de aglomerat o fi fost, câtă lume o fi mers în cursul zilei.

 

Pentru prima dată am făcut reclamație pentru nerespectarea regulilor. De cum am intrat în școala unde era secția de votare, unul dintre cei care stăteau la intrare pentru îndrumarea alegătorilor avea masca sub bărbie. I-a atras atenția soțul meu și a pus-o pe față. Când am intrat în sala unde era secție, un june tânăr care se ocupa cu preluarea datelor personale în sistem nu avea masca pe față, o avea pe masă. I-a atras atenția soțul meu și s-a arătat deranjat, dar a pus masca. Apoi nu lăsa oamenii să introducă singuri buletinele în dispozitivul de preluare a datelor, așa cum e regula, punea el mâna pe fiecare buletin. Când am ieșit, junele stătea pe hol, cu masca sub bărbie. Apoi chipurile am fost îndrumați spre ieșire, cred că se dorea separarea circuitelor, se intra pe o parte, se ieșea pe alta. Dar pe culoarul îngust spre ieșire sprijineau pereții multe persoane, probabil din cele care lucrau în secțiile de votare și nu aveau de lucru la ora aia. Deci stăteau pe hol, nici vorbă de distanță, ba trebuia să mai trecem și noi pe lângă ei. Cum am ajuns acasă am scris la bej și la bec. După vreo juma' de oră am primit răspuns că sesizarea a fost transmisă președintelui secției de votare. Mda, de parcă el nu era acolo și nu vedea toate astea petrecându-se sub nasul lui. Cred că cineva a rămas fără boi la bicicletă...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la sectia mea a fost relativ ok, un singur membru al comisiei cu masca doar pe gura, sub nas, dar cand i-am atras atentia si-a ridicat-o.

 

cand m-am dus eu nu era coada deloc, nici la intrarea in scoala, nici pe holuri - am fost un pic dezamagita, fiindca niciodata n-a fost asa liber (ma rog, aproape niciodata, ca am fost o singura data la 7 dimineata, dupa o noapte de insomnie [:)] si nici atunci n-am reusit sa fiu prima, am fost a doua); insa cand am iesit, dupa cateva minute, era coada la intrarea in scoala. 

 

am iesit apoi la un concert, acum m-am intors, si am vazut destul de multi oameni intorcandu-se de la sectia de votare, ceea ce imi place.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...