Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


Recommended Posts

  • Răspunsuri 560
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deci iar ne inchid( nemtii) .
Mie mi se pare ca e prost gestionata situatia. Ori inchideau mai devreme ori lasau scolile primare si gradinitele deschise, cum au zis initial. De ex. scoala trebuie sa asigure supraveghre la copii, cine are nevoie, nu se stie inca. Atata tam tam   [fri] pt cateva zile de scoala, ca dupa aceea oricum vine vacanta.

 

Sau inchiderea micilor magazine si afaceri, le puteau lasa deschise, cu asigurarea masurilor de protectie. Ce facem, ne imbulzim cu totii la supermarkt ? 

 

La francezi au lasat magazinele deschise duminica tocmai ca sa nu se buluceasca toata lumea vinerea si sambata. Am tras si noi o tura mica de cumparaturi si a fost f ok ca aglomeratie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elkia, 

 

ma bucur ca scrii  [flo2]  Bafta baietilor la teze  [pk]

Al meu a avut ieri bio, patru pagini a scris. Azi are germana. 
Da, fii mea  a facut 11 ani.  [il] 

 

In rest, destula alergatura zilele astea. Masina e iar la garaj. [fri] 

Am luat cadouri si am facut bradul. Laura a cumparat si ea atentii si le am ambalat frumos.

Mai trebuie sa i iau la al meu ceva si  facut aprovizionarea de mancare, varza murata, carne, din astea.

 

o zi frumoasa va doresc  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J La multi ani ptr Laura !  [flor]  [balo]

Eu am facut ieri majoritatea cumparaturilor, mai merg azi sa mai iau cate ceva si gata. O sa-mi ramana doar paine-lactate-apa. 

Cadourile de Craciun sunt gata si nu sunt multe, ar trebui sa facem bradul dar n-am chef si vad ca nici Alexandra nu se prea inghesuie. 

Sambata vreau sa fac sarmalele si cred ca atunci ii pun sa impodobeasca si bradul. 

 

Daca in strainatate se intra in lockdown, nu stiu ce-o sa mai facem si noi, noi ca firma adica.  [ph34r]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, frumoasa fata! Multi ani fericiti Ale!

 

Laura, la multi ani!

 

Vio, foarte harnica ai fost :).

 

La mine e maare nebunie saptamana asta. Sunt toata ziua in meetinguri si apoi m-am trebuie sa imi fac si munca. Pana la miezu noptii am lucrat aseara. Abia astept sa intru in vacanta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce draguta este Ale! Pare o adolescenta tare echilibrata. Si cuminte.

 

Dana, in ce sens va afecteaza firma? la ce tari te gandesti cand scrii strainatate?

 

Judoka bine ca ai scris ca am si fost sa iau varza. Ce e in mana nu-i minciuna. Acusica se termina si ramneam fara sarmale de craciun  [:D]

Rahat nu am gasit dar bine ca am o cutie. Pufuleti nu erau, telemea nu. Am gasit cascaval afumat, gemuri, ceaiuri de fructe, chiar si bors.

 

Eu trebuie sa fac un tort de ciocolata pentru cea mare dar nu stiu daca sa fie cu sau fara nuca, ce crema sa fie, ce combinatie. Si sincer nu prea mai am chef de dulciuri dupa tortul mijlociei si turta dulce facuta sambata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AMR 3 zile pana la vacanta copiiilor... eu voi mai munci probabil o zi sau 2 saptamana viitoare, dar deja nu se mai pune ... numar si eu ca si cum ar fi vacanta mea :D

 

mai am de luat cateva nimicuri pt craciun, in rest cam totul gata. 

 

citeam de dimineatza destre wuhan si cum au eliminat cazurile, acum traiesc normal. la fel inteleg si in Australia si Noua Zeelanda. ma bucur pt ei si ii si invidiez :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, asta mi vroiam sa zic: ma tot crucesc cum de lumea  - in afara de Canada!!! (si probabil si US) in general s-a desteptat, a construit spitale de campanie, s-a pregatit pt overflow ... noi liniste si pace.

 

se stia de multa vreme ca sistemul sanitar e insuficient, ajunge o gripa normala sa blocheze spitalele, se plang de la inceputul anului ca vai de noi ce ne facem daca cresc nr de cazuri, se suspenda "medicina normala" da' nimeni nu a venit cu ideea: mai, ia sa facem niste spitale de campanie, cel putin in orasele superaglomerate ca acolo e potential sa fie probleme mari.

 

nuuuuu... canada se misca in continuare cu viteza melcului (sau ontario cel putin). iara lumea continua sa isi vada de viatza. cam 90 % din cunostintele mele socializeaza, aud mereu in jur "pai cum sa nu ne vedem cu familia de sarbatori", magazinele sunt pline de cumparatori, nu stiu ce si cum au calculat ei limitele,... sunt tare curioasa cum o fi pe la jumatatea lui Ianuarie, vedem atunci cat s-a socializat :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Wuham si provincia Hubei a carei capitala este, am inteles ca a fost o carantina stricta de vreo 2 luni si jumatate. Din 25 ianuarie pana prin 10 aprilie. Cu magazinele alimentare deschise, in rest lumea in case. Nu stiu cum au procedat cu munca de nu se putea efectua de acasa (nu ma refer aici la medici, politisti, pompieri ci de firme care au producctie, fabrici). In fine inteleg ca asa au scapat de cazuri, iar dupa ce au iesit din carantina nu s-au mai inmultit. Acum au o viata aproape normala, am vazut si oameni fara masti (la tv)... 

 

Asa si noi am stat 2 luni in casa, 15 martie-15 mai si pe urma a luato totul in sus cu viteza luminii. Si pare ca nu mai scapam vreodata. M-am saturat si eu de tot, stau cat mai ferita ca sa aiba loc altii sa creeze aglomeeratii, sa plecec in vacante, sa aglomereze pensiuni etc.

Ne-au inchis scolile din octombrie, ca vai elevii "sunt raspandaci" transmit virusul la parinti si bunici cand vin acasa. Na, ca de cand au inchis scolile a crescut rata, nu a scazut. Cce concluzie se poate trage?? Scoala era principalul pericol? Eu am zis sa schimbam scoli cu mall-uri si alte centre comerciale, sa vedem, ce se intampla? Prea se chinuie copiii cu scoala asta online, ma rog, scoala se face, dar s-au cam saturat de stilul assta doar printre ecrane... Scoli contra mall-uri: hai sa deschidem scolile si sa inchidem mallurile, ca pana acum au fost inchise scolile si deschise mall-urile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...